Juoruajat - teoilla on seuraus

Anonyymi-ap

Muistakaahan, että ihan mitä tahansa ei voi juoruta eteenpäin ilman seurauksia. Parisuhteiden rikkomiset ja humalaisten örvellykset -> kyllä. Mutta kun puhutaan tapahtuneista rikoksista, voi laululinnunkin lento loppua melko lyhyeen. Joten, ethän levitä huhuja ja revittele toisten ihmisten pahalla ololla?

7

1107

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Juurikin näin. Ei ole kiva mennä töihin kun on Rikosilmoitus niskassa ;)

      • Anonyymi

        🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒

        🍑 ­­­N­­­y­m­­f­­­o­­­m­a­a­­­n­­i -> https://ye.pe/finngirl21#17881087H

        🔞❤️💋❤️💋❤️🔞💋❤️💋❤️💋🔞


    • Anonyymi

      Siälä kalpeanaamasena juorutaan ja ajellaan kirkko-neste väliä.Siat

    • Anonyymi

      Kyllä tapahtuneesta rikoksesta voi keskustella. Myöskin joka joku on syytteessä rikoksesta on kyse julkisesta asiasta. Jos rikollinen tai rikoksesta syytetty tuntee että hänestä levitetään perätöntä tietoa hän voi asianomistajan haastaa jonkun käräjille. Tuskin pärjää mutta yrittää voi. Eri asia on jos levittää perätöntä tietoa. Mutta rikollinen on rikollinen ja syytteen saanutkin on porsastellut. Syytöntä harvoin syytetään.

    • Anonyymi

      Juuri näin ei muutako heti käräjille ja korvaukset heti. Pysyy leipälävet juoruämmillä ja hametta pitävillä miehillä kiini kun alkaa yli kaksi tonnia olemaan vaade.

    • Anonyymi

      tää on kittilän ihmisten harrastus oli sitten kirkonkylä tai pikkukylät juoruilut ja kyttäämiset sitä kunnassa kaikkialla. Paras tottua silä se ei lopu.

    • Anonyymi

      jauho pajat sormet poikkiteilt ää uus sherffi tullu taloon..

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sanna niin nättinä Amsterdamin Business Foorumilla

      Upeasti edustaa taas Suomea ulkomailla meidän kansainvälinen superstaramme. Miksei persuilla ole ketään siedettävän näk
      Maailman menoa
      189
      10304
    2. Stubb jo paljon tunnetumpi kuin kaikki persut yhteensä

      Nyt on aika ottaa mittaa tunnettavuudesta, herrat ja narrit! Joku tuolla toisessa ketjussa väitti, että "persujen rivimi
      Maailman menoa
      22
      9697
    3. Työeläkkeiden maksaminen on lopetettava

      Suomen talous on palkansaajien vuosikausia heikentyneen ostovoiman vuoksi niin kuralla, että palkkasumman jakamisessa ta
      Maailman menoa
      167
      8280
    4. Sofia Virran pahoinpitelyä puolustetaan netissä

      HS soitti Virran pahoinpitelyä puolustaneille https://www.hs.fi/politiikka/art-2000011516353.html
      Maailman menoa
      296
      7764
    5. Purra tekee hyvää työtä, me suomalaiset haluamme että hän jatkaa myös

      seuraavan hallituksen valtiovarainministerinä. Kovina aikoina pitää olla kova.
      Maailman menoa
      175
      6651
    6. Koska Minja Koskela ja Sofia Virta kääntyy islamiin?

      Sekä vihreät että vasurit selvästi pitävät islamista ja muslimeista, varsinkin naiset, joten voidaan olettaaa että nuo k
      Maailman menoa
      88
      6070
    7. Persu Keskisarja on politiikan Uuno Turhapuro

      Asiantuntija luonnehtii Keskisarjaa Trumpin ajan Turhapuroksi, joka ärsyttää kokoomusta. – Keskisarjan känni-imago j
      Maailman menoa
      66
      5901
    8. Stubb jo paljon tunnetumpi ja arvostetumpi maailmalla, kuin Marin koskaan

      Stubb tekee sitä työtä mitä pitää, hän ei koreile vaatteilla eikä ole baareissa räkäposkella kuten Marin. Marininhan pit
      Maailman menoa
      103
      4957
    9. Oikeistohallitusten aikaan saannokset.

      Holkerin touhujen seurauksena lama. Aho jatkoi tuhoa osaamattomuudellaan. Katainen ja alkoi talouden alamäki. Sipilä ja
      Maailman menoa
      27
      4031
    10. Vasemmistolaiset paskat eivät nousseet seisomaan kun Akaan kaupunginvaltuusto

      vietti hiljaisen hetken Charlie Kirkin muistoksi https://www.aamulehti.fi/uutiset/art-2000011523016.html
      Maailman menoa
      150
      2662
    Aihe