12 vuotiaalle korvanreijät jyväskylä

Eli 12 vuotias tyttäreni saa korvakorut ja kyselisin hyvää paikkaa jyväskylässä. Lapsella on jonkinsortin allergia metalliin eli ainakin hopeakoruja voi käytää. Eli korut pitää varmaan lävistää kun ampumalla ei kai saa hopeisia koruja, vai?
2342
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Metalliallergiselle ehdottomasti kultakorut. Reiät voi laitattaa missä vain. Hyvä ajatus olisi ostaa korut ja laitattaa reiät samassa kultaliikkeessä.

Jos kultakoruihin ei ole varaa, on parempi olla ilman koruja.

Äänestä

Käykö kultajousi?ap

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Eli 12 vuotias tyttäreni saa korvakorut ja kyselisin hyvää paikkaa jyväskylässä. Lapsella on jonkinsortin allergia metalliin eli ainakin hopeakoruja voi käytää. Eli korut pitää varmaan lävistää kun ampumalla ei kai saa hopeisia koruja, vai?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu