Kunnanjohtajan soveltuvuusarviossa Kemijärven kaupunginjohtajaksi lukee näin: "Hän haluaa uralleen vielä kruunun johtamalla isompaa kaupunkia, johon hän pystyy antamaan kaiken osaamisensa käyttöön."
Tämä kertoo vain siitä ettei PV ole olenkaan sitoutunut Pniemeen vaan haluaa päästä jonnekin kaupunginjohtajaksi. Mikäs kaupunkin seuraavaksi hakee uutta kaupunginjohtajaa niin sinne PV hakee ja lähtee jos pääsee. (Ellei maine sitten kiiri edellä.) Eroon tuollaisesta pitäisi päästä!
Ei ole kunnanjohtaja sitoutunut kuntaan vaikka niin väittää.
4
980
Vastaukset
- Anonyymi
Vaatii muutosta ihmiseltä itseltään, että aidosti ja oikeasti sitoutuu johtamaansa kuntaan. Kaikilla on sydän jossain. Harvalla se sydämen koti noin vain vaihtuu sen mukaan missä on töissä. Osalla on kunnianhimoa ja pieniä paikkakuntia käytetään vain ponnahduslautana muihin hommiin. Kunnanjohtajia tulee ja menee. Voiko ihminen edes oikeasti ymmärtää minkälaista on asua syrjäseudulla? Taitaa olla niin, että Pyhätunturille halutaan mutta kunta itsessään ei kiinnosta.
- Anonyymi
Kemijärvi teki viisaan valinnan kun valitsivat juuriltaan Kemijärveläisen. Kyllä pitäisi jokaisella kunnanjohtajalla edes kirjat olla johtamassaan kunnassa, josko se vähän edes motivoisi oikeasti ajamaan kunnan parasta eikä vaan omaa parastaan.
Kivahan se on PV:n Faceen laitella kuvia "edustusreissuiltaan" mitkä ovatkin todellisuudessa olleet vaan kaveriporukan tekemiä shoppailureissuja skumppaillallisen kera, kunnan piikkiin tietenkin. Onhan hänellä sentään Lapin kunnista eniten höylätty luottokortti. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kemijärvi teki viisaan valinnan kun valitsivat juuriltaan Kemijärveläisen. Kyllä pitäisi jokaisella kunnanjohtajalla edes kirjat olla johtamassaan kunnassa, josko se vähän edes motivoisi oikeasti ajamaan kunnan parasta eikä vaan omaa parastaan.
Kivahan se on PV:n Faceen laitella kuvia "edustusreissuiltaan" mitkä ovatkin todellisuudessa olleet vaan kaveriporukan tekemiä shoppailureissuja skumppaillallisen kera, kunnan piikkiin tietenkin. Onhan hänellä sentään Lapin kunnista eniten höylätty luottokortti.Sitoutumista kuntaan ei ole PVllä, eikä muillakaan virkatyypeillä. Elinkeinotyypitkin huitelevat missä sattuvat ja niemeläiset maksaa palkan. Työnjälki on sutta ja sekundaa. Muutama kaveri Pyhäjärvessä ja niiden asioita vain ajetaan. Koska tähän tulee muutos?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.1028137Tanskassa lain vaatimana Bovaer tappanut nautoja ja sairastuttanut
Samaa myrkkyä myös Suomen lehmiin ollut tuloillaan, miten teidän tilalla? https://www.agriland.ie/farming-news/bovaer-m907411Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,875587Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot785572Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1144773Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"
Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo1232548Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa
(Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys572439Ei välimatka meitä erottanut
Vaan välirikko ja väärinymmärrykset. Oikeastaan henkinen välimatka on meidän välillä pieni, näin uskon. Näen koko ajan e71401Maajussi-Villen morsioehdokas Maarit ei halunnut Villeä - Tämä totuus valkeni kuvauksissa!
Ohhoh, tekikö Maarit mielestäsi oikean ratkaisun Villen suhteen? Maajussi-Ville on herättänyt voimakkaita tunteita puol71384Kohta taas mesikämmeneen
Onneksi kaupunki ostaa mesikämmenen, niin päästään taas tekemään rahaa461230