Kemijärven mustalaissuku harjoittaa suoranaista vainoamista ja uhkailua! He rajoittavat, ketkä tänne heidän heimostaan saavat muuttaa asumaan!
Eikä siinä ole erotusta onko helluntaiseurakunnan vastuissa vai ei!
Vainoavat Kmjn mustalaiset!
8
1290
Vastaukset
- Anonyymi
Samanlaista hamerahtariporukkaa kuin muuallakin.
Rikollisia rosvoja juoppoja narkkarreita.
Mukamuka helluntailaisia.
Joopajoo - Anonyymi
Oletpa ennakkoluuloinen. Minulla on romaneista vain hyviä kokemuksia.
Miksi pönkität vain omaa huonoa itsetuntoasi? Häpeä!- Anonyymi
Sinun kokemuksesi saa olla se!
Minä taas tiedän millaista väkeä nämä ovat ja heidän todelliset tapansa! - Anonyymi
500-vuotta niitä on kotoutettu ja tulokset ovat nähtävissä.
Eivät ole sopeutuneet Suomalaiseen yhteiskuntaan.
Vieras laji, ei jatkoon.
- Anonyymi
ei tietenkään haluta lisää elätettäviä..meidän sossuhan menee muutoin konkkaan
- Anonyymi
Elätettäviä tänne ei ole tulossa, vaan ihan oikeita ja rehellisiä töitä tekeviä laatuihmisiä! Mutta nämä paikalliset lakeerikengät seisovat uhkailuineen esteenä!! Ja kuten sanoin, sillä ei ole väliä onko helluntaisrkn vastuissa, ei, ihan samat elkeet!
- Anonyymi
Pistäkää järjestykseen Kemijärveä "hallinnoiva" Flinkin-suku!!
On aikoihin eletty, että nämä yhteiskunnan elättämät voivat tappouhkauksillaan ja vainollaan estää ihmisten vapaat muuttamiset, asumiset ja elämän.
Nämä, joista valtaosa elää Kela-tuilla ja vääryydellä! Ja kristillisyyden varmistamiseksi aina on edustus helluntaiseurakunnassa, se on heidän takuunsa, siihen voi ihmisten silmissä vedota, jos muuten ei ihan tavat kohdilleen nappaakaan! Niinkuin ei nappaakkaan!
Järjestys ja kuri näille ja heti! - Anonyymi
Liittyikö joku Flink Aulis Käkelän katoamiseen?
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Yritän tänään laittaa taajuudet kohdilleen
Jotta törmätään kirjaimellisesti. Ei tätä kestä enää perttikään. Olet rakas ❤️662368Vanhuksen varpaankynsien leikkaus 89 euroa...
Huh huh.......Parturikäynti olisi varmasti ollut 250 euroa? Kallis on suomi nykyään.1822048Onko kaivattusi
kyltymätön nainen, pystyisitkö olemaan hänelle loputon mies, vai meneekö toisinpäin.452007Viulu vaiennut
Eikö pisnikset suju ? Vai miksi pahin yrittäjä vouhka on "kadonnu" maan alle. 🤣301718Anne Kukkohovi. Myy likaisia alushousujaan.
Kuka ihme ostaa jonkun naisen likaisia alushousuja, menee lujaa kyllä tälläkin housujen myyjällä.1151682Kauanko skuutteja on siedettävä? Ei tietoa liikennesäännöistä, ajellaan miten sattuu ja missä vain.
Kauanko on kestettävä sähköpotkulautojen terrorismismia? Niillä ajelevat eivät tiedä, tai jos tietävätkin, niin eivät vä1671381Nainen, sellaista tässä ajattelin
Minulla on olo, että täällä on edelleen joku, jolla on jotain käsiteltävää. Hän ei ole päässyt lähtemään vielä vaan jost1911312Kyllä tekee kipeää
Luopua kaikesta mitä on elämässä saavuttanut😞 ei vaan ole enää yhtäkään hiljaista vuorokautta🤬251186En mä tiedä mitä tapahtuu
siis tykkäisitköhän musta oikeasti. Ehkä oot pelannu liikaa rahapelejä, ehkä rakastat tyhjiä arpoja.9992- 80991