Nieminen vs. Agassi

Veikkaanpa, että lähemmäs nelikymppinen Agassi pieksee Niemisen pahanpäiväisesti.

Saman tosin tekisi viisikymppinen Borgkin.

Parhaimmista nauruista on kuitenkin vastannut Paloheimo, joka kävi häpäisemässä itsensä pahanpäiväisesti aikanaan Wimbledonissa silloin ikämiessarjaan lukeutuneen Jimbo Connorsin kanssa.
4446
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Sampras kyykyttäisi tommosen syöttötaidottoman vaikka pyörätuolista käsin. Aghassassista ei taida olla siihen?

Äänestä

agassi viedä niemistä.. erät 2-2, 5. erä jarkolle 4-0


HYVÄ JARKKO!!

Äänestä

"Veikkaanpa, että lähemmäs nelikymppinen Agassi pieksee Niemisen pahanpäiväisesti."

Onneksi ei kaikki aina mene kuten veikkaa...

Äänestä
  • ...olisi pieksänyt. Muutama piste olisi Agassilta livennyt keksittymisvaikeuksien vuoksi. Kuten I.Lendlillä aikanaan sanoi, niin alkukierroksen pelit osaavat olla turhauttavaa kamaa selkeän ylivoimaiselle pelaaajalle. Sama juttu kuin lätkässä kun kanukit joutuvat pelaamaan alkusarjassa jotain helvetin uzbekistaneita vastaa.

    Selkeästi parempien pelaajien pelien tulisi alkaa vasta puolivälieristä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Seniortennis rules! kirjoitti:

Veikkaanpa, että lähemmäs nelikymppinen Agassi pieksee Niemisen pahanpäiväisesti.

Saman tosin tekisi viisikymppinen Borgkin.

Parhaimmista nauruista on kuitenkin vastannut Paloheimo, joka kävi häpäisemässä itsensä pahanpäiväisesti aikanaan Wimbledonissa silloin ikämiessarjaan lukeutuneen Jimbo Connorsin kanssa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu