EK-Ylen käyttämä Pellervon "taloustutkinta", pörssirikollisten lobbaustutkimusta

Anonyymi-ap

Alkaa todellakin riittämään, äärifasistiseksi veroparatiisiyrityksien ja korruptiopoliitikkojen lobbareiksi ja pörssirikollisuuden mainostajaksi, muutetun EK-ÄärioikeistoYleisradion niljakkaiden VALEUUTISTEN , rahoittaminen kansamme terveyksien ja henkien kustannuksella.

https://pellervo.fi/palvelut/tutkimus/

https://keskustelu.suomi24.fi/t/17870717/ek-medioissa-harhaanjohdetaan-mita-on-quotjulkinen-talousquot

https://keskustelu.suomi24.fi/t/14666594/ylen-veroja-maksetaan-veroparatiisiin#comment-101719999

EK-Yle mainostaa kyseiseen, epämääräiseen ja hämärrytettyyn, käytännössä maa-metsätalouden-, elintarvike ja-kaupan alojen pörssirikollisten ja veroparatiisimonopolien, teettämien VALETUTKIMUKSTEN, käytännössä lobbausten esitteleminen, EK-Yle:ssä "uutisina" mitä ne eivät todellakaan ole. Vaadimme EK-Yleisradion johdon EROTTAMISTA.

https://keskustelu.suomi24.fi/t/17833541/petoskokpersujen-piti-lakkauttaa-ek-yleisradio-ja-poistaa-jattirahoitus

https://keskustelu.suomi24.fi/t/17843059/aarifasismin-ja-porssirikollisuuden-vastakohta-ei-ole-antifa-vaan-demokratia-ja-oikeusvaltio#comment-120645708

Kyseisen pörssirikollisten, vastikkeettomia yritys-maatalous-media-kulttuuri-korona-ym tukia, osake-vakuutuskuoririkollisuuteen, verokeitaisiin jemmailevien tahojen, ahneudelle on alettava löytymään rajat, mitään demokratiaa ei Suomessa ole enää jäljellä ja kansalaisten oikeusturvakin puuttuu, yhä useammalta Suomen kansalaiselta.

https://keskustelu.suomi24.fi/t/17861806/cayman-saarille-vuodettuja-valtavia-varallisuuksia-perittava-takaisin-valtiolle

"Pellervon taloustutkimuksen mukaan Suomen talous tarvitsee 25 000 uutta maahanmuuttajaa per vuosi". - Mitä häikäilemätöntä ahneutta ja pörssirikollisuutta. Arvatkaa kansalaiset keiden kontolle, nuo maahantuodut ihmiset jäävät, kun pörssimonopolien isoimmat talousrikollisuudet, ovat ahnehtineet tuet ja nostavat sen jälkeen kytkintä sinne verokeitaisiinsa ?

https://keskustelu.suomi24.fi/t/17206547/metsayhtiot-kuin-marjanpoiminta-veroparatiisifirmoja-tuovat-metsurit-thaimaasta#comment-111290363

Suomen velat kuitataan laittamalla, kyseinen äärifasistinen, järjestäytynyt pörssirikollisuus, verotukseen ja aitoon yhteiskunta-luontovastuuseen, lakkauttamalla niiden pörssirikollisuuden käytettävät tuet.

9

1345

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. 96
      1549
    2. Mitkä asiat

      tekevät vaikeaksi kohdata kaivattusi?
      Ikävä
      74
      1374
    3. Rakas

      Eihän se tietysti minulle kuulu, mutta missä sinä olet? 😠
      Ikävä
      50
      1287
    4. Miltä se tuntuu

      Miltä se tuntuu havahtua, että on ollut ihmistä kohtaan, joka on rakastanut ja varjellut, täysi m*lkku? Vai havahtuuko s
      Ikävä
      104
      1188
    5. Pidit itseäsi liian

      Vanhana minulle? Niinkö?
      Ikävä
      51
      1155
    6. SDP:n lyhyt selviytymisopas

      1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p
      Maailman menoa
      9
      955
    7. En mahda sille mitään

      Olet ihanin ja tykkään sinusta todella paljon.
      Ikävä
      36
      817
    8. Joko olet luovuttanut

      Mun suhteen?
      Ikävä
      60
      761
    9. Haluaisitko oikeasti

      Vakavampaa välillemme vai tämäkö riittää
      Ikävä
      49
      744
    10. Mitä se olisi

      Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?
      Ikävä
      41
      715
    Aihe