Valehteleeko mies?

Anonyymi-ap

Olen pohtinut tätä, että minulle on sattunut elämässäni eteen useasti miehiä, jotka ovat kertoneet ihastuvansa hitaasti. Olen jostain lukenut, että tunteille pitäisi antaa aikaa, koska rakastumme ensisijaisesti ihmisiin, jotka tukevat menneisyyden kokemuksiamme. Kriittinen kasvatus miehellä saa hänet kiinnostumaan kriittisistä ihmisistä jne.

Nyt tapailen kiinnostavaa miestä, joka ei tiedä mitä haluaa. Kertoi sen jo ennen kuin tavattiin, koska on kokenut elämässään muutoksen: Ero lasten äidistä.

Ekoilla treffeillä en itse ollut kiinnostunut ja katsoin kelloa, että milloin täältä kehtaa poistua mutta mies onkin yrittämisen jälkeen herättänyt minussa syvän kiinnostuksen. Valitettavasti minusta tuntuu, että olen vain parempaa etsiessä oleva kohde ja puheet hitaasta ihastumisesta on valhetta. Kaipaan hänen seuraansa, mutta kysynkin kokemuksia, että onko joku aidosti lämmennyt hitaasti naiselle/miehelle? Meillä on ollut alusta alkaen intohimoa ja kunnioitus toisiaan kohtaan. En pohdi, että ghostaako hän minut jne.

Ja kyllä olen puhunut aiheesta myös miehelle, mutta mietin että pitäisikö hänen puheitaan uskoa. Tykkään kysyä anonyymisti, kun lukemalla löytyy hieman ristiriitaista tietoa.

7

548

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kyllä, osa ihmisistä lämpenee hitaasti. Vaan eihän tuo tieto varsinaisesti mitään juuri tuosta kyseisestä miehestä todista.

      • Anonyymi

        Kiitos kuitenkin vastauksesta ja totta; Vaikea sanoa tästä yksittäisestä tapauksesta.


    • Anonyymi

      Ihastuminen ei ole hidasta sitä joko ihastuu tai ei ihastu se että muuttuuko ihastuminen rakastamiseksi ei si taas ole enään niin yksinkertainen juttu

      • Anonyymi

        Huomattavan moni kyllä ihastuu pikkuhiljaa, kun tutustuu toiseen ihan ihmisenä. Nopeasti ihastuvat ovat ehkä enemmän ulkonäköön ja mielikuvaan keskittyviä.


    • Anonyymi

      Oletko vakaassa hyvässä parisuhteessa niiden kanssa joihin ihastuit tai jotka ihastuivat sinuun nopeasti?

      Hyvä suhde perustuu asioille joita tarvit ei asioille joita haluat. Halut muuttuvat, tarpeet ovat paljon syvällisempiä luonnoltaan.

    • Anonyymi

      Jo mies heti tutavuuden alussa alkaa PUHUMAAN TULOT. NIIN JA NIIN PALJON ON Käyttö rahaa KUKAUDESSA,PÄRJÄN HYVIN. Kertoo on pelimies.Pelaa rahansa ja yritää saada tulosi selville,j os olisit vedätettävissä? Sillä trefeille on jo lähtennyt ihan laina rahalla.

    • Anonyymi

      Mitä mies saat siitä, että kyselet ihan omituisia? En pidä tätä kanavana, jossa kukaan kyselisi tosiasiassa. Toki nämä naistenkin ryhmät somessa on täynnä äijiä jotka kyselee ihan pokalla jotain ihmeellisiä asioita tirkistelymielessä

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oletko mokannut?

      Oletko omasta mielestäsi mokannut jotain kaivattusi suhteen?
      Ikävä
      180
      1955
    2. Oletko ymmärtänyt

      Oletko ymmärtänyt jotain kaivatustasi lähiaikoina tai oletko muuttanut mielipidettäsi kaivatustasi?
      Ikävä
      159
      1686
    3. Sanna Ukkolan kolumni: Rautarouva, joka unohti joukkonsa - Riikka Purran pitäisi katsoa peiliin

      "Historialliset tappiot eivät synny vahingossa. Ne syntyvät, kun johtaja unohtaa, ketä hänen piti palvella, kirjoittaa I
      Perussuomalaiset
      46
      1656
    4. Ottaisitko miten

      Kaivattusi?
      Ikävä
      123
      1443
    5. Liian paljon hylättyjä ääniä

      Ottakaa avustaja mukaan jos ette osaa äänestää oikein. Moni varmaan sekosi kahden listan ja lipun takia. Oliko tarkoitus
      Maailman menoa
      142
      1194
    6. Ikäero suhteessa

      Huomasin äsken Iltalehden tuoreen artikkelin, jossa kerrottiin, että vain 5% parisuhteista on yli 10v ikäero. Millaisia
      Parisuhde
      50
      1062
    7. Tiedän kyllä sen

      Että käyt täällä. En kuvittelisi sellaista asiaa. Tiedän kyllä senkin, että olet ainakin ollut minusta kiinnostunut. Sen
      Ikävä
      58
      980
    8. Tämä Kuhmon valtuusto

      Pöh, sanon minä.
      Kuhmo
      15
      869
    9. Ärsyttää et olet

      Niin välinpitämätön suhteeni
      Ikävä
      69
      862
    10. Ähtärin vaalitulos ja nyt neuvottelut alkavat

      Keskusta voitti yhden paikan Ähtärissä kun oli hyvin ehdokkaita ( 32) ja kansanedustaja veturina keräämässä ääniä. P
      Ähtäri
      26
      856
    Aihe