Hihhiihiii

Konepäällikkö porttivahtina täälläpäin... Saa makua vuoroduunista, taitaa joutua olemaan juhannuksenakin siellä =)
11864
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

sellainen tosiasia, että se konepäällikkö ei ole syypää tilanteeseen. Osoittaisit enemmän näkemyksellisyyttä, jos olisit pahoillaan kaverin puolesta, etkä vahingoniloinen.

Äänestä
  • Tilanne on vain niin koominen, ei ole juu päällikön vika. Oisko TA:n? Taitais olla!

    Äänestä

  • R2D2 kirjoitti:

    Tilanne on vain niin koominen, ei ole juu päällikön vika. Oisko TA:n? Taitais olla!

    Syypää tilanteeseen on vain ja ainoastaan TA! Pomot ovat duunareita siinä missä me muutkin.

    Äänestä

No ei muuta kuin suolaa haavoihin, mene juttelemaan mukavia ja toivota leppoisia duunikelejä ja mukavaa jussia, jos vaikka väijyvuoro napsahtais ko. herralle jussin kohdalle.

Sen kerran kun pääsee herralle polkaisemaan niin anna palaa koko rahaalla,oppivat edes vähän tavoille.
Menee se viesti siitä eteenpäin aina ylös saakka, jospa se pissi vajuisi johtoportaan herrojen päästä jonnekkin muualle kuin aina duunarin haalaarin taskuun.

Äänestä
  • Miksi vihata esimiehiä / pomoja? Ei tilanne ole heidän vikansa. He edustavat työnantajaa ja toimivat vain annettujen ohjeiden mukaisesti. Me vastustamme työnantajien esityksiä, emme toisia työntekijöitä, jollaisia myös pomot ovat!

    Äänestä

  • ymmärrä kirjoitti:

    Miksi vihata esimiehiä / pomoja? Ei tilanne ole heidän vikansa. He edustavat työnantajaa ja toimivat vain annettujen ohjeiden mukaisesti. Me vastustamme työnantajien esityksiä, emme toisia työntekijöitä, jollaisia myös pomot ovat!

    No eihän se tietty ole pomojen vika, kyllä sen ymmärtää että samassa veneessä nekin on ja sopan takana on isot herrat joille ei mikään riitä.
    Mutta pointtina onkin se että nämä dunarin hommia nyt tekevät kertovat omille pomoilleen ja siitä ylöspäin, ja viimein koko pomoketjun itku ja vittuilu siirtyy sinne isojen pomojen pöydälle ja siinä vaiheessa tuo pieni poru on jo kovaa huutoa isoille pomoille.

    Näinhän se toimii isoilta pomoilta alaspäinkin joten sama toimii myös toisinpäin.

    Äänestä

  • vuorojussi kirjoitti:

    No eihän se tietty ole pomojen vika, kyllä sen ymmärtää että samassa veneessä nekin on ja sopan takana on isot herrat joille ei mikään riitä.
    Mutta pointtina onkin se että nämä dunarin hommia nyt tekevät kertovat omille pomoilleen ja siitä ylöspäin, ja viimein koko pomoketjun itku ja vittuilu siirtyy sinne isojen pomojen pöydälle ja siinä vaiheessa tuo pieni poru on jo kovaa huutoa isoille pomoille.

    Näinhän se toimii isoilta pomoilta alaspäinkin joten sama toimii myös toisinpäin.

    Paska valuu joskus ylöspäinkin.

    Äänestä

Valmistautukaa nyt pöljät paperitollot hyvin siihen juhannuksenviettoon, että tulisi oikein laatujuhannus.
Tarttis varmaan dokumentoida tutkijoille se "paperimiehen juhannus", joka on niin erikoinen, että sitä pitää köyhien, työttömien, metallimiesten ja kirjastonhoitajienkin ryhtyä puolustamaan.
On se niin erikoinen känni, että.

Koko Suomi tukemaan sorrettuja paperipötkyjä!

Äänestä
  • maapallon väestöstä ei ole munia, joten lopuiltakin ne pitää poistaa?

    Äänestä

  • puolella kirjoitti:

    maapallon väestöstä ei ole munia, joten lopuiltakin ne pitää poistaa?

    Se ratkaisisi kaikki asiat kertaheitolla!!

    Äänestä

Hullulla on halvat huvit.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


R2D2 kirjoitti:

Konepäällikkö porttivahtina täälläpäin... Saa makua vuoroduunista, taitaa joutua olemaan juhannuksenakin siellä =)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu