Vallan väärinkäyttäjät tunnistaa, katteettoman OMAKEHUN löyhkästä

Anonyymi-ap

Feikkigallupit eivät ole ainut tunnistusmerkki, pörssirikollis-äärifasistien valheellisiin otantoihin, hyväosaisten osake-vakuutuskuoririkollisten, ym valmiiksi äärioikealla olevien, ökyrikkaiden pörssirikollisten keskuudessa, tehtäviin manipulointeihin, vaan yleisesti ottaen, keillä on tarve jatkuvasti teettää kyseisiä feikkigalluppeja ja tyrkyttää niitä EK-medioissaan - no tietenkin pörssirikollisten äärioikeistoekstremisteillä / neonatseilla itsellään.

https://seura.fi/asiat/ajankohtaista/suomen-sisun-kokoomuslainen-tiedottaja-tiedan-useita-jotka-ovat-kokoomuksessa-mukana/

https://keskustelu.suomi24.fi/t/17861806/cayman-saarille-vuodettuja-valtavia-varallisuuksia-perittava-takaisin-valtiolle

https://keskustelu.suomi24.fi/t/17928002/onko-korruptioniinistooligarkin-syyttaminen-kielletty-venajan-takia-#comment-121890248

Eniten mainittuja katteettoman OMAKEHUN feikkigallup-EK-mediamainoksia, ovat käyttäneet juurikin äärioikeistopuolueet, KorruptioNiinistöOligarkki ja EK-Ylen PetosKok-johto, aina kun EK-Yleä kritisoidaan julkisesti, ja tehdään valituksia Valtioneuvostoon, sen AutokratiaUsan Disinformaatiosta, valeuutisista ja Suomen kansalaisten manipuloinnista. Heti kopsahtaa " 5 suosituinta juttua tällä viikolla", tai "suosio ennätyskorkealla", tai "suosituin puolue" - VALHEITA EK-medioitten sivuille.

https://keskustelu.suomi24.fi/t/17882467/aito-huoltovarmuus-2000ekk-valttamaton-ja-kiireellinen

https://keskustelu.suomi24.fi/t/17931002/neonatsihallituksen-lainvastaisuuksista-vakavin-elakelaiskoyhyys-hatatila

Oppositiopuolueilla on enää yksi mahdollisuus: käyttää oppositioaikansa, aidon taloudellisen oikeusturvan 2000€/kk MINIMIELÄKKEIDEN toteuttamiseen, vain siten voivat ehkä saada, enää säälistä äänestäneet ja muut äänestämään, muussa tapauksessa, jos virheiden myöntäminen viime hallitusajalta ei onnistu, on turha odottaa enää äänestäjiä, köyhyyteen pakotetut, suuri määrä kansalaisia eläkeläisköyhät, eivät enää äänestä, ennen kuin luvatut, aidon taloudellisen oikeusturvan 2000€/kk MINIMIELÄKKEET toteutetaan.

16

646

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Neonatsihallitus / eduskunnan YKSIPUOLUEJÄRJESTELMÄ, on siirtynyt säälin kerjäämisvaiheeseen, ökyrikkaille perintö- ja verosuunnittelija-pörssirikollis-korruptiopoliitikoille, "rotusodan" ym omien äärioikeistolaisten käytännön väkivaltajoukkojensa, väkivallan uhan verukkeella. Voiko häikäilemättömämpää kansan harhauttamista olla ?

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17912938/elakelaiskoyhat-ovat-suomen-quotnaheleitaquot

    • Anonyymi

      EK-ÄärioikeistoYleisradion äärioikeistoradikalismi, pörssirikollisuuden ja korruptiopoliitikkojen yksipuoluejärjestelmän, jatkuvat Disinformaatio ja tuputtaminen, ovat kyllä jo vakava uhka, tavallisten Suomen kansalaisten henkeen ja terveyteen.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17939350/aarioikeisto-ek-yle-vaaristelee-neonatsien-uhkien-kohteita

    • Anonyymi

      Ihmisten elättäminen ilman työvelvoitetta on yhteiskuntapetos . Ihmisiä on liikaa joten perusteeton elättäminen on sairas tapa .

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Veroparatiisiyritykset on laitettava verotukseen ja aitoon yhteiskunta-luonto-ilmasto-ym vastuuseen. Vastikkeettomien yritys-maatalous-korona-kulttuuri-media- ym tukien jakaminen, ökyrikkaille perintö- ja verosuunnittelija-osake-vakuutuskuori-pörssirikollisille, on loputtava.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17762948/ruotsin-poliisijohtaja-teki-harakirin-suomen-viranomaiset-kantavat-porssirikollisten-salkkuja

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17533977/eduskunta-selvitystilaan-isot-talousrikostutkinnat-ministerioihin-tultava

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17911609/ei-riita-yhden-neonatsin-erottaminen-aarioikeistoekstremistihallitus-erotettava

      Lainvastainen Neonatsihallitus on erotettava, isoimpien talousrikosten, korruption, äärioikeistoekstremistisen pörssirikollisuuden laajat rikostutkinnat ja selvitykset on tultava eduskuntaan, ministeriöihin ym vallankäyttäjien keskuuteen.

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Myös äärifasistit ja neonatsit, lainvastaisen neonatsihallituksen, käytännön väkivaltajoukot, tunnistaa, katteettomasta omakehusta, teennäisestät tärkeilystä ja toisten ihmisten nolaamisen ja häpäisemisen tarpeesta, arvostelemisesta ja solvaamisesta, se on niiden vallan vääränkäyttämisen taktiikkaa, likainen strategia, jossa myös uskonto, Teekutsuliikkeen tyyliin, näyttelee isoa osaa.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17942248/rasismi-ja-ei-rasismi-hyodyttavat-porssirikollis-aarifasistien-yksipuoluejarjestelmaa#comment-122093915

    • Anonyymi

      TARKOTATKO KONNIA ROSVOJA KORRUPTOITUNEITA ROBIN HUUDEJA VARASTAVAT KÖYHILTÄ, SAIRAILTA, LAPSI PERHEILTÄ, TYÖTTÖMILTÄ, SOTAVETERAANEILTA JA JAKAVAT SAALIIN TASAPUOLISESTI RIKKAILLE KAPITALISTEILLE HYVÄVELI VERKOSTOLLE. SAATANA KYLLÄ OIS PARVEKE, IKKUNA HOMMIA JA SUOJATIELLEKKIN.

    • Anonyymi

      Pahin omahyväinen rakinlöyhkä suuressa demokratian maailmassa, jos näin leikillisesti ja ihan antirasistisesti voisi sanoa, on Yhdysvaltain surkein ex-presidentti Donald Duck Trump!

      Aivan uskomatonta, jos jenkkilän demokratia valitsisi tuon narsistipellen uudestaan!

      Toki meidän itänaapurimme natsi-tsaari on myös aivan kammottava läpeensä paha hullu. Mutta sielläpä ei ole demokratiaakaan, joten ensi vuoden vaalit on tuo jo voittanut. Ellei sitten pää putoa sitä ennen......?

    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      230
      4123
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      111
      2603
    3. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      38
      2335
    4. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      81
      1416
    5. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      111
      1350
    6. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      48
      1159
    7. Kehtaisitko näyttäytyä

      kaivattusi seurassa?
      Ikävä
      75
      1057
    8. Ne viimeiset kerrat

      Kun katsoit minua niin lämpimästi. En unohda sitä ❤️
      Ikävä
      59
      923
    9. Missä kunnassa kaivattusi asuu

      Kuinka tarkkaa uskalla sanoa?
      Ikävä
      45
      906
    10. Emme koskaan keskustelleet kasvotusten syistä välirikollemme

      Enkä voisi kertoa perimmäistä rehellistä syytä. Kerroin sinulle pintapuolisen ”paketin” ja otin tavallaan omalle vastuu
      Ikävä
      58
      901
    Aihe