Juoruajat - teoilla on seuraus

Anonyymi-ap

Muistakaahan, että ihan mitä tahansa ei voi juoruta eteenpäin ilman seurauksia. Parisuhteiden rikkomiset ja humalaisten örvellykset -> kyllä. Mutta kun puhutaan tapahtuneista rikoksista, voi laululinnunkin lento loppua melko lyhyeen. Joten, ethän levitä huhuja ja revittele toisten ihmisten pahalla ololla?

7

1132

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Juurikin näin. Ei ole kiva mennä töihin kun on Rikosilmoitus niskassa ;)

      • Anonyymi

        🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒

        🍑 ­­­N­­­y­m­­f­­­o­­­m­a­a­­­n­­i -> https://ye.pe/finngirl21#17881087H

        🔞❤️💋❤️💋❤️🔞💋❤️💋❤️💋🔞


    • Anonyymi

      Siälä kalpeanaamasena juorutaan ja ajellaan kirkko-neste väliä.Siat

    • Anonyymi

      Kyllä tapahtuneesta rikoksesta voi keskustella. Myöskin joka joku on syytteessä rikoksesta on kyse julkisesta asiasta. Jos rikollinen tai rikoksesta syytetty tuntee että hänestä levitetään perätöntä tietoa hän voi asianomistajan haastaa jonkun käräjille. Tuskin pärjää mutta yrittää voi. Eri asia on jos levittää perätöntä tietoa. Mutta rikollinen on rikollinen ja syytteen saanutkin on porsastellut. Syytöntä harvoin syytetään.

    • Anonyymi

      Juuri näin ei muutako heti käräjille ja korvaukset heti. Pysyy leipälävet juoruämmillä ja hametta pitävillä miehillä kiini kun alkaa yli kaksi tonnia olemaan vaade.

    • Anonyymi

      tää on kittilän ihmisten harrastus oli sitten kirkonkylä tai pikkukylät juoruilut ja kyttäämiset sitä kunnassa kaikkialla. Paras tottua silä se ei lopu.

    • Anonyymi

      jauho pajat sormet poikkiteilt ää uus sherffi tullu taloon..

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa

      sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT
      Maailman menoa
      329
      3883
    2. Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi
      Maailman menoa
      128
      3580
    3. Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla

      Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku
      Maailman menoa
      5
      2292
    4. Onko kaivattusi spesiaali?

      Millä tavalla ja miten?
      Ikävä
      112
      1704
    5. Huono päivä

      Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja
      Ikävä
      18
      1608
    6. Typeryyttä

      Se on kummallista, kun kaksi ihmistä tuntee selittämätöntä vetoa toisiinsa, mutta eivät vain pääse toistensa luokse. Mik
      Ikävä
      124
      1339
    7. Martina mukana erikoisjoukossa

      Huippurankka Erikoisjoukot-ohjelma jatkuu, Martina mukana. Kerrankin Martinalle hyvä ohjelma, hänellä on voimaa, sisua j
      Kotimaiset julkkisjuorut
      143
      961
    8. Lindtman haluaa leikata Kela-korvauksista...oho!

      Antti Lindtman sanoo Kauppalehdessä, että vuodesta 2028 voi tulla erittäin hankala, mikäli nykyinen hallitus ei tee riit
      Maailman menoa
      101
      919
    9. Häneen rakastuminen oli sellaista

      että aina uskoi ja luotti että kyllä tästä vielä edetään jotenkin. Se olikin vain rakastuneen toiveajattelua kaikki. Ta
      Ikävä
      79
      865
    10. Huonosti.

      Oletko kohdellut kaivattuasi huonosti? Miksi?
      Ikävä
      86
      781
    Aihe