Miksi vanheneminen on kamala asia vaikka se on normaalia ja toteutuu jokaisen tarpeeksi kauan elävän kohdalla? Huomattavasti kamalamman näköisiä on nämä ihmiset jotka ovat antaneet leikellä naamaansa ja tunkea kaikki aineita. Miksi ei saisi vanheta miksi pitäisi näyttää nuorelta? Ei +50v naisesta tule enää 20v vaikka tekisi mitä tahansa aina se näkyy että juu tämä ei ole kyllä nuori. Miksi jos joku vanhemmiten lihoo on jotenkin kummallinen asia se on normaalia?
Miksi ihmiset ei hyväksy omaa ikäänsä. Olen hieman alle 50v ja olen sitä ei ole kyse mistään periksi antamisesta tms vaan totuuden tajuamisesta joka on että olet sen ikäinen kuin olet ja elämä on kuluttanut sinua ja elimistöäsi sen aikaa. Et voi näyttää uudelta pakasta vedetyltä enää eikä kuulukkaan näyttää.
Vanheneminen
11
784
Vastaukset
- Anonyymi
Ihminen on sen ikäinen kuin haluaa olla nuorekas mieli ja.. turpa kiinni. Ihminen on sen ikäinen mitä hän on vaikka kuinka esittäisi muuta.
- Anonyymi
Vuodet tekevät tehtävänsä joka ikisen kohdalla. Mutta usein iän myötä ihminen tulee tasapainoisemmaksi ja onnellisemmaksi, kauniimmaksikin.
Moni vanhus (yli 70 v.) on kauniimpi kuin levoton, huojuva hirveän meikin taakse piiloutunut ja rääsyihin pukeutunut tai puolialaston nuori. - Anonyymi
Ei vanheneminen kamala asia ole. Elämä yleensä paranee vuosien mittaan.
- Anonyymi
Vanhuudessa ei kannata vilkuilla peiliä
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Vanhuudessa ei kannata vilkuilla peiliä
mutta, kun se "peili" on saman ikäisissä tuttavissa , joita kulkiessa tapaa . . .
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
mutta, kun se "peili" on saman ikäisissä tuttavissa , joita kulkiessa tapaa . . .
Odotahan kun ne samanikäiset alkavat tulla kesällä potkukelkalla vastaan...
Silloin tiedät olevasi vanha! - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Odotahan kun ne samanikäiset alkavat tulla kesällä potkukelkalla vastaan...
Silloin tiedät olevasi vanha!sitähän juuri tarkoitan , en väittänytkään , ettenkö myös itse kuulu vanheneviin , vaan
sitä omaa pärstää ei näe kokoajan , niinkuin "sen toisen" , kasvot , olemus , kunto , kävelytyyli , jne.
- Anonyymi
Itse en ole koskaan tupakoinut, enkä juo alkoholia. Käyn lenkillä silloin kun huvittaa ja nukun kun se on mahdollista. Syön kaikkea mikä pn luonnonmukaista perusravintoa. Minusta tämä on parasta kauneudenhoitoa. Meikkaan harvoin, mutta juon vettä usein.
- Anonyymi
Olen 51 v ja aloitin aktiivisemman liikkumisen kolme vuotta sitten. Olen nyt paremmassa kunnossa kuin 30 vuotiaana. Ikä näkyy kasvoissa, mutta nekin ovat virkeämmät, kuin vähemmän liikkuessani ja iho on hyvä, kun elintavat ovat kunnossa. Käytän meikkiä vain silloin tällöin eli kehtaan edelleen liikkua ihmisten ilmoilla meikittäkin.
Pidän itseäni kauniina. Minulla on edelleen pitkät ihanat hiukset, hampaani on hyvin hoidetut ja hymyni on herkässä. Olen aina syönyt ja nukkunut melko terveellisesti ja vartalon muodot ja kehon toiminnallisuus pysyvät hyvinä liikkumalla. En tahdo kapeita reisiä, vaan pitää lihaksikkaat sopusuhtaiset reidet, pakarat, rinnat, hartiat ja muun vartalon. Minulle olisi kauhistus kapeat voimattomat jalat. Vaihdevuodet eivät ole vielä alkaneet.
Uskon että parempaan tulokseen pääsee, kun hoitaa itse itseään, eikä kevein syin hakeudu kirurgin veitsen tai täyteaineruiskun alle. - Anonyymi
miksi pitäisikään palvoa ainoastaan nuoruutta kun kauniita naisia on kaiken ikäisissä
- Anonyymi
Vanheneminen on kamala asia? Nuoruus on oikeasti monin verroin kamalampi asia tänä päivänä kuin vanhuus. Vanhuuden on tarkoitus olla normaalia eikä mitään muualta väärin määriteltyä kuten muunkin. Muoti ja muu rahan perässä oleminen vääristää kaikki ikäryhmät ja saa ne näyttämään valheelliselta ja järjettömältä, eikä tällaisella ole mitään sijaa todellisessa maailmassa missä todelliset säännöt vallitsevat. Vääriin uskomuksiin ei voi pohjustaa eikä mitään vääränlaisia mielikuvia näin saisi viljellä missään. Mielikuvien kuuluu olla totuudenmukaisia ja perinteisiä, eikä mitään rahan perässä olemisen mukaan keksittyjä tai muuta viihteestä tai vastaavasta peräisin olevaa. Tämä nykyaika on todella paha ja väärinymmärtävä kaikkea perinteistä ja sellaiselta vaikuttavaa kohtaan, ja tämä on todellinen ongelma. Ihmiskunta olisi päässyt paljon helpommalla tällaisia arvoja kunnioittamalla kuin nyt. Tällaisesta on kyse silloin kun vanheneminen ja muut vastaavat asiat on muutettu kamaluuksiksi tai miksi tahansa mitä niiden ei pitäisi olla.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Orpo räyhää: kansan on muututtava
Orpon mukaan kansa ei elä kokoomuksen kanssa samassa todellisuudessa, ja sen vuoksi kansan on muututtava. Kas kun ei san2723372Muovikassikartelli
Kauppaketjut ovat yhdessä sopineet muovikassin yksikköhinnaksi 59 senttiä. Milloin viranomaiset puuttuvat tähän kartell211853Aidon persun tunnistaa Marinin palvonnasta
Oli kyse sitten Halla-ahosta tai Putinista. Ensimmäisenä aidolle persulle tulee mieleen Marin.281527- 841401
- 1371048
- 811004
Hallintooikeus..
"Asemakaavapäätös pysyy voimassa.Poikkeamista ja rakentamista koskevat luvat hylättiin" kertoo Pyhäjärven Sanomat netti.65884Olen rakastunut
varattuun joka ei eroa. Miten tunteista eroon? Tämä ei ole tavanomaista. On elämäni suuri rakkaus.86776Jos se joskus oli molemminpuolista
niin hyvin me molemmat onnistuttiin pitämään toinen epätietoisena.61707Laita nyt se viesti
Tiedän että haluat tavata. Kirjoitat, pyyhit, kirjoitat... Lähetä se viesti 😗51686