Vasemmistopuolueet oppositiossa on aina merkinnut yhteiskuntarauhan järkkymistä. Ovat terrorisoivia liikkeitä. Vasureiden miehittämät SAK:n ja liittojen hallintoelimet järjestävät laittomia lakkoja, ovat hyökännyt trumppimaisesti Eduskuntaa vastaan poliittisilla lakoilla, jotka myös ovat laittomia, kun TES on voimassa. Arhinmäen tempaus on tuore esimerkki rikollisesta toiminnasta. Saako hän jatkaa Helsingin pormestarina? Oikein kuin kaivellaan 15-25 vuoden takaa, jos ei lähempääkin, niin eiköhän Lindtmanin ja Kiurun historiasta löydy jotain seiskalehteen kelpaavaa. Onko Kiuru kelvollinen valiokunnan puheenjohtajaksi?
Tehdään oikein tai väärin. Ollaan raskaana tai ei olla raskaana. Pitää noudattaa lakia.
Loan heittäminen Riikka Purran päälle on maalittamista. Maalittaminen on rikos.
Valtion talous, työllisyys ja sote pitää saada kuntoon ja oppositiossa ei näytä olevan kuin jarrumiehiä! Perkele! Kenen asialla. Menolippu Moskovaan.
Vasemmiston kannatus on 25%. Kirkkoon kuuluvia on 2/3 Suomen kansasta. Onneksi.
Persut on työväenpuolue ilman sosialismia. Kristillisdemokraatit on järkipuolue demokratian ja lähimmäisen asialla ilman sosialismia. Se on hyvä asia.
Tehdään oikein tai väärin. Ollaan raskaana tai ei olla raskaana. Pitää noudattaa lakia.
Loan heittäminen Riikka Purran päälle on maalittamista. Maalittaminen on rikos.
Valtion talous, työllisyys ja sote pitää saada kuntoon ja oppositiossa ei näytä olevan kuin jarrumiehiä! Perkele! Kenen asialla. Menolippu Moskovaan.
Vasemmiston kannatus on 25%. Kirkkoon kuuluvia on 2/3 Suomen kansasta. Onneksi.
Persut on työväenpuolue ilman sosialismia. Kristillisdemokraatit on järkipuolue demokratian ja lähimmäisen asialla ilman sosialismia. Se on hyvä asia.
Vastaukset 16
Vanhimmat
Jussi on viisas mies. Hän ottaa harkintaan oppositiopuolueiden eduskunnan puheenjohtajien vaatimuksen eduskunna koollekutsumisesta.
Harkinta toivottavasti kestää pidempään kuin minun yllättävän sähkökatkoksen korjaus.
Normaalia olisi, että hallituksen toiminnasta tehdään välikysymyksiä, ja sitä kritisoidaan sen toimista. Hallitus ei ole ehtinyt vielä edes toimia. Demokratiassa sivistyneet ihmiset kunnioittavat vaalitulosta, eivätkä hillu mieltä vailla. Kokoomus ja perussuomalaiset voittivat vaalit. On oikein, että nämä puolueet ovat hallituksessa.
Natsimamma ja muut persut pois johtotehtävistä välittömästi. Sakemanni-Aatun hengenheimolaisista on saatu tarpeeksi.
Tarkoitat siis islamin korostamista ihmisjärjen tilalle?Oletko paljasjalkainen tai vain käännynnäinen muslimi?
Suomen kulttuurin,korkean älykkyyden ja turvallisuuden turvaaminen on PS tärkein tavoite kuten suomen varallisuuden uskottavuuden palauttaminen!
Suomi tarvitsee koulutettua ja sopeutumisvalmista työvoimaa ulkomailta!Islam muuttumattomana on sopeutumaton kuten Ranskan ja Ruotsin esimerkit hyvin paljastavat.
Persujen asioiden kaiveleminen on tosiaan paskaläjän tonkimista kuten aloittaja kertoi. Johtunee siitä, että koko puolue on ISO PASKALÄJÄ.
Turhan provosoivaa kielenkäyttöä.
Totuus on joskus ikävää luettavaa, mutta ei siltä silti pidä ummistaa silmiä. Kyllä se persujen rupusakki on saatava pois ainakin hallituksesta.
Ihmetellä pitää miten itsemurha altista porukkaa on islamin alamaiseksi!
Taidat olla ajasta jäljessä, persut ei ole ollut työväenpuolue sitten Soinin aikojen. Halla-aho muutti persut oikeisto populistiseksi puolueeksi. Ei Soinin persut olisi ikinä suostunut nykyhallituksen talouspolitiikkaan.
Vuostuhannen uushomoutta ei pidä unohtaa.
Vasta oli pride marssi jossa oli 100 000 ei maata puolustavaa tyyppiä,noista hihuleista ei yksikään tule sitä tekemään! Ovat ensimmäisenä Ruotsin rajalla pyytämässä turvapaikkaa jos itä-rajalla alkaa tapahtumaan. Ketä jää jäljelle?raavaat heteromiehet joilla on munat eikä pinppi.
Kyllä naisillakin on monesti kikkeli jalkojen välissä. Minunkin kikkelini on ollut kymmenien naisten jalkojen välissä. Ei maanpuolustustahto ole siitä kiinni mitä on jalkojen välissä. Monet naisetkin käyvät armeijan. Tärkeämpää on se mitä on päässä ja näyttää siltä että persuilla ei ole siellä juuri mitään.
Vihervasemmistoa jo pelottaa tekemänsä velka ja pakolliset leikkaukset paljastavat lisäksi marinin ulkomaille lahjoittamien miljardien vajeen suomen varallisuudessa.
Paskaläjiä on pakko tonkia, kun niitä on kerran pakko ollut hallitukseen nimetä. Muilta osin en jaksa nyt aivopieruasi kommentoida.
Siis pitäiskö se narkkari ministeri valita takaisin?
Kemiläisistä ei ole kukaan isänmaan asialla. Onneksi teidän elämä ei ole minkään arvoinen. TR