Entäs sitten

Hallalaho, Hakkarainen Tynkkynen, ym. Värikästä persoonaa riittää perusässissä.
Kyyti tullee olemaan kovaa, onneksi Kemijärven persut olleet tolokun ihmisiä?
4209
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Paula ja Juhana upea pariskunta, parasta, mitä Kemijärveltä löytyy.
Keskustan käpyt, huh, ulos.

Äänestä

Hallis, aika natsi, elämäkerrassa kiri otetaan ittesä kertomana mahdoton kasvutarina, oikeita töitä ei päivääkään, Suomen sisussa, henkaillu, skriptasa blokkaillu, hirviää tekstiä, nyt sitte puheenjohtajana, höh.

Äänestä
  • Voi hyvänen aika, onko tuo nyt ainoa ihminen jos joskus ottaa alkoholia, siksihän sitä tehdään ja myydään.
    Hätä on tullut Persuilla jos kummempaa ei löydy. Anderssonilla ei kuitenkaan sellaista viinantuskaa tietääkseni ole ollut että olisi tarvinnut kirkon ehtoollis viinejä varastaa, kuten Persujen EU mepillä.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Hallalaho, Hakkarainen Tynkkynen, ym. Värikästä persoonaa riittää perusässissä.
Kyyti tullee olemaan kovaa, onneksi Kemijärven persut olleet tolokun ihmisiä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu