Jää nähtäväksi miten käy. Suunsoitolla ei pitkälle pötkitä. 🤔
https://www.verkkouutiset.fi/a/tutkijan-mukaan-psn-kohtalonhetki-on-kasilla-tama-hinta-on-maksettava/#1606c63e
https://www.verkkouutiset.fi/a/tutkijan-mukaan-psn-kohtalonhetki-on-kasilla-tama-hinta-on-maksettava/#1606c63e
Vastaukset 20
Vanhimmat
Kommunisti. Opettele hymyilemään.
Olen samaa mieltä, että Punikkien SDP/ÄäriVasemmisto/Kommunisti/MyrkynVihreät - Asiaton Räyhääminen ja SuunSoitto on sellaista, ettei sillä pitkälle pötkitä ! - Milloin ne oppivat, että Kohtalon Hetki Löi jo Vaaleissa, kun Hävisivät Vaalit, ja koko VasemmistoPunikkien Lauma sai RökäleTappion !
Punikit Hei- itkeä Saa, mutta Ei enää tarvitse jokapäivä Märistä !
*
Muistat väärin SDP lisäsi kannatustan, ja sai kolme lisäpaikkaa.
PS on hajanainen, sekoileva joukkio. Eivät sovellu vakavaan, maatamme säätävään toimintaan.
Persut ovat pelkkiä populisteja. He eivät ole saaneet moneen vuoteen yhtään mitään aikaiseksi. Luuletteko, että saavat nytkään?
Sr1 persuvaariparrat huhusivat että purra on paholaisen vasen rukkanen.
Niinpä.
Kemijärven FB Puskaradio ryhmässä kirjoittaa Lapin oma edustaja Matti Henttunen, hän on yrittäjä ja jakaa soppaa köyhille omasta soppatykistä. Kemijärven Persut keskittäkääpä äänet hänelle saadaan eduskuntaan oikea yrittäjä Lapin olojen tuntija!
Älkää pelätkö epäystävällisiä, vaan pelätkää ystävällisiä, koska heillä voi olla taka-ajatuksia.
Onko PS puolue vai sirkus?
Purran Sirkus. PS
St1 persuparrat tiesi että sirkus on konkassa.
Noniin
Niinpä.
Ovatko Persut nyt St1 vallanneet kerhotiloiksi ja ABC on Kepun tyyssia.
Kyllä mokoma rasistijööri pitääkin lakkauttaa ja kuopata.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/4d33c9fe-e9c0-450e-86ca-0f9d332c5985
Pitäisikö se St1 laittaa boikottiin tuskin se huoltoaseman mainettakaan nostaa jos ukkokööri istuu siellä päivät.
Kemijärveltä kyllä löytyisi tyhjiä tiloja, vaikka yhteinen tila Kepuille ja Persuille saisivat kunnon jutut,
Ja kommarit ja sossut työväentalolle vallankumousta hautomaan ...
PS on tosi NEGA puoluekin
Persut ovat enimmäkseen rasisteja?
https://yle.fi/a/74-20042221
St1 persuparrat tarinoi että ovat perustaneet kemiallisen valkopesun rasismin ja natzismin pous huuhtomiseksi.
Silmänlumetta koko touhu.
Tämä on Kemijärven palsta!
Älä höpsi turhaan. Politiikka on Kemijärven puhutuin aihe. Seuraavaksi tulee tehdas jota ei koskaan tule.
Helvetti, että vituttaa lukea joka viikko näiden törppöjen töppäilyistä. Orpokin vain lässyttää toistopaskaa, eikä tee mitään asioiden eteen. Ei JUM**LAUTA MINKÄLAISTA SAAMATTOMUUTTA!