Äärifasisti-EK-Yle paheksuu ryöstämiään köyhiä tekopyhyydessään

Anonyymi-ap

Valtion ei pidä enää ylläpitää, yksityistettyä pörssirikollisten äärifasisti-EK-mediaYleä, jonka ainut tehtävä, näyttää olevan köyhyyteen oikeusturvattomaksi pahoinpideltyjen, solvaaminen, nälviminen, valeuutisilla lyöminen, eli käytännössä ryöstäminen ja pörssirikollisten korruptiopoliitikkojen ja veroparatiisiyrityksien mainostaminen.

https://keskustelu.suomi24.fi/t/17766105/ek-yleisradio-valeuutisoi-180en-takuuelaketta-900eksi-

https://keskustelu.suomi24.fi/t/17874884/aarifasisti-ek-yleisradiossa-anarkokapitalisti-ehnroth-mainostaa-ihmiskauppaa

https://keskustelu.suomi24.fi/t/16820232/quotjulkiset-organisaatiotquot-yksityistetty-demokratian-tunnusmerkit-haivytetty-suomessa#comment-118409143

EK-Yle:n köyhyyteen pakotettujen ihmisten, tekopyhä ja kaksinaamainen paheksunta, kun köyhillä ei ole rahaa kuljettaa sohvanrämää kaatopaikalle, saati maksaa sitä kallista kaatopaikkamaksua, on poikkeuksellista äärifasismia medioista tuotettuna, ainakin EU:ssa ja Pohjoismaissa. Ruotsissa ei tulisi kuuloonkaan, moinen räikeä eriarvoistaminen, haavoittuvimpien lyöminen mediasta käsin.

https://keskustelu.suomi24.fi/t/17833541/petoskokpersujen-piti-lakkauttaa-ek-yleisradio-ja-poistaa-jattirahoitus

Suuret odotukset muillakin, kuin PetosKokPersujen äänestäjillä, on nyt siihen, että hallitus aloittaa EK-Ylen, alun alkaenkin järjettömästi liioitellun suuruisen, pörssirikollisuuteen tärvättävän jättibudjetin, halkaisemisen ja pilkkomisen, vähintään puolet, jotka päätyvät kerskakulutus-roskina kaatopaikoille, tulee poistaa välittömästi. Suomen kansa ei halua enää rahoittaa, kansaamme halveksivaa äärifasististen pörssirikollisten valemediaa EK-Yleä.

5

1107

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Tässä sitten niitä esteettömiä linkkejä, jotka kertovat, tuon äärifasistista pörssirikollis-ideologiaa levittävän ylemmyydentuntoisten, ökyrikkaiden perintö- ja verosuunnittelija-pörssirikollisten ja korruptiopoliitikkojen mainosmediaa:

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17259897/yle-syo-poydassasi

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/14666594/ylen-veroja-maksetaan-veroparatiisiin#comment-101719999

      Sitä roinan ja jätteen, kaikenlaisen saastan luontokuormituksen määrää, mitä Äärioikeisto-EK-Ylestä on roskalavoille ja myös todistetusti suoraan luontoon kipattu vuosien varrella, voisi joku tutkija ottaa tehtäväkseen tutkia.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17711489/veroparatiisi-media-kulttuuri-taide-ym-okytukia-quotsolidaarisuudenquot-verukkeella

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17837995/eun-rikostutkijat-selvittamaan-valtion-ja-kuntien-isoa-korruptiota-porssirikollisuutta-suomessa#comment-120565940

      EK-Yleisradio on vahingollinen, niin kansalaisille, kuin demokratialle ja oikeusvaltio-periaatteelle, sen levittämän Disinformaation ja manipulaation takia. Suomen kansalaisten kimpussa jatkuvasti häärivät pörssrikolliset feikkimedioineen, eivät ansaitse kansamme rahoja, vaan lakkautuksen.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17891117/toimi-nain-kun-joudut-porssirikollis-aarifasistien-ryostamaksi

    • Anonyymi

      Erittäin Noloa Tietämättömyyttä EK-Ylessä / laskelmoitua ahneutta Äärifasisti-EK-Ylessä, jonka lukaalien takapihoilta, löytyy mm. käytettyjä huumeruiskuja, vaikkei lähimailla ole muita ihmisiä, kuin EK-Yleläisiä.

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Lähes 90% suomalaista luottaa YLEn uutisiin ja toimitukseen.
      Muutama sairas trolli-prosentti ei luota, sillä heillä on Venäjän orlovilaishevosmiesten tietotoimisto.

      • Anonyymi

        Lähes 90% Suomen kansasta onkin median valheilla aivopestyä porukka ja sen kyllä huomaa.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Raimo laamanen

      Onko Raimo siirtynyt yläkerran orkesteriin ? Jos on niin jaksamista Seijalle.
      Puolanka
      20
      2912
    2. Ulosotossa olevan tulisi saada itse päättää

      Maksetaanko hänen ulosotossa olevia velkoja takaisin yksi kerrallaan vai ripotellen pikku summia sinne tänne, kuten ulos
      191
      2693
    3. Sanna Marin veti posket lommolla röökiä Ruisrockissa

      Tai ainakin röökin näköistä, liekö itse käärittyä 🫢
      Kotimaiset julkkisjuorut
      144
      1606
    4. Antin piti riuhtoa Sofia irti pojankIopista

      Oli festivaaleilla Iiimautunut johonkin jätkään, niin Antin piti käydä irroittamassa täti ja pelastamassa poikanen. Pah
      Maailman menoa
      250
      1375
    5. Aloitko pelätä siis

      Että otan suhun oikeasti yhteyttä
      Ikävä
      106
      1190
    6. Nainen rakkaus sinua kohtaan ei kuole koskaan

      Ihastunut olen moniin vuosien varrella mutta vain sinä jäit sydämeen enkä vaan osaa unohtaa. Olit silloin parasta elämäs
      Ikävä
      40
      1036
    7. Olet ollut aika törkeä minua kohtaan

      Sillä tavalla ovelasti, ettei mitään "todisteita" ole mistään. Eli niin kuin, että mitään et ole tehnyt, mutta toisaalta
      Ikävä
      46
      987
    8. Saisipa sitä palata ajassa taaksepäin

      maailmaan jossa oli vielä edes joku järki tallella ja ajatus takana. Sain myös suunnatonta iloa erään henkilön näkemises
      Ikävä
      32
      894
    9. Maskuliininen herrasmies

      Tekee aloitteen. 🌸
      Ikävä
      135
      879
    10. Voi ei kuvitteletkohan sä

      Nyt etten ookaan susta kiinnostunut 😿😿 ethän ajattele niin 🥺
      Ikävä
      43
      784
    Aihe