Äärifasisti-EK-Yle paheksuu ryöstämiään köyhiä tekopyhyydessään

Anonyymi-ap

Valtion ei pidä enää ylläpitää, yksityistettyä pörssirikollisten äärifasisti-EK-mediaYleä, jonka ainut tehtävä, näyttää olevan köyhyyteen oikeusturvattomaksi pahoinpideltyjen, solvaaminen, nälviminen, valeuutisilla lyöminen, eli käytännössä ryöstäminen ja pörssirikollisten korruptiopoliitikkojen ja veroparatiisiyrityksien mainostaminen.

https://keskustelu.suomi24.fi/t/17766105/ek-yleisradio-valeuutisoi-180en-takuuelaketta-900eksi-

https://keskustelu.suomi24.fi/t/17874884/aarifasisti-ek-yleisradiossa-anarkokapitalisti-ehnroth-mainostaa-ihmiskauppaa

https://keskustelu.suomi24.fi/t/16820232/quotjulkiset-organisaatiotquot-yksityistetty-demokratian-tunnusmerkit-haivytetty-suomessa#comment-118409143

EK-Yle:n köyhyyteen pakotettujen ihmisten, tekopyhä ja kaksinaamainen paheksunta, kun köyhillä ei ole rahaa kuljettaa sohvanrämää kaatopaikalle, saati maksaa sitä kallista kaatopaikkamaksua, on poikkeuksellista äärifasismia medioista tuotettuna, ainakin EU:ssa ja Pohjoismaissa. Ruotsissa ei tulisi kuuloonkaan, moinen räikeä eriarvoistaminen, haavoittuvimpien lyöminen mediasta käsin.

https://keskustelu.suomi24.fi/t/17833541/petoskokpersujen-piti-lakkauttaa-ek-yleisradio-ja-poistaa-jattirahoitus

Suuret odotukset muillakin, kuin PetosKokPersujen äänestäjillä, on nyt siihen, että hallitus aloittaa EK-Ylen, alun alkaenkin järjettömästi liioitellun suuruisen, pörssirikollisuuteen tärvättävän jättibudjetin, halkaisemisen ja pilkkomisen, vähintään puolet, jotka päätyvät kerskakulutus-roskina kaatopaikoille, tulee poistaa välittömästi. Suomen kansa ei halua enää rahoittaa, kansaamme halveksivaa äärifasististen pörssirikollisten valemediaa EK-Yleä.

5

1375

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Tässä sitten niitä esteettömiä linkkejä, jotka kertovat, tuon äärifasistista pörssirikollis-ideologiaa levittävän ylemmyydentuntoisten, ökyrikkaiden perintö- ja verosuunnittelija-pörssirikollisten ja korruptiopoliitikkojen mainosmediaa:

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17259897/yle-syo-poydassasi

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/14666594/ylen-veroja-maksetaan-veroparatiisiin#comment-101719999

      Sitä roinan ja jätteen, kaikenlaisen saastan luontokuormituksen määrää, mitä Äärioikeisto-EK-Ylestä on roskalavoille ja myös todistetusti suoraan luontoon kipattu vuosien varrella, voisi joku tutkija ottaa tehtäväkseen tutkia.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17711489/veroparatiisi-media-kulttuuri-taide-ym-okytukia-quotsolidaarisuudenquot-verukkeella

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17837995/eun-rikostutkijat-selvittamaan-valtion-ja-kuntien-isoa-korruptiota-porssirikollisuutta-suomessa#comment-120565940

      EK-Yleisradio on vahingollinen, niin kansalaisille, kuin demokratialle ja oikeusvaltio-periaatteelle, sen levittämän Disinformaation ja manipulaation takia. Suomen kansalaisten kimpussa jatkuvasti häärivät pörssrikolliset feikkimedioineen, eivät ansaitse kansamme rahoja, vaan lakkautuksen.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17891117/toimi-nain-kun-joudut-porssirikollis-aarifasistien-ryostamaksi

    • Anonyymi

      Erittäin Noloa Tietämättömyyttä EK-Ylessä / laskelmoitua ahneutta Äärifasisti-EK-Ylessä, jonka lukaalien takapihoilta, löytyy mm. käytettyjä huumeruiskuja, vaikkei lähimailla ole muita ihmisiä, kuin EK-Yleläisiä.

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Lähes 90% suomalaista luottaa YLEn uutisiin ja toimitukseen.
      Muutama sairas trolli-prosentti ei luota, sillä heillä on Venäjän orlovilaishevosmiesten tietotoimisto.

      • Anonyymi

        Lähes 90% Suomen kansasta onkin median valheilla aivopestyä porukka ja sen kyllä huomaa.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vesikin maksaa, miksei hengitysilma?

      Jatkuvasti itketään ettei ole rahaa mihinkään, mutta tilastojen mukaan rahaa on enemmän kuin koskaan, joten miksei asial
      Maailman menoa
      34
      1962
    2. Satuolennoista tarinointi ei kuulu peruskoulun tehtäviin

      Opetustunteja on muutenkin käytössä vain rajallinen määrä. Eli nämä satuhommat koulun ulkopuolelle vapaaehtoisiin harras
      Maailman menoa
      165
      1900
    3. Suomalainen perheenisä vaatii Suvivirren esittämisestä hyvityksiä

      Itse lapsena uskonnonopetuksesta vissiin traumoja saanut ihka suomalainen (!) perheenisä vaatii Espoon kaupungilta korva
      Maailman menoa
      385
      1797
    4. Mies profiloin sinut

      Etsit täysin hallittavaa mutta samalla poikkeuksellista ihmistä. Etsit jotain mitä et koskaan tule saamaan.
      Ikävä
      216
      1248
    5. Nostetaanko nainen kissa pöydälle?

      Ja selvitetään nämä tunteet?
      Ikävä
      92
      1123
    6. Kiantama kartelli

      Onko alhaisempaa kuin toimia ensin kartellissa ja lopuksi koittaa pelastaa nahkasa vasikoimalla muut kun jää kiinni? Eip
      Suomussalmi
      34
      970
    7. Oletko ollut *ittupää

      Siinäpä se kysymys eli oletko ollut *ittupää hänelle? Miksi?
      Ikävä
      95
      775
    8. Kiantama oy

      Tämän päivän uutiset.....https://www.is.fi/taloussanomat/art-2000012036470.html.
      Suomussalmi
      15
      698
    9. Haluaisin nähdä ja tavata sinut mies

      Vielä tässä elämässä.
      Ikävä
      32
      684
    10. Saako 60 v vielä töitä? Arto Nyberg puhuu suoraan elämästä ilman töitä

      Arto Nyberg täyttää tänään 60 v. Onnea! Nyberg totuttiin näkemään suoran haastatteluohjelman kapteenina vuodesta toise
      Maailman menoa
      47
      675
    Aihe