Sähköavusteinen pyörä on laihduttajalle turha

Anonyymi-ap

Nämä suositut sähköavusteiset polkupyörät on laihduttajalle ja painonhallitsijalle aivan turhia kapistuksia.

Liikkuminen pitää nimenomaan olla vähän raskaampaa että se kuluttaa energiaa

Minullakin se on mutta se on ollut aivan käyttämättä jo 5 vuotta.Pelkästään sen akun olen ladannut muutaman kuukauden välein siksi ettei akku mene pilalle.

7

422

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Aion ostaa seuraavaksi pyöräksi sähköpyörän. Sillä voi ajaa samassa ajassa pidempiä matkoja.

      • Anonyymi

        Onhan se hyvä jos on pitemmät työmatkat tai raskaita kuormia vedettävänä,tai jos ajaa paljon.


    • Anonyymi

      Kaupunkiajoon (sitähän se ihmisten pyöräily enimmäkseen on) välttää ihan tavallinen lihasvoimalla kulkeva polkukone. Sähköpolkupyöräily on nyt in, parin vuoden päästä tilalle tulee jotain muuta.

      • Anonyymi

        "Sähköpolkupyöräily on nyt in, parin vuoden päästä tilalle tulee jotain muuta."

        Ehkä vety korvaa sähkön autoissa ja pyörissä.


    • Anonyymi

      Olen monesti miettinyt tätä ihmisten intoa sähköistää kaikki.
      On autoa, mopoa, potkulautaa, polkupyörää, rekkaa, lentokonetta...

      Mitä käy sitten, kun _ihan kaikki mahdollinen_ on sähkötoimista ja tuleekin jokin koko maailman mullistava suuronnettomuus tai jotain, minkä jälkeen mikään sähkötoiminen ei toimi, kun ei ole millä toimia?

    • Anonyymi

      Aloittajalle. Päinvastoin kuin väität. Kun pyöräily on mäkisessä maastossa, se aika vastenmielistä ei viitsi esim työmatkapyöräillä. Sähköavusteinen innostaa liikkumaan ja sähköavustetta ei ole pakko käyttää edes jos ei halua. Moni sellainenkin joka ei pyöräilystä innostu, voi alkaa hommaan sähköpyörän kanssa kun ei mäet ole liika raskaita. Pääasia on että on liikkeessä. Ei liikunnan ole pakko olla mitään hampaat irvessä ja aivoverisuonet pinkeänä raatamista.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. 20v on otettu kiinni

      Tulipalo oli sytytetty joten murhasiko ex omat lapsensa ja heidän Äidin. Tuskin sitä kukaan ohikulkijakaan sytytti.
      Savonlinna
      160
      10235
    2. Mitä meidän välillä

      Tapahtuu lopulta?
      Ikävä
      53
      2789
    3. IL - Auerin lapsia oli houkuteltu rahalla Annelin puolelle?

      16:12 Outoja väitteitä Sijaisäidin mukaan Auerin lapsia koetettiin houkutella nettipalstoilla muuttamaan kertomuksiaan
      Maailman menoa
      78
      2495
    4. 84
      2328
    5. Savonlinan perhesurma, epäilty mies romani, äiti kantaväestöä

      https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011676508.html Savonlinnan seudun romaniyhdistyksestä kerrottiin lauantaina IS:lle, e
      Maailman menoa
      145
      2066
    6. Savonlinnan murhapolttaja romani

      Ainakin IS kertoo. Arvasin heti ettei ole normi valkolainen suomalainen.
      Maailman menoa
      235
      1888
    7. Ei me taideta

      Pystyä kokonaan olemaan erossa.
      Ikävä
      44
      1372
    8. Kun aika on oikea niin

      Tupsahdat uudelleen tai löydän edes melkein yhtä ihanan ja joudun tyytymään... Suukko poskelles. 😘 Viattomasti vain.. �
      Ikävä
      13
      1335
    9. Muutama vuosi sitten oli pulaa hoitohenkilökunnasta

      Nyt heitä sanotaan irti. Tarve ei ole hävinnyt mihinkään, ei myöskään raha jolla ihmisten työnteosta maksettiin; raha va
      Maailman menoa
      115
      1197
    10. Ilouutinen: Osmo Peltola jo teini-iässä, silti yhdessä Peltsi-isän kanssa taas tv:ssä!

      Ihan paras parivaljakko: Peltsi-isä ja Osmo-poika. Tämä on kyllä sellaista hyvänmielen telkkariohjelmaa, josta kukaan ei
      Tv-sarjat
      34
      873
    Aihe