2023 natsihallitus

Eläkeläiset jätti vielä ohjelmassaan rauhaan, mutta sitten vähempiosaisilta työikäisiltä koitetaan imiä tuhkatkin pesästä prkl ;(
59588
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 59

Vanhimmat

Tiesithän, että vassarit on lähihistorian aikana murhanneet pitkälti yli 100milj ihmistä.

Äänestä
  • meinaatko lähihistorialla aikaa ennen kun olet itse edes syntynytkään?

    Äänestä

  • Anonyymi00005 kirjoitti:

    meinaatko lähihistorialla aikaa ennen kun olet itse edes syntynytkään?

    Mitä sinä teini tiedät syntymisestä?

    Äänestä

  • Anonyymi00005 kirjoitti:

    meinaatko lähihistorialla aikaa ennen kun olet itse edes syntynytkään?

    Tiesithän, että demarit laittoi Ruotsissa sisällissodan tulille. NYT!!

    Äänestä

  • Mesimäyrä joka paljastuikin mesimyyräksi kaivoi duunarin rahat nielevän tunnelin kokoomuksen ja EK:n luo.

    Äänestä

  • Hienoo et olet laskenut. Pidä hetki vapaata,että jaksat taas pitää yllä kirjanpitoasi

    Äänestä

  • Anonyymi00045 kirjoitti:

    Hienoo et olet laskenut. Pidä hetki vapaata,että jaksat taas pitää yllä kirjanpitoasi

    persu petti kansan- ja kokoomus huijasi vaalituloksen

    Äänestä

  • Anonyymi00010 kirjoitti:

    Tiesithän, että demarit laittoi Ruotsissa sisällissodan tulille. NYT!!

    Ole natsi hiljaa!!

    Äänestä

  • 🍑🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒🍑

    😋 ­­N­­­y­­­m­­­f­­­o­­m­a­a­­­n­­i -> https://ye.pe/finngirl21#17902234I

    🔞❤️❤️❤️❤️❤️🔞💋💋💋💋💋🔞

    Äänestä

PS puolueen kannattajana ja äänestäjänä (kohta entisenä) voin nyt heti sanoa että nämä hallituksen kaavaillut leikkaukset tulevat melko varmasti leikkaamaan myös puolueen kannatusta :/

Äänestä
  • No voi sun prkle, kehtaat vielä myöntää 🤮

    Äänestä


Jos natsit olisi voittaneet sodan, ei Eurooppaa nyt vallattaisi Afrikan ja aavikon ihmeillä. Ei olisi heidän tuottamaa väkivaltaa ja raiskauksia.

Äänestä
  • totta, maailma olisi paljon parempi paikka

    Äänestä

  • Totta!!!

    Äänestä

  • Suakaan ei toivon mukaan olis olemassa, saastuttamassa planeettaa.Toivottavasti kuolet, hitaan ja tuskaisen kuoleman

    Äänestä

Edesmennyt Irwin sen jo sanoi aikoinaan..
Haistakaa paska koko valtiovalta!

Äänestä

Suomessa ei todellakaan ole natsihallitusta. Ei ole nyt eikä koskaan aiemminkaan eikä koskaan tule olemaan! Suomessa kansanäänestykset päättävät eduskunnan kokoonpanon ja äänestystulos hallituksen kokoonpanon.

Mutta Venäjällä on Vladimir-Adolf Kalsarimyrkyttäjä Putlerin johtama natsihallinto!

Äänestä
  • Hitler ja natsit äänestettiin Saksassa demokraattisesti parlamentin suurimmaksi puolueeksi.

    Äänestä

  • Anonyymi00037 kirjoitti:

    Hitler ja natsit äänestettiin Saksassa demokraattisesti parlamentin suurimmaksi puolueeksi.

    Miksi vähäosaiset ovat vähäosaisia ymmärrykseltäänkin. Eivät näe natseja siellä missä niitä on, mutta sitten näkevät natseja siellä missä niitä ei ole.

    Äänestä

  • Anonyymi00037 kirjoitti:

    Hitler ja natsit äänestettiin Saksassa demokraattisesti parlamentin suurimmaksi puolueeksi.

    Punavihreät oli Suomessa niitä natseja, jotka yritti tuhota mielisairaalla räkytyksellä totta puhuvat äänestäjät, ja tunaroivat Suomen hirveään moraalittomaan saastaan.

    Äänestä

  • Anonyymi00037 kirjoitti:

    Hitler ja natsit äänestettiin Saksassa demokraattisesti parlamentin suurimmaksi puolueeksi.

    Juuri näin, harmi että ottivat sodassa turpiinsa

    Äänestä

  • Kyllä täällä on nyt natsihallitus

    Äänestä

Ehdotan että Finlandia hymnistä poistetaan säkeistö: "Sa että karkoitit orjuuden"

-koska tämähän ei kohta enää tule pitämään paikkaansa.

Äänestä

Kuinka vaikeaa on elämä. Kun jo aamusta näin katkeria ollaan.

Äänestä
  • Aattona lainaan Akelle kanaani, alan ottaa.

    Äänestä

  • Anonyymi00015 kirjoitti:

    Aattona lainaan Akelle kanaani, alan ottaa.

    Ehkä vain hallitus haluaa, että nykyiset sukupolvet yrittää tehdä työtä pitääkseen Suomen vahvana valtiona, eikä vaan yrittäisi lusmuilla että miten pärjää kun hakee kaikkia yhteiskunnan tukia. Näitä pummeja meille tulee myös muualta. Nyt sitten katkerat vassarit yrittää aina mustamaalata muita, Suomi ei ole mikään täysihoitola, työikäiselle terveelle ihmiselle. Ei minkään maalaiselle .

    Äänestä

Vai ei. Aika iso osa mustalaisista on elämänsä aikana linnassa viettänyt pitkät ajat.

Äänestä
  • Ei ryöstelyistä.

    Äänestä

  • Nää linnajutut ei kyl oo ryöstöihin liittyviä!

    On totta että monet "mannet" näpistelee tai pöllii /varastaa tavaraa..
    Mut se että he ihmisiä ryöstäisi on kyl pötypuhetta.

    "Ryöstö on Suomen rikoslaissa määritelty rikos, jossa toisen omaisuutta anastetaan tai otetaan luvatta käyttöön väkivallan tai sen uhan avulla. "

    Äänestä

Uudessa suomessa työikäisen laiskuus ei enää elätä eikä kannata. Eläkeläiset taas ovat eläkkeensä ansainneet, aivan eri asia, täysin eri asia.

Äänestä
  • Teitähän lellitään! Ja mitä nykyboomereitten eläkkeisiin tulee niin näähän sai aikoinaan ihan ku taivaan lahjana sen oman 2,5% eläkekertymänsä, kun nykyään työ kerryttää vain 1,5%. Oonkos kade? No en mutta kuitenkin, sanotaanko vaikk etten tykkää tästä eriarvoisuudesta :/

    Äänestä

Venäjä ja Putin tykkää, kun natsit mainitaan Suomeen liityen.

Äänestä

Hallituksella on kansan mandaatti. Todella hyvä jengi kasassa. Oppositio voisi yrittää olla rakentavampi tässä tiukassa taloustilanteessa, räksytys ei asioita edistä.

Jos olit laiska koulussa, todennäköiset kärsit siitä koko ikäsi ellet rikastu, hyvin palkattuihin töihin ei laiskat pääse, paitsi inhottaviin, vaarallisiin ja todella yököttäviin hommiin.

Äänestä
  • Koulukiusaamisen uhrina on vaikeampaa sitten,
    siitä kun monasti jää vuosikymmenen kestävä trauma mahdollisia jatko-opiskeluita ajatellen..

    Sä ja sun hallitus, - mistä ihmeestä tuon laiskuuden vedit, raamatustako?
    En ole väkivaltaisuuteen taipuvainen, mut tekis mieli antaa tälle boomerille luuvitosta :/

    Äänestä

  • Tässähän se hallitusohjelman tausta-ajatus tulikin hyvin esiin. Jos et ole hyväpalkkainen, olet laiska. Siksi siis keppiä työttömille, sairaille, duunareille ja muulle rupusakille. Itsepä ovat huonoja. Ja siksi helpotuksia hyvätuloisille, jotka siis ovat niitä ahkeria ja kunnollisia.

    Äänestä

  • Anonyymi00048 kirjoitti:

    Tässähän se hallitusohjelman tausta-ajatus tulikin hyvin esiin. Jos et ole hyväpalkkainen, olet laiska. Siksi siis keppiä työttömille, sairaille, duunareille ja muulle rupusakille. Itsepä ovat huonoja. Ja siksi helpotuksia hyvätuloisille, jotka siis ovat niitä ahkeria ja kunnollisia.

    Älä viitsi.
    Miksi pienituloinen ei tahdo pärjätä taloudellisesti?
    Syy ei ole pinenen palkan vaan sen syystä että pitää elättää loisia jotka ei käy töissä.
    Eli nyt on annettu loisien loisia ja kompensoitu asumistuilla pienipalkkaisia, eli järjetön systeemi.
    Nyt alussa saattaa kirpaista mutta kun tilanne normalisoituu niin pienipalkkaisen ostovoia on kasvanut ja pärjää ilman minkäänlaisia tukia.
    Myös lisätyöt kannattaa kun ei "menetä" asumistukia kun niitä ei muutenkaan makseta.
    Toimeentulotuessa sama juttu, kun ei makseta niin ei ole kannustinloukkua.

    Faktahan on että Suomi tarvitsee lisää työtätekeviä, ei ole varaa maksaa kenellekkään kotonaolemisesta.
    Tietenkin on oikeasti työkyvyttömiä ja oikeasta syistä poissa työelämästä mutta valitettavasti nyt on liikaa noita vapaamatkustajia ja lisää tulee.
    Siitä syystä nämä kaavailtut leikkaukset.

    Äänestä

Natsismi päättyy 4 vuoden päästä. Aion nuokutella ja koomailla koko ajan että menee nopeammin ja töihin en mene!

Äänestä

Negatiivinen skenaario

Keskuspankit menevät konkurssiin ja sulkeutuvat viikoiksi. Maailmanlaajuiset maksutapahtumat jäädytetään. Ratkaisu on digitaalisen rahan käyttöönotto, eli keskuspankkien digitaalinen valuuttajärjestelmä.

Oletetaan, että pankkitililläsi on 7000 dollaria. Kun pankki avataan uudelleen, sinulla on edelleen 7000 dollaria pankkitililläsi, mutta rahat ovat täysin digitaalisia. Sinun on asennettava puhelimeesi hallituksen hyväksymä sovellus. Sinun on näytettävä digitaalinen henkilöllisyystodistuksesi, ennen kuin voit käyttää rahoja tililläsi.

Siitä lähtien hallitus valvoo, että siirtosi on laillinen. Hallitus voi päättää kaikesta. Digitaalinen henkilöllisyystodistuksesi määrittää, milloin voit ostaa bensaa autoosi. Jos menet huoltoasemalle vääränä päivänä, et voi tankata autoasi.

Varallisuudestasi tulee vain numerosarja puhelimessasi. Pimeät voimat haluavat täysin hallita rahojasi ja olinpaikkaasi. He seuraavat, mitä syöt ja juot päivittäin. He tietävät, jos matkustatte usein. He tietävät, mitä kirjoja ostat kirjakaupasta. Menetät kaiken yksityisyytesi.

Positiivinen skenaario

Vastarintaliike on kehittänyt erittäin kehittyneen tekoälyn. He ovat asentaneet takaoviohjelman World Wide Webiin. Kun aika on oikea, Vastarintaliike käyttää tätä takaovea levittääkseen positiivisen tietokoneviruksen koko internetiin. Muutamassa tunnissa jotkut tiedostot ladataan joillekin verkkosivustoille, kun taas jotkut verkkosivustot lakkaavat toimimasta.

Kabaliin kuuluvat verkkosivustot lakkaavat toimimasta. Tämä tietokonevirus murtautuu keskuspankkien tietokoneisiin. Monet tietokoneet ja datakeskukset käyttävät intranetiä, mutta se ei ole ongelma. Vaikka nuo tietokoneet olisi erotettu julkisesta internetistä, on silti mahdollista siirtää tietoja offline-tietokoneeseen skalaariaaltotekniikalla

Kaikki digitaalinen data toimii sähkömagneettisen voiman mukaan, joten sen on noudatettava fysiikan lakeja. Vastarintaliike voi murtautua dataan. He voivat poistaa kaikki Rockefellerien rahat muutamassa tunnissa. Kun Rockefellerit tarkistavat pankkitilinsä, he huomaavat, että yhtään dollaria ei ole jäljellä.

Tällaisissa asioissa ei ole varaa virheisiin. Taloudellisen perusinfrastruktuurin on oltava valmiina. Kaikki kielteiset teknologiat on poistettava. Myös energiatasojen olosuhteiden on oltava kunnossa.

Kun nollaus tapahtuu, ydinvoimalan työntekijät eivät voi tehdä virheitä. Maailmanlaajuisen elintarvikeketjun ja logistiikan työntekijät eivät voi tehdä virheitä. Avainasemissa olevat ihmiset eivät voi tehdä virheitä. Haluamme varmistaa, että ilmassa ei ole ydinohjuksia tai että mikään ydinvoimaloista ei mene sulamaan. Meillä voi olla pieniä häiriöitä, mutta emme voi tehdä suuria virheitä.

Elämme suljetussa järjestelmässä. Se on kuin lukittu laatikko, johon kukaan ei pääse sisään eikä kukaan ulos. Kun laatikko avataan, huomaamme, että maailmankaikkeudessa on rajattomasti yltäkylläisyyttä.

https://2012portalsuomi.blogspot.com/2023/06/2023-taipein-ylosnousemus-konferenssi.html?m=1

Äänestä

Onneksi 2023 natsihallituksen aikakausi päättyi. Pedareille ja tappajilöle tuli kenkää.

Äänestä

Oikeistolta, sanotaan nyt tätä -23 hallitusta vaikkapa lempinimellä "natsihallitus"
Niin ovat näköjään pistäneet hynttyyt yhteen ja hakevat kannatuksensa boomereilta ja muilta eläkelläisiltä. Hmm.. nerokasta, - jokavuosi kasvava kannatus/ äänisaldo tulossa kunhan vaan pitävät kiinni siitä jottei eläkeläisten etuuksiin kosketa.

Äänestä
  • sieltä otetaan mistä helpoimmalla saadaan

    Äänestä

  • Anonyymi00030 kirjoitti:

    sieltä otetaan mistä helpoimmalla saadaan

    Sieltä otetaan missä on ilmaa, turhista menoista.

    Äänestä

  • Anonyymi00033 kirjoitti:

    Sieltä otetaan missä on ilmaa, turhista menoista.

    puhe vaalikarjasta, ei menoista.

    Äänestä

Hitler oli kasvissyöjä

Äänestä
  • Meillä oli aikoinaan joku jyrsijä, hamsteri muistaakseni.. no joo enivey. Mut se söi kanssa pelkkiä kasviksia ihan kuten Marin, Haavisto, ja Hitler ym. mitä näitä suuruudenhulluja onkaan ollut ;)

    Äänestä

Eläkeläiset ovat kovalla työllä ansainneet eläkkeensä, sitten on tämä toinen porukka joka on kansaneläkkeellä tekemättä päivääkään töitä.

Äänestä
  • Boomerit ovat puollustajansa ansainneet? Pätkätyöläisten etujen kustannuksella, niinkö?
    Lusmuilijoitahan nuo tämänpäivän eläkelläiset ovat nykypäivän duunareihin verrattuna.
    Kuka perusti aikoinaan useita kymmeniä AY-liittoja tulevan lusmuilunsa tueksi, yms.?
    Hallitusohjelma vahvasti näyttää siltä, miten tuleva vaalikarja/lammaslauma on jo valittu.

    Äänestä

  • Anonyymi00034 kirjoitti:

    Boomerit ovat puollustajansa ansainneet? Pätkätyöläisten etujen kustannuksella, niinkö?
    Lusmuilijoitahan nuo tämänpäivän eläkelläiset ovat nykypäivän duunareihin verrattuna.
    Kuka perusti aikoinaan useita kymmeniä AY-liittoja tulevan lusmuilunsa tueksi, yms.?
    Hallitusohjelma vahvasti näyttää siltä, miten tuleva vaalikarja/lammaslauma on jo valittu.

    ( Heh.. boomerit, vähän niinku valittu kansa raamatussa ;)

    Äänestä

Punaviher rotuiset kyllä nauttivat Suomen velkaannuttamisesta, kuin pennut karkkikaupassa, kun erehtyivät kehumaan sannan kassaälyä, mutta kun lähti herrojen matkaan ja jätti koko lössinsä heippaa sanomatta, niin nyt ei juhlien siivoaminen maistu eikä kelpaa. Sanna ei ota pulita velkojen maksuun senttiäkään, kun on parempaakin tekemistä.

Äänestä
  • Ne olivatkin hurjat juhlat ne. Sitä yltäkylläisyyden määrää kun hinnat nousivat ja säästöt hupenivat sähkölaskuihin ja kohonneisiin ruuan hintoihin. Ja voi miten lokoisaa elämä olikaan koronarajoitusten myötä. Voi kun silloin olisi ollut oikeistohallitus, joka olisi ymmärtänyt, että mitään tukia ei siinä tilanteessa makseta yritysten pitämiseksi jaloillaan, vaan leikataan, jotta kansa ei voisi sillä tavalla tuhlata valtoimenaan. Olisi typerä kansa oppinut, ettei sellaiseen juhlimiseen ole varaa.

    Äänestä

Muunmuassa se hallitusohjelmaan kaavailtu (suojaosa 300€) poisto on vain omiaan aiheuttamaan harmaataloutta (Virostako tämmönen on haettu?) Siis se 300eur/kk suojaosahan olisi pikemminkin pitänyt tuplata kuuteensataan, jos järkeenkäypää työllisyyspolitikkaa ajetaan.

Äänestä

Kaikki yli 50tuh.€ vuosituloiset pitäisi ajaa saunan taakse riviin ja hakata luu5.lla päin pläsiä niin kauan että on hiljaista. Hautajaisten jälkeen se KOKo hulppea omaisuus sitten jaettaisiin kaikkien köyhien kesken.

Äänestä

https://keskustelu.suomi24.fi/t/17725482/30e-vale-elakekorotus-otettiin-tuhatkertaisesti-550e-miinuksella-olevista-elakkeista#comment-118865254

ÄärioikeistoSdpn KorruptioMarinin hallituksen kaikki puolueet, VALEHTELIJAT törkeästi, taloudellisesti oikeusturvattomille eläkeläisköyhille ja nykyinen täysin lainvastainen pörssirikollis-äärifasistihallitus, jatkaa samaa pahoinpitelyä, mistään "rauhasta" ei eläkeläisköyhyyteen pahoinpidellyillä, ole tietoakaan, taloudellinen aito oikeusturva, edelleen kohta tonnin miinuksella.

https://keskustelu.suomi24.fi/t/17882467/aito-huoltovarmuus-2000ekk-valttamaton-ja-kiireellinen

Äänestä

https://keskustelu.suomi24.fi/t/17570837/ruotsissa-on-6-500ekk-elakekatto-eika-osake-vakuutuskuoririkollisuutta

https://tradingeconomics.com/finland/at-risk-of-poverty-rate-for-pensioners-eurostat-data.html

Suomen eläkeläisköyhien taloudellinen oikeusturvattomuus, hätätila veroparatiisi-sote-IHMISKAUPPA-orjuuttamisen välineiksi pahoinpideltyinä, on todellinen ja erittäin hälyyttävä hätätila, kyse on ihmishengistä, joita on jo todistettavasti menetetty ennenaikaisesti, älkää vähätelkö eläkeläisköyhien hätätilaa, kun he eivät itse pysty itseään puolustamaan.

https://keskustelu.suomi24.fi/t/16962985/ennenaikaisesti-koyhyyteen-tapetut-orjuuselakelaiset---sanokaa-heidan-nimensa

Äänestä

Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Eläkeläiset jätti vielä ohjelmassaan rauhaan, mutta sitten vähempiosaisilta työikäisiltä koitetaan imiä tuhkatkin pesästä prkl ;(

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu