Sähköavusteinen pyörä on laihduttajalle turha

Anonyymi-ap

Nämä suositut sähköavusteiset polkupyörät on laihduttajalle ja painonhallitsijalle aivan turhia kapistuksia.

Liikkuminen pitää nimenomaan olla vähän raskaampaa että se kuluttaa energiaa

Minullakin se on mutta se on ollut aivan käyttämättä jo 5 vuotta.Pelkästään sen akun olen ladannut muutaman kuukauden välein siksi ettei akku mene pilalle.

7

421

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Aion ostaa seuraavaksi pyöräksi sähköpyörän. Sillä voi ajaa samassa ajassa pidempiä matkoja.

      • Anonyymi

        Onhan se hyvä jos on pitemmät työmatkat tai raskaita kuormia vedettävänä,tai jos ajaa paljon.


    • Anonyymi

      Kaupunkiajoon (sitähän se ihmisten pyöräily enimmäkseen on) välttää ihan tavallinen lihasvoimalla kulkeva polkukone. Sähköpolkupyöräily on nyt in, parin vuoden päästä tilalle tulee jotain muuta.

      • Anonyymi

        "Sähköpolkupyöräily on nyt in, parin vuoden päästä tilalle tulee jotain muuta."

        Ehkä vety korvaa sähkön autoissa ja pyörissä.


    • Anonyymi

      Olen monesti miettinyt tätä ihmisten intoa sähköistää kaikki.
      On autoa, mopoa, potkulautaa, polkupyörää, rekkaa, lentokonetta...

      Mitä käy sitten, kun _ihan kaikki mahdollinen_ on sähkötoimista ja tuleekin jokin koko maailman mullistava suuronnettomuus tai jotain, minkä jälkeen mikään sähkötoiminen ei toimi, kun ei ole millä toimia?

    • Anonyymi

      Aloittajalle. Päinvastoin kuin väität. Kun pyöräily on mäkisessä maastossa, se aika vastenmielistä ei viitsi esim työmatkapyöräillä. Sähköavusteinen innostaa liikkumaan ja sähköavustetta ei ole pakko käyttää edes jos ei halua. Moni sellainenkin joka ei pyöräilystä innostu, voi alkaa hommaan sähköpyörän kanssa kun ei mäet ole liika raskaita. Pääasia on että on liikkeessä. Ei liikunnan ole pakko olla mitään hampaat irvessä ja aivoverisuonet pinkeänä raatamista.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Tulipalossa henkilövahinkoja, itsenäisyyspäivä alkoi huonosti, poliisi tiedottaa lisää

      Savonlinna https://www.como.fi/uutiset/savonlinna-henkilovahinkoja-tulipalossa-poliisi-tiedottaa-lisaa/
      Savonlinna
      113
      10443
    2. Ennen ei ollut persuja ja työttömyyttä, lääkäriinkin pääsi

      Ennen oli kaikilla töitä Kauppiaille kelpasi kun saivat voittoa Yritystukia ei ollut Lääkäriin pääsi kaikki haluklaat Nu
      Maailman menoa
      130
      4261
    3. Millaista läheisyyttä

      Toivoisit ikävästi kohteesi kanssa?
      Ikävä
      116
      4007
    4. Somali ei kätellyt Stubbia Linnan juhlissa

      Miksei somali osaa noudattaa hyviä käytöstapoja. https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/563a3dea-fa3f-41f3-b64f-406d2
      Maailman menoa
      443
      3859
    5. 61
      3546
    6. Antifasismi - mitä se on?

      Se on äärivasemmistolaista anarkistista toimintaa joka käyttää fasisminvastaisuutta keppihevosena oikeuttaakseen toimint
      Maailman menoa
      53
      2801
    7. Kuka on menehtynyt?

      https://yle.fi/a/74-20198293 Kuulemani mukaan ryyppyporukka ollut hapualla ja kuolemanenkeli (F.G) eli mies jonka seuras
      Kankaanpää
      19
      2316
    8. Heräsin taas ikävään

      Ja aivan valtavaan haluun. Tahdon sinua R. ❤️
      Ikävä
      57
      2009
    9. Kauhea ikävä iski

      Mietin vain, mitä olet juuri nyt tekemässä. Mietin myös, välittyykö se sinulle, kun olet koko ajan mielessäni, tunnetko
      Ikävä
      19
      1592
    10. Kemijärven kapungin teknisen osaston johtajat

      KossuPekka ja KankaarannanMarkku olivat hyviä näissä tehtävissään. Tulevan vuodenvaihteen jälkeen tulee Kemijärvelle uu
      Kemijärvi
      8
      1429
    Aihe