Hei Nutriletilla tai Naturdietillä laihduttaneet! Kiinnostaisi tietää, että millaisia kiloja olette onnistuneet pudottamaan muutaman viikon kuurilla?! Itse tarvitsisin kunnon alkupotkun laihtumiseen, olen 170cm / 78kg.
Jos esim. korvaisi päivän muut ateriat tuotteilla yhtä lukuunottamatta!? Kokemuksia?
Kiitos vaivannäöstä :)
Jos esim. korvaisi päivän muut ateriat tuotteilla yhtä lukuunottamatta!? Kokemuksia?
Kiitos vaivannäöstä :)
Vastaukset 8
Vanhimmat
Itse olen ollut nyt viisi päivää täys nutrauksella ja kiloja on lähtenyt 4. Tehokas alkustartti mutta pitäähän niitä ruokailutottumuksia muuttaa, muuten ne kilot tulevat heti takaisin.
vähän lisää! Mitä makuja olet käyttänyt, niitähän on erilaisia? Olet korvannut siis kaikki päivän ateriat nutriletilla? Onko sinulla paljon lähtöpainoa? Kuinka paljon muuten viikon nutrilett -kuuri maksaa?
se viikossa laihduttamasi 5 kiloa on valitettavasti vain ja ainoastaan nestettä. rasvaa ei ihmiskeho voi polttaa kuin kilon tai kaksi korkeintaan viikossa.
Kilon! Ei yhtään sen enempää! Ihminen voi viikossa lihoa (läskiä) sen kilon ja saman se voi laihtuakin.. ei yhtään enempää, eikä yhtään vähempää!
Itse olen käyttänyt suklaata ja parsaa, parsakeitto on ihan yhtä hyvää kuin mikä tahansa pussiparsakeitto, ja suklaakin menee vaikka se nyt ei ihan fazerin siniseltä maistukaan.
Kuusi päivää maksaa n.40, mutta eihän sinä aikana tarvitse sitten muuta syödäkään.
Nesteitähän siinä alussa lähtee enimmäkseen, mutta hyvä alkusysäys terveellisempään ja kevyempään elämään.
Lähtöpainoa minulla oli 84.
jos ajattelee, että nutraa vaikka kuukauden verran (ei tietysti koko aikaa intensiivituotteilla). Viikossa jos nutraa kuusi päivää (ja syö "oikeasti" yhden päivän) niin laskin, että tulee kustantamaan kuukaudessa 160 euroa - siis ei ollenkaan paha!! Tällä hetkellä mulla menee yli 200 euroa kuussa ruokaan. Ja se näkyy päältä ;)
Mä aion nyt kokeilla tuota kuukauden verran - juhannuksen jälkeen lähdetään etelään, joten sama tuo millä sitä laihtuu, kunhan laihtuu!! Oli se sitten nestettä tai mitä tahansa, olen todella turvoksissa!
lähteekö sinulta muuten yleensäkin, kun alat laihduttaa, suuria kilomääriä heti alkuun? Itselläni kaikki on todella tiukassa ja saan tehdä töitä jotta pienikin määrä lähtisi. Siksi tuo 4kg heti alkuun kuulostaa tosi lupaavalta :) Vaikka olisikin puolittain nestettä!
Enpä oikeastaan muilla dieeteillä ole yrittänytkään, kerran aikaisemmin nutriletillä ja silloinkin samalla lailla.
Siitä vielä että pakkauksessahan suositellaan että vain kaksi viikkoa kerrallaan, mutta onhan täällä ollut juttuja pitemmistäkin kuureista.