Syön tästä lähtien vain kolme ateriaa päivässä. Terveellistä ruokaa, hyviä rasvoja ei pahoja. Proteiinia nälkää torjumaan ja kasviksia.
En tykkää syödä aamuisin.lounas,päivällinen ja iltapala.ei välipaloja,joihin aina muuten olen sortunut.ei nesteitä, vielä.
Tavoitteet..olen 158vm pitkä.
1.päivä,tänään sunnuntaina aloituspaino 81,3kg.
2.päivä.hu 26.6 80,5kg.
3. Tiistaina 80 kg.
4.ke 79,5
5.to 79,0kg.
Tänään aamulla painoin 80,0kg ja iltapaino(kun join puoli litraa gefilusta )81,3kg.ilman tätä nestettä olisi tullut tulosta.
Eilen liikuin (halkoja pinoon ,)työn merkeissä, huomenna sama jatkuu.
Ruuan vähentäminen
3
434
Vastaukset
- Anonyymi
Yritä syödä se aamupala vaikka sitten jonkun ajan kuluttua heräämisestä jos se ei heti maistu ja noiden mainitsemiesi aterioiden välissä jotain kevyttä välipalaa muuten et jaksa. Itse syön välipalaksi usein puolikkaan purkin rahkaa ja marjoja, hedelmiä, kourallisen pähkinöitä tai vaikka pari palaa tummaa suklaata. Minun mielestäni sopiva painonpudotustahti on n. 2 kg kuukaudessa. Jos haluat joka päivä punnita itsesi, niin tee se yhden kerran päivässä ja mieluiten ennen aamupalaa. Minulla itselläni ainakin paino saattaa heitellä pitkin päivää. Yritä nukkua yöllä yhtäjajaksoisesti vähintään 7-8 tuntia, auttaa painon hallintaa.
- Anonyymi
Nukun hyvin, ja syön taas normaalisti kunhan urakkani on puolessa välissä. Näillä näkymin nopeasti. Tänään eka päivä onnistuin.jaksan kyllä mutta ylipainoa en jaksa.
Anonyymi kirjoitti:
Nukun hyvin, ja syön taas normaalisti kunhan urakkani on puolessa välissä. Näillä näkymin nopeasti. Tänään eka päivä onnistuin.jaksan kyllä mutta ylipainoa en jaksa.
Jatkan 79,5kilosta.kävi eilen 78,5kg.yritän tiputtaa kilon viikossa yo kolmen aterian taktiikalla. Dream:
1.79,5kg pe
2.79,0kgla
3.78,5kg. Su
Tuli korona, mutta nyt se on parantunut muuten mutta makuaisti ei ole palautunut.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ootko nainen noin mustis musta
Onhan se toki imartelevaa kun olet kaunis ja kaikkea muutakin, mutta ehkä vähän kummallista, kun ei varsinaisesti olla t503347- 151740
- 361721
Ajattelen sinua tänäkin iltana
Olet huippuihana❤️ Ajattelen sinua jatkuvasti. Toivottavasti tapaamme pian. En malttaisi odottaa, mutta odotan kuitenkin171661Miksi kaipaat
Ja olet elämässäni vielä kaiken tämän jälkeen? Eikö kaikki ole jo selvää välillämme?251392Kauan säkin jaksoit
Minun perässä juosta. Kunnes pahoitit mielen. Kuinka monta anteeksipyyntöä olet vailla? 🧐401322- 611299
Miehelle...
Oliko kaikki mökötus sen arvoista? Ei mukavalta tuntunut, kun aloit hiljaisesti osoittaa mieltä ja kohtelit välinpitämät901085Mietin tässä T....
Oletko jo kesälomalla.?Keli on ihanaa, ja sinä nautit veneilystä.... Edelleen käyt mielessä.... En ole unohtanut sinua..221033- 128984