Koskahan aiheuttaisi oman kuoleman?

Anonyymi-ap

Otsikko kattaa melko paljon mitä ajattelen tässä on jo 49 vuotta kärsimystä takana että eiköhän alkaisi riittämään.

Tässä on onneksi bakteeri veressä ja polven vaihto edessä että ties mitä tapahtuu, tässä on se iloinen asia jos satun kuolemaan niin kaikki laskut jää maksamatta, pesä on siis varaton pääsette siinä tapauksessa maksaan jokainen osanne reilua eikös vaan?😂😂🤣🤣🤣

4

289

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Minäkin olen samassa jamassa.

    • Anonyymi

      Ap kirjoittaa, että veressä on bakteeri, ja polven vaihtoon menossa.
      Tuskin leikkaavat mitään, edes polvea, jos veressä on bakteeri. Leikkauksessa olisi ihan valtavat riskit silloin.

      Itsekin olen elänyt jo yli 50 vuotta, ja onhan sitä kärsimyksiäkin eteen tullut ja taakse jäänyt.
      Voima-ajatuksena voi pitää sitä, että näinkin pitkälle on päästy, vaikka vaikeuksiakin on ollut.
      Loppujen lopuksi en ajattele kaikkea ikävääkään sen kummemmin kärsimyksenä, hyviäkin aikoja on matkan varrelle mahtunut.
      On yleisesti jännä juttu, että kaikki ikävä ja negatiivinen jää vain herkemmin mieleen, johtuen ilmeisesti siitä, että negatiiviset tunteet aiheuttavat voimakkaamman tunnekokemuksen, eivätkä tunnu millään tavalla hyvältä.
      Ja jos kaikkea ajattelee negatiivisesti ja kärsimyksenä, voi jäädä hyviä ja positiivisia asioita huomaamatta.

    • Anonyymi

      Elämästäni ei löydy mitään hyvää edes väkisin etsimällä ja tuo polvi juttu on pakko tehdä kun se osittain yllä pitää tätä bakteeri asiaa ja vääntää selkärankaa väärään asentoon on jo aiheuttanut pahoja vaurioita selkärangan nikamissa isolla alueella.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

      Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
      Maailman menoa
      91
      2531
    2. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

      Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
      Ikävä
      67
      1465
    3. Kyläkauppias ajoi kännissä töistä kotiin

      Ei edes kallis auto estä humalassa ajamista, vaikka luulisi alkolukko olevan sellaisessa jo vakiovarusteena. https://ww
      Maailman menoa
      86
      1437
    4. EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!

      Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje
      Maailman menoa
      13
      1208
    5. Miks me oikein

      Rakastuttiin vaikka kaikki on mahdotonta?
      Ikävä
      81
      943
    6. Kiitos upeasta palvelusta kukkamyyjä

      Kiitos sinulle upea kaunis kukkamyyjä Kuhmon torilla 🌹 Upea iloinen asenteesi ja kaunis hymysi pelasti päiväni ❤️ Jäi
      Kuhmo
      19
      920
    7. Miehet trikoissaan

      On se kauhian näkköistä, kun miehet tiukossa trikkoissa juoksentelloo ja mulukku paestaa trikkoijjen läpi. Kahtokkee pe
      Suomussalmi
      36
      810
    8. Ratikka Turkuun

      Ei hyvä. Ja syy on siinä , kukaan ei osaa suunnitella oikeaa reittiä. Pitää huomioide, kiskoja sijaintia ei voi muutta
      Turku
      105
      804
    9. Nainen, mikset lähetä

      miehelle viestiä? Tiedän, että sulla on asiaa ja kysyttävää.
      Ikävä
      54
      793
    10. Rakastan sinua

      Yhä.
      Ikävä
      30
      716
    Aihe