Muistakaahan, että ihan mitä tahansa ei voi juoruta eteenpäin ilman seurauksia. Parisuhteiden rikkomiset ja humalaisten örvellykset -> kyllä. Mutta kun puhutaan tapahtuneista rikoksista, voi laululinnunkin lento loppua melko lyhyeen. Joten, ethän levitä huhuja ja revittele toisten ihmisten pahalla ololla?
Vastaukset 7
- Anonyymi
Juurikin näin. Ei ole kiva mennä töihin kun on Rikosilmoitus niskassa ;)
- Anonyymi
🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒
🍑 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#17881087H
🔞❤️💋❤️💋❤️🔞💋❤️💋❤️💋🔞
- Anonyymi
Siälä kalpeanaamasena juorutaan ja ajellaan kirkko-neste väliä.Siat
- Anonyymi
Kyllä tapahtuneesta rikoksesta voi keskustella. Myöskin joka joku on syytteessä rikoksesta on kyse julkisesta asiasta. Jos rikollinen tai rikoksesta syytetty tuntee että hänestä levitetään perätöntä tietoa hän voi asianomistajan haastaa jonkun käräjille. Tuskin pärjää mutta yrittää voi. Eri asia on jos levittää perätöntä tietoa. Mutta rikollinen on rikollinen ja syytteen saanutkin on porsastellut. Syytöntä harvoin syytetään.
- Anonyymi
Juuri näin ei muutako heti käräjille ja korvaukset heti. Pysyy leipälävet juoruämmillä ja hametta pitävillä miehillä kiini kun alkaa yli kaksi tonnia olemaan vaade.
- Anonyymi
tää on kittilän ihmisten harrastus oli sitten kirkonkylä tai pikkukylät juoruilut ja kyttäämiset sitä kunnassa kaikkialla. Paras tottua silä se ei lopu.
- Anonyymi
jauho pajat sormet poikkiteilt ää uus sherffi tullu taloon..
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Olivia Oras kuollut
Taidepariskunta Reijo Oraksen ja Johanna Oraksen ihana päivänsade. Liian nuorena lähti. Osanotto läheisille 🥲 IS561784Kajaanissa on kadoksissa 27vuotias nainen.
Poliisin tiedoteessa on ,että 1.9.2026 katosi kajaanissa 27vuotias nainen. Kuva löytyy ja tiedot pituudesta ,iästä yms.13820Mies sun käytös satutti...
Mahdatko sitä ymmärtää...😔 Olisipa kaikki mennyt hyvin. Vaikea tästä on enää mitään ihanaa rakentaa.41688Onko ankeampaa kyläpahasta kuin Haapavesi?
Koiria kidutetaan, mustalaiset vie invaparkit, makkarakastike on finedining, kylät kuolee pois, nuoret häipyy pois ja ke41656- 42611
- 80596
- 47584
Tönölän hukkaputki
Tönölään rakennettiin kunnon hukkaputki verorahoilla. Ihmettelin tätä mökki sekamelskaa jo alunperin, Eikö tuollainen le35564Ei mitään käytöstä
Ei Jumalauta. Videoidaan kun jollain hengenvaarallinen tilanne. Ja laitetaan nettiin. VITTU HÄPEÄ. Olisko kiva jos su29526- 42489