En tiedä haluanko olla enää miesystäväni kanssa. Meillä oli pitkään vaikeaa ja nyt kun koetamme selvittää asioita, alkaa sisälläni tuntumaan, että olisin paljon onnellisempi jonkun muun kanssa.
Silti koen että ero on liian vaikeaa vuosien jälkeen. En usko, että törmäisin siihen jonka kanssa olisin onnellisempi, ja yksin en halua jäädä. En löydä samanhenkisiä ihmisiä helposti ja olen kömpelö sosiaalisesti.
Ajattelen että pikkuhiljaa koetamme vielä setviä asioita ja toivon että kaikki järjestyy vaikka sisälläni en siihen ehkä usko ja se tuntuu pahalta.😭
Epätoivoista
3
465
Vastaukset
- Anonyymi
Täällä nainen, jolla tällä hetkellä samanlaiset fiilikset. Pitkä suhde takana, viimeiset kolme vuotta todella vaikeita. Olen koko ajan halunnut saada tätä parisuhdetta parempaan suuntaan ja ollut valmis tekemään kaikkeni tämän eteen. Mies kovin väittää, että rakastaa ja haluaa saada suhteen toimimaan mutta ei tee asian eteen yhtään mitään. Alan olla väsynyt siihen, että otan kaikesta vastuun koko ajan omille harteille. En pysty enkä jaksa yksin yrittää pelastaa tätä suhdetta. Lisäksi läheisyys ja seksi on hävinnyt kuin tuhka tuuleen, joten alan itse nähdä tätä parisuhdetta koko ajan enenevissä määrin tuhoon tuomittuna.
- Anonyymi
Kummalekin kirjoittajalle ehdottaisin kitumisen lopettamisen.
Näette että olette tulleet yhteisen tien päähän ja on aika jatkaa eri suuntiin. Tuo ei ole riitelyn asia sen enempää kuin vihamielisen eron aihe. Kumpikin on nähnyt jo kauan aikaa ettei ole hyvä yhdessä.
Aivan rauhallisesti ja yhteistuumin voitte tehdä selväksi että eri teiden kulkemin hyödyttää pahaiten kumpaakin osapuolta.
Hyvät muistot säilyvät ja huonot voi pyyhkäistä pois muistipankista rakentaessaan omaa tietään.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa kansainvälinen etsintäkuulutus Poliis
Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa – kansainvälinen etsintäkuulutus Poliisi pyytää yleisön apu4013328Tässä totuus jälleensyntymisestä - voit yllättyä
Jumalasta syntyminen Raamatussa ei tässä Joh. 3:3. ole alkukielen mukaan ollenkaan sanaa uudestisyntyminen, vaan pelkä3151546En kadu sitä, että kohtasin hänet
mutta kadun sitä, että aloin kirjoittamaan tänne palstalle. Jollain tasolla se saa vain asiat enemmän solmuun ja tekee n841342- 1091341
Noniin rakas
Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi991315Oisko mitenkään mahdollisesti ihan pikkuisen ikävä..
...edes ihan pikkuisen pikkuisen ikävä sulla mua??.. Että miettisit vaikka vähän missähän se nyt on ja oiskohan hauska n591265- 481175
Helena Koivu : Ja kohta mennään taas
Kohta kohtalon päivä lähestyy kuinka käy Helena Koivulle ? Kenen puolella olet? Jos vastauksesi on Helenan niin voisi801082Au pair -työ Thaimaassa herättää kiivasta keskustelua somessa: "4cm torakoita, huumeita, tauteja..."
Au pairit -sarjan uusi kausi herättää keskustelua Suomi24 Keskustelupalvelussa. Mielipiteitä ladataan puolesta ja vastaa26985- 33867