Koskahan aiheuttaisi oman kuoleman?

Anonyymi-ap

Otsikko kattaa melko paljon mitä ajattelen tässä on jo 49 vuotta kärsimystä takana että eiköhän alkaisi riittämään.

Tässä on onneksi bakteeri veressä ja polven vaihto edessä että ties mitä tapahtuu, tässä on se iloinen asia jos satun kuolemaan niin kaikki laskut jää maksamatta, pesä on siis varaton pääsette siinä tapauksessa maksaan jokainen osanne reilua eikös vaan?😂😂🤣🤣🤣

4

298

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Minäkin olen samassa jamassa.

    • Anonyymi

      Ap kirjoittaa, että veressä on bakteeri, ja polven vaihtoon menossa.
      Tuskin leikkaavat mitään, edes polvea, jos veressä on bakteeri. Leikkauksessa olisi ihan valtavat riskit silloin.

      Itsekin olen elänyt jo yli 50 vuotta, ja onhan sitä kärsimyksiäkin eteen tullut ja taakse jäänyt.
      Voima-ajatuksena voi pitää sitä, että näinkin pitkälle on päästy, vaikka vaikeuksiakin on ollut.
      Loppujen lopuksi en ajattele kaikkea ikävääkään sen kummemmin kärsimyksenä, hyviäkin aikoja on matkan varrelle mahtunut.
      On yleisesti jännä juttu, että kaikki ikävä ja negatiivinen jää vain herkemmin mieleen, johtuen ilmeisesti siitä, että negatiiviset tunteet aiheuttavat voimakkaamman tunnekokemuksen, eivätkä tunnu millään tavalla hyvältä.
      Ja jos kaikkea ajattelee negatiivisesti ja kärsimyksenä, voi jäädä hyviä ja positiivisia asioita huomaamatta.

    • Anonyymi

      Elämästäni ei löydy mitään hyvää edes väkisin etsimällä ja tuo polvi juttu on pakko tehdä kun se osittain yllä pitää tätä bakteeri asiaa ja vääntää selkärankaa väärään asentoon on jo aiheuttanut pahoja vaurioita selkärangan nikamissa isolla alueella.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      106
      2215
    2. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      103
      886
    3. T rakastan sua

      vaikket sitä usko
      Ikävä
      66
      833
    4. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      46
      800
    5. Mitä tapahtuu?

      Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???
      Haapavesi
      21
      746
    6. Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...

      ...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha
      Maailman menoa
      517
      716
    7. Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti

      Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk
      Ikävä
      76
      640
    8. Miksi et lähesty minua

      Jos kerran kaipaat, mies? Mitä pelkäät?
      Ikävä
      64
      615
    9. Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen

      Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik
      Ikävä
      23
      590
    10. Kai sä olet

      Luovuttanut mun suhteen.
      Ikävä
      57
      551
    Aihe