Äärioikeisto-EK-Yle VÄÄRISTELEE Neonatsien uhkien kohteita

Anonyymi-ap

Akselerationistien äärioikeistoekstremistien, eli äärifasistisen pörssirikollisten, Neonatsihallituksen käytännön väkivaltajoukkojen, ideologian ydin ei ole "vain" "rotusota", vaan kyllä se väkivallan uhka, kohdistuu juurikin, lähinnä tavallisiin kansalaisiin, tavallisiin verojenmaksajiin, eikä niinkään korruptiopoliitikoihin pörssirikollisiin.

https://seura.fi/asiat/ajankohtaista/suomen-sisun-kokoomuslainen-tiedottaja-tiedan-useita-jotka-ovat-kokoomuksessa-mukana/

https://yle.fi/a/74-20041782

Sehän ei tietenkään ole mitään uutta, että EK-ÄärioikeistoYleisradio, ahneuksissaan pörssirikollisineen, toimii pitkälti ÄärioikeistoVihreiden/PetosKokPersRkpKejnen mainostoimistona, mutta kyllä tuon, enimmäkseen tavallisiin kadun kulkijoihin, kohdistuvan väkivallan uhan, väittäminen, panssariautojensa lasien takana ajeleviin pörssirikollis-korruptiopoliitikoihin kohdistuvaksi, on silkkaa VÄÄRISTELYÄ ja taloudellisen edun tavoitteella.

https://www.aamulehti.fi/kotimaa/art-2000009731249.html

https://keskustelu.suomi24.fi/t/17912938/elakelaiskoyhat-ovat-suomen-quotnaheleitaquot

Aamulehdessä ollaan sentään vähän enemmän jalat maanpinnalla, muttei sielläkään uskalleta sanoa suoraan, että maassa on NEONATSIHALLITUS ja suoremman väkivallan uhkaa toteuttavat, äärioikeistoekstremistiset akselerationistijoukot, kohdistavat väkivaltaansa, lähinnä tavallisiin kansalaisiin, suomalaisiin verojenmaksajiin, eivät pörssirikollis-korruptiopoliitikoihin yksipuoluejärjestelmässään, saati "tähtipoliitikoihin".

https://keskustelu.suomi24.fi/t/17928171/oppositio-vaistelee-jalleen-elakelaiskoyhyys-kansanmurhaa-rasismikortin-taakse#comment-121892875

https://keskustelu.suomi24.fi/t/17911609/ei-riita-yhden-neonatsin-erottaminen-aarioikeistoekstremistihallitus-erotettava

Neonatsihallituksen ja sen käytännön väkivaltajoukkojen, uhan kohteiksi vain ökyrikkaiden perintö- ja verosuunnittelija-pörssirikollis-korruptiopoliitikkojen väittäminen, on tietoista politikointia äärioikealle verokeitaisiin - sitä EK-Yle äärioikeistoekstremismissään, mitä suurimmassa määrin jälleen toteuttaa, vääristellessään ahneuksissaan.

11

1237

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      EU faissmissa kuten aina fasismissa - keskiluokka tuhotaan.

    • Anonyymi

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17912938/elakelaiskoyhat-ovat-suomen-quotnaheleitaquot

      Sopii kysyä, että minkälainen MORAALI, on mm. EK-ÄärioikeistoYlen johdolla / toimituksessa, kun se väittää Neonatsihallituksen / eduskunnan yksipuoluejärjestelmän, käytännön väkivaltajoukkojen, eli niiden katunatsien väkivallan uhan kohteiksi itseään, eli eduskunnan ökyrikkaita perintö- ja verosuunnittelija-pörssirikollis-korruptiopoliitikkoja, eikä meitä tavallisia kadunkulkijoita, joihin se uhka, eniten juurikin haavoittuvimpiin, taloudellisesti oikeusturvattomaksi pahoinpideltyihin, veroparatiisi-sote-IHMISKAUPPA-orjuuteen pahoinpideltyihin, kohdistuu. Aika röyhkeää on EK-ÄärioikeistoYlen rahenkerjuu verokeitaisiin ja eduskunnan YKSIPUOLUEJÄRJESTELMÄn kansan k-settaminen.

    • Anonyymi

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17882467/aito-huoltovarmuus-2000ekk-valttamaton-ja-kiireellinen

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17931002/neonatsihallituksen-lainvastaisuuksista-vakavin-elakelaiskoyhyys-hatatila

      Kyllä kyseessä ovat Neonatsihallituksen / äärioikealle radikalisoituneen, eduskunnan korruptio-YKSIPUOLUEJÄRJESTELMÄN, käytännön väkivaltajoukot, kun neonatseista katutasolla puhutaan. Kyllä ne ovat juurikin pörssirikkaiden-isoimpien talousrikollisten äärioikeisto-ideologian lävistämiä.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17928171/oppositio-vaistelee-jalleen-elakelaiskoyhyys-kansanmurhaa-rasismikortin-taakse#comment-121892875

    • Anonyymi

      Onhan se aika röyhkeää, ökyrikkailta korruptiopoliitikko-pörssirikollisilta, ihonväriin, uskontoon ym katsomatta, väittää että HE ovat niitä, omien äärioikealle radikalisoitumisen ja pörssirikollisuuden, hedelmien eli äärioikeiston käytännön väkivaltajoukkojen katunatsien, väkivallan uhan kohteita, eivätkä eduskunnan yksipuoluejärjestelmän / Neonatsihallituksen köyhyyteen, taloudellisesti oikeusturvattomaksi pakottamat, haavoittuvimmat kansalaiset. Luulisi sen ahneuttaan kitisevän "keskiluokankin" tuon jo tajuavan.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17913133/setan--priden-ja-naisunionin-tasa-arvoa--okyrikkaille-porssirikollisille-juhlat

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17762948/ruotsin-poliisijohtaja-teki-harakirin-suomen-viranomaiset-kantavat-porssirikollisten-salkkuja

      https://yle.fi/a/3-11892227

      Mistään "rotusodasta" ei ole kyse, vaikka EK-Yle ja äärioikealle radikalisoituneet viranomaiset niin väittäisivät, vaan kyllä kyse on pörssirikollis-äärifasistisen ideologian, korruptiopoliitikko-pörssirikollisten YKSIPUOLUEJÄRJESTELMÄN, sodasta köyhyyteen pakottamiaan ym tavallisia kansalaisia vastaan.

    • Anonyymi

      Keskiluokan puttepossuilla ei Suomessa, ole mitään hätää. Siitä pitävät ilmaiseksi saadut perinnöt, siskoja hakkaamalla omitut tilukset ja metsät huolen.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17935471/vallan-vaarinkayttajat-tunnistaa--katteettoman-omakehun-loyhkasta#comment-121994404

      Kaiken ilmaiseksi saaneet tunnistaa siitä, että ne köyhän nähdessään, alkavat kovasti kehuskelemaan, mitä kaikkea he omistavatkaan ja minkälaisia koulutuksia, titteleitä ym varallisuuksia heillä ja suvuillaan ym lähipiireissään onkaan.

      Siinä missä muissa valtioissa, vähävaraisia pyritään auttamaan, konkreettisesti tukemaan ja olemaan heille avuksi, Suomessa alkaa lyöminen heti, kun kohdalle osuu.

    • Anonyymi

      ÄärioikeistoKepujen viime hallituksen lupaukset eläkeläisväestölle:

      "Useita satoja euroja ja siitä eteen päin lisää, koko ajan korottaen" - vaihtuivat nolon 30e:n vale-eläkekorotukseen, joka otettiin tuhatkertaisesti pois, monin eri tavoin.

    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi

      https://www.aamulehti.fi/tekstarit/art-2000009729475.html

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17940697/julkiset-palvelut-on-lakkautettu-vanhukset-koyhyydessa#comment-122070031

      Vaadimme isojen rikostutkintojen aloittamista, Suomen eduskunnassa, ministeriöissä, ym vallan väärinkäyttäjien keskuudessa.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17861806/cayman-saarille-vuodettuja-valtavia-varallisuuksia-perittava-takaisin-valtiolle

      Aidosti puolueettomat rikostutkijat, tultava EU:n ulkopuolelta, selvittämään demokratian alasajoa Suomessa, oikeusvaltion lakkauttamista, kansalaisten taloudellisen oikeusturvan viemistä, ym erittäin vakavia ihmisyyteen jo kohdistuvia rikoksia. Talousrikostutkinnat aloitettava KorruptioNiinistö- ym Oligarkkien keskuudessa välittömästi.

    • Anonyymi

      Suomessa on erittäin äärifasistinen diktatuuri, pörssirikollisten YKSIPUOLUEJÄRJESTELMÄ eduskunnassa, joka estää jo köyhyyteen pahoinpitelemiensä kansalaisten sananvapauksia.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17943713/yllapidolle-tiedoksi-teemme-valituksia-valtioneuvostoon-sananvapauksien-estamisista

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitkä asiat

      tekevät vaikeaksi kohdata kaivattusi?
      Ikävä
      73
      873
    2. Miltä se tuntuu

      Miltä se tuntuu havahtua, että on ollut ihmistä kohtaan, joka on rakastanut ja varjellut, täysi m*lkku? Vai havahtuuko s
      Ikävä
      104
      728
    3. Rakas

      Eihän se tietysti minulle kuulu, mutta missä sinä olet? 😠
      Ikävä
      36
      613
    4. Haluaisitko oikeasti

      Vakavampaa välillemme vai tämäkö riittää
      Ikävä
      47
      603
    5. En mahda sille mitään

      Olet ihanin ja tykkään sinusta todella paljon.
      Ikävä
      30
      591
    6. 35
      587
    7. Pidit itseäsi liian

      Vanhana minulle? Niinkö?
      Ikävä
      40
      585
    8. Mitä se olisi

      Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?
      Ikävä
      34
      557
    9. Joko olet luovuttanut

      Mun suhteen?
      Ikävä
      50
      550
    10. Sinunkin pitää jättää

      Se kaivattusi rauhaan.
      Ikävä
      36
      483
    Aihe