Muuan täältä lähtenyt rouvashenkilö tullut useita keroja julkisuuteen kehuskelemalla makuukamari elämäänsä. Onko noloa julkisuudenhakua mielestänne? Vai oletteko ylpeitä "fiksusta" käyttäytymisestä? Minun mottoni on vanha viisas sanalasku: "Kell onni on hän onnen kätkeköön:" En itse ymmärrä miksi mikään ei enää ole "pyhää" vaan kaikki pitää rääpiä julki ja näkösälle, jopa sairasta julkisuuskiimaa sanoisin.
Tuottaako iloa ja ylpeyttä?
12
808
Vastaukset
- Anonyymi
Taitaa sen puutteessa huudella ja kirjoitella... :D
- Anonyymi
😋😍😋😍😋😍😋😍😋
💋 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#179025567
🔞❤️❤️❤️❤️❤️🔞💋💋💋💋💋🔞
- Anonyymi
Saahan sitä porissa eihän seksi mikhän tabu ole mutta jos telkkarissa lehdessä ja radiossa hehkuttaa että on saanu kullia niin kyllähän se jo vähän mielenpäälle jää
- Anonyymi
Ei tietenkään ole tabu, mutta jotain rotia tuossakin julkisuuden tavoittelussa. On olemassa sellainen asia kuin hyvät käytöstavat ja minunkin mielestäni on vähintäänkin mokailua kertoa kaikki omat asiat julki. Varsinkin kun on kyse ihan aikuisesta naisesta jonka olisi jo tuohon ikään mennessä pitänyt oppia tavoille.
- Anonyymi
Kell onni on hän onnen piilottakoon, laulaa Rainer Friman. Eihän se totisesti nyt kovin fiksua ole kaikkea "laulaa" roskalehdille, ei se ainakaan suosiota lisää, myötähäpeää tuottaa, kun joku on noin höppänä. Täällä on paljon meitä jotka tunnemme tuon höppänän taustat ja suvun.
- Anonyymi
Sillä ei ole mithän tekemistä yksittäisen ihmisen käytöksen kanssa että tunnet taustan ja suvun ”kölin ali vedethän tämän tyyliset ihmiset heti kun suunsa aukasevat. Vituttaa jo Kuunelakki ihmisiä mitkä olettavat ja selittävät että ovat isänsä poikia tai äitiinsä tullu. Siivoa oma kamarisi ensin ennenkö alat julkisesti selittäjänä suvusta ja taustoista yhtään mithän. -Vili
- Anonyymi
Tiedän paljon ihmisiä ja perheitä mitkä lappaa vasitella paskaa ittestänsä ja omistansa ulkopuolelle että saavat rauhan näitä kyyliltä. Ja myöhemmin oikeudessa nylkeä mikäli kuulevatkin että on puhuhneet yhtään mithän. Kunnioitus on toisista hiljaa pysymistä jos ei vieressä seiso.
- Anonyymi
Nyt kerrotaan ne seksipuuhat, keikutaan minihameessa ja seuraavana varmaan näytetään utareet - onko niitä? Meno vain roisimmaksi muuttuu, että pysyy otsikoissa - halpahintaista pöljien kosiskelua. Pöljät tykkää muut tuntee myötähäpeää.
Aikuinen ihminen ja noin hoopo. - Anonyymi
Met olhaan aina ruukattu sotia ja höykyttää oman veren omaavia ja olla kiltisti ulkopuolisille. Muuten ei pysy rauha maassa. -Vili
- Anonyymi
Jos pellolainen saapi kunnolla kullia, niin kyllä sillä vähän voi leuhkia. Varsinki jos on semmonen enempi rupsahtanu naisenpuoli. Se on etelässä kova kilpailu kunnolisesta kullista. Ei sitä kaikile riitä. Rupsahtaneet jääpi helposti ilman.
- Anonyymi
Monestikki olen köyrinyt rupsahtahneita on ylheensä tavara hiukan parempi noin niinkö ns"puskakunnossa" ei tartte kielen kanssa rynnäköiä katajikhoon ja makukin hunajainen, mie muuta tiä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Monestikki olen köyrinyt rupsahtahneita on ylheensä tavara hiukan parempi noin niinkö ns"puskakunnossa" ei tartte kielen kanssa rynnäköiä katajikhoon ja makukin hunajainen, mie muuta tiä.
Erittäin hyvin artikuloitu.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja18222389Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant789599Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.427591Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va856399SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1896093Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot485082HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.1154740Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1054466Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"
Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo942185Marin vetäs lopullisesti maton alta hallitusyhteistyöltä Kepun kanssa
Kurvinen on jo ennättänyt kommentoimaan, ettei Kepu ole koskaan enää kiinnostunut vasemmiston kanssa hallituspaikasta, k821469