TE toimistoissa tehdään kuulemma virkapellejen puhdetöinä pannulappuja ja kumiankkoja. Heillähän ei ole mitään työtä, niin on hyvä askarrella jotain. Muuten päivät kuluvat vain torkkuessa ja seuraavasta fyllipullasta haaveillen.
TE pellejen puhdetyöt
15
441
Vastaukset
- Anonyymi
On todella vaikea löytää mitään eroja työttömien ja te henkilökunnan välillä. Kaikki he elävät muiden hankkimilla verovaroilla.
- Anonyymi
Muös ueitystuki on yhyeiskunnanam maksama ilmaista vastikeetonta loisimisrahaa palkansaajien verovaroja suoraan eikaan kaupoiaan ja yrittäjän tilille
- Anonyymi
Ne piereekin aivan liian LUJAA!
- Anonyymi
Työttömillä on sentään jotain järkeä, he eivät nuoku päivisin pillerihumalassa toimistossa.
- Anonyymi
Onhan TE-virkailijan työ mielekkäämpää, kun siitä saa palkkaa ja jokainen päivä on mukava. Siellä nauretaan jokaiselle TE-toimiston asiakkaalle ja tehdään pilaa heistä.
- Anonyymi
Onhan se hyvä, että heillä on jokin päivähoitopaikka, niin alkoholiongelmat ovat pienempiä tai he pääsevät nopeammin hoitoon.
- Anonyymi
Sitten TE-virkailijat pieree kilpaa ja nauraa päälle.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Sitten TE-virkailijat pieree kilpaa ja nauraa päälle.
Niin heidän päivät taitavat kulua, koska kellään ei ole työtä.
- Anonyymi
Käydään syynäämässä onko laitettu raksi ruutuun....paskat ne välitä onko feikki vai oikea hakemus tehty..
- Anonyymi
Ihan paskan sama.
- Anonyymi
ei ne syynää kuin mistä saisi seuraavan halvan viinipullon ja pari kiloa pullaa
- Anonyymi
Edellinen vasemmistomulkkupillujen hallitus lisäsi TE-tantta-armeijaa tuhansilla henkilötyövuosilla.
- Anonyymi
Demarit vihaavat palkansaajia.
- Anonyymi
Ei kai. Hehän vievät työt yhdistyksiin ohjatuilta pitkäaikaistyöttömiltä jotka ovat askartelemassa yhdistyksissä. Tässä on selvä epäkohta ja päällekäisyyttä. Muutama käsityöläinenkin saattaa kärsiä tällaisesta toiminnasta joka kilpailee heidän elantonsa kanssa. Miksi tällaiseen toimintaan ei puututa?
- Anonyymi
Yhdistykset käyttävät työttömiä hyväksi. Yhdistykset ovat muutenkin yhteiskuntavastuuttomia, koska ne eivät maksa veroja tuloistaan. Huijaavat ja kähmivät.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lavrov suivaantui Stubbille perustellusti.
Lavrov perusteli suivaantumistaan tosiasioilla Suomen tarinasta sotiemme jälkeen, tutkija Tynkkynen ja pankkihenkilö Sol5872286Sukupuolia on vain kaksi- kohukassista tuli kova tuomio perheenisälle oikeudessa.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/4d4db0d9-4dda-4ba6-a699-25d725683ad6 Miten näin normaalista kassissa olevasta tekstis4101832Eronnut Janni Hussi palaa julkisuuteen - Aloittaa uudessa työssä, joka on aivan uusi pesti Suomessa
Janni Hussi on saanut viime aikoina kohujulkisuutta, kun hänen ja Joel Harkimon avioliitto päättyi eroon kesällä 2025. H221660Se ei ihan oikeasti vaatisi kuin yhden
Tekstiviestin... Jos rakastat minua vielä toivoisin että laittaisit minulle viestiä. Rakastatko? Oletko oikeasti niin pe641438JM lukkoliike
Mihin helvetin kuuseen te olette tällä kertaa siirtäneet Lukkoliikkeenne? Sen kerran kun ensimmäisen ja viimesen kerran191256- 571164
- 1221154
Pankin avajaiset
Osuuspankin uuden toimitilan viralliset avajaiset vetävät väkeä. Kyllä oli outo nauhan leikkaus, kun leikkaajat pyllisti16908Helena Ahti-Hallberg uudessa elämäntilanteessa - Paljastaa eläkehaaveestaan Espanjassa: "Mä.."
Oi, kuulostaa ihanalta eläkepäivillä! Helena Ahti-Hallberg on ostanut kakkoskodin Espanjasta ja hänellä on puolisonsa ka13888Miten kesäsi meni?
Oletko tyytyväinen siihen? Oliko kaivattusi mielessäsi? Lähennyitkö vai etäännyitkö hänen kanssaan?66833