JIIHAA! Sirkus Finlandia on täällä taas ja näytti olevan lippujakin vielä muutamia jäljellä tänään ja huomiselle.
Sirkukseen siis, jotta kannattaa tulla Tornioon jatkossakin.
SIRKUS ON SAAPUNUT KAUPUNKIIN!
16
1186
Vastaukset 16
- Anonyymi
kyllä tuota sirkusta täällä ollut ympäri vuuen....
- Anonyymi
😯 Onko noin?
- Anonyymi
Teillä on pellet omasta takaa
- Anonyymi
koskas ne ovat täällä ? ;D
- Anonyymi
Jäälleen joku on pystyttänyt Sirkuksen aittakentälle. Jippikayjei. Onse hyvä että Torniossakin tapahtuu.
- Anonyymi
Reilu viikko ja Sirkus Finlandia rantautuu jälleen Tornioon. 4.6.2024.🤸♀️
Jes! - Anonyymi
Pian taas Sirkus Torniossa.
Lippuja saa vielä
https://sirkusfinlandia.fi/liput/ - Anonyymi
hyvä pakallispolitiikot reetat heikit jarit ym vois mennä sinne pelleksi,
- Anonyymi
eikö törniö ole muutenkin pellehermannien paikka.
- Anonyymi
joo tornio kunnallispolitikot on vitsejä ja vanhoja narkkeja
- Anonyymi
purra ja orpo vois tulla pelleiksi kyseiseen crikukseen, moni ostaislipun ja nauerais pitkään ja hartaasti,
- Anonyymi
Hienoa!
- Anonyymi00015
Tänään vielä tupla esitykset. 15.30 ja 18.30.
Onhan se nähtävä.- Anonyymi00016
jari eronnut sirkuksesta, tullut järkiinsä,
- Anonyymi00017
Katselin myös, että viime kuntavaalien jälkeen tuli kyllä taas melkoinen sirkus tuonne kaupungintaloon kun kepu ja vasemmisto valtasi talon. Verot nousee ja kansa kurjistuu.
- Anonyymi00018
Ei se verotus kansaa kurjista, sinä maksat veroja sitä vähemmän mitä vähemmän tienaat.
Eli veroja kerätään tulojen mukaan.
Ei Suomessa ole mikään Viron tasavero jossa köyhä opiskelija, työtön, tai eläkeläinen maksaa saman verran kuin miljardööri.
Mutta tämän porvarihallituksen tekemät maksujen korotukset peruspalveluihin iskevät kaikista kovimmin köyhiin, ei ne rikkaita haittaa, heillä on varaa maksaa ja käydä vaikka yksityisellä.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 641022
- 60999
- 93817
- 55790
- 41659
Jasmin vauhdissa
Kyllä pitää Jassulla kiirettä, kun yhtenään menoa mun äidin, isäpuolen ja Markon kanssa Ossianin ollessa tietysti sulois222630- 50588
- 66565
- 40560
Nainen joka haluaa miehen
Näyttää sen selvästi. Hommaa minihameet, pitkät hiukset, laihduttaa ja on iloinen sekä aktiivinen.79553