catch and not release

Kyttyrälohta ei saa päästää takaisin. Se on syötävä
https://yle.fi/a/74-20041747
16606
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 16

Vanhimmat

Entäs jos ei pysty syömään?

Äänestä
  • Ei auta, pakko vaan syödä.

    Äänestä

https://yle.fi/a/74-20042242
Mätänevien kalojen hajuhaitta leviää laajemmallekin, sillä linnut ja ketut levittävät raatoja siirtämällä niitä muualle jokien lähiympäristöön.

Onko Utsjoella edessään haiseva tulevaisuus?

Äänestä
  • naurettavaa kanadassa miljoonittain niitä kuoleee vuosittain ja metsä kasvaa ja kukoistaa ei mitään haittaa kattokaa tv ohjelma siitä .. idiootit ja ihmetelet et asiantutkijakki puhuu paska kattooka niitä totuus ohjelmia idiootit.

    Äänestä

  • Kyllä utsjoella on haissut jo vuosikymmeniä, nimittäin poromiehet!

    Äänestä

  • Anonyymi00007 kirjoitti:

    Kyllä utsjoella on haissut jo vuosikymmeniä, nimittäin poromiehet!

    Se on kyllä totta..... 🤢

    Äänestä

  • Anonyymi00005 kirjoitti:

    naurettavaa kanadassa miljoonittain niitä kuoleee vuosittain ja metsä kasvaa ja kukoistaa ei mitään haittaa kattokaa tv ohjelma siitä .. idiootit ja ihmetelet et asiantutkijakki puhuu paska kattooka niitä totuus ohjelmia idiootit.

    Onko kanadan haisevien jokien varressa asutusta kuten Utsjoella?

    Äänestä

  • Anonyymi00007 kirjoitti:

    Kyllä utsjoella on haissut jo vuosikymmeniä, nimittäin poromiehet!

    Todellakin. Ne kiljupaskan sotkemat kalsarit käryää norjaan asti.

    Äänestä

tenojoelle on rakennettava alavirtaan 2m korkea keinotekoinen patoputous kompleksi, jonka voi vain ylittää atlannik lohet! kiitos

Äänestä

Kuulema meile Utsjoelle rakennetaan vihreänteknolokian saippuatehas, tulee työpaikkoja, raakaaihnesta ei tule pulaa no siihen sillankorvaan sitten.

Äänestä

Inarilaisessa aika hurja kyttyrälohireportaasi Norjan puoleiselta Näätämöjoelta.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Kyttyrälohta ei saa päästää takaisin. Se on syötävä
https://yle.fi/a/74-20041747

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu