Ei tule viimeisten kilojen laihdutuksesta mitään. Jos kiristän kaloreita, tulen vain väsyneeksi, ja kerään nestettä kroppaan. Paino ei laske vaikka mitä tekisi. Päätinkin siirtyä laihdutuksesta painonhallintaan. Aika paljon saa syödä juustoleipiä lihomatta, kun liikuntaa harrastaa.
Lopetan laihdutuksen ja siirryn painonhallintaan
9
335
Vastaukset
- Anonyymi
Lopeta ahmiminen, älä laihduta.
- Anonyymi
Minusta järkevämpää! Antaa keholle sen ravinnon kuin se tarvitsee uudistuksen ja lisää hiukan liikuntaa.
Jättä ne huolestumista sikseen ja alkaa elää elämäänsä. Hyvinvointi kohenee sivussa.
En ymmärrä, en hyväksy painonvartioiden ja muiden asiakkaita etsivien vaatimuksia vetää ne kcal:t - 500kcal vähemmäksi.
Minä tarvitsen normaalisti 1300kcal.
Lähdepä vetämään siitä - 500kcal, niin keho näivettyy ja sitä sairastuu. Syksykin on tulossa.
Liikunta saa kehon toimimaan, mutta sitäkään ei yule yliampuva. - Anonyymi
Hyvä päätös. Olen samaa mieltä. Itselläni paino on " lievä lihavuus "Se sopii. Jos yritän enemmän, tulee vain hirveitä ruoan himoja. Iltapalaa koetan vähentää. Samoin syön ison salaatin ennen illallista. se pitää kurssin hyvässä. Samoin iltapalalla kuritus.
- Anonyymi
Minulla AP:llä painoindeksi on 23, mutta haluaisin sen olevan 21.5. Ei vain onnistu näiden kilojen laihdutus millään. Olen aina ollut hieman pyöreä. Illallisella syön yleensä kylläiseksi ainoan kerran päivässä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Minulla AP:llä painoindeksi on 23, mutta haluaisin sen olevan 21.5. Ei vain onnistu näiden kilojen laihdutus millään. Olen aina ollut hieman pyöreä. Illallisella syön yleensä kylläiseksi ainoan kerran päivässä.
Kun painoindeksi on 23, niin sopimatonta kutsua itseään PYÖREÄKSI!
Korkeintaan: on hyvässä lihassa - Asterixin mukaan.
Mutta täälläkin pyritään tuohon yliammuttuun 21.... - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Minulla AP:llä painoindeksi on 23, mutta haluaisin sen olevan 21.5. Ei vain onnistu näiden kilojen laihdutus millään. Olen aina ollut hieman pyöreä. Illallisella syön yleensä kylläiseksi ainoan kerran päivässä.
Itse syön lounaalla, jolloin on nälkä, ja sitten vähän illalla, ja kun lounas on täyttävä, niin laihdutuksen tulos riipuu illallisesta, miten vähän silloin syö. Myös kulutus vaikuttaa siihen.
- Anonyymi
Pitää vain olla varovainen, ettei liikaa vapauta syömistään, ja sitten painonhallinta onkin painon hallitsemattomuutta. Laihduttamalla pysyy ruokakuri yllä.
- Anonyymi
Joku 15 kg ylipainoa, josta lähti suuremitta ongelmitta 10 kg lähinnä pelkällâ painon hallinnalla. Lopuista en tiedä, enkä ole niitä saanut noin pysyvästi pois ennenkään, mutta arvelisin, että liikunnalla lähtisi. Muuten pitäisi vähentää syömistä lisää, joka ei tässä vaihessa tunnu enää luontevalta, jossa olen ollut toistamiseen yli 10v aikana nyt toistamiseen puoli vuotta ja vähän lisäsyöntiäkin ollut sen sijaan, mutta paino pysynyt kurissa, ja tahtotila ei ole enää kohdillaan vaan haluaa syödä siten, ettei laihdu koko ajan.
Onko loput edes pysyvästi tiputettavissa, niin en tiedä, kun ottaa huomioon miten vähän sitten syö, jos sen tuloksen saavuttamise jälkeen ei voi syödä edes nykyisen vertaa, josta en ole luopumassa, koska tykkään syödä ja saada energiaa edes sen verran, ja herkutellakin hyvällä painonhallinnalla vähän tai ja toisinaan, ja jos siitä kaikesta luovuttava, niin diili ei näytä hyvältä, ellei sitten ennen jotain kesää tiputa muutaman kilon ja liiku enemmän, ja sitten taas lihoo pari kiloa talvella, jolloin siitä ei ole haittaa liikunnassa jota ei juuri ole, eikä näköisyydessä. Eikä se ole varsinaista jojoiluakaan.
Kesâä vielä jäljellä mutten ehdi loputulokseen, että ehkä talven jälkeen yritän taas ja katson, jos se sillä kertaa onnistuisi luonnollisesti ja miten selainen elämä sujuu sitä seuraavan talvenkin yli.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 474741
Yritystuet 10 mrd. vuodessa, eli yrittäjäriski valtiolla kuten kommunismissa
Pelkästään Viking Linen viinanhakuristeilyitä sponsoroidaan 20 miljoonalla eurolla vuosittain. Dieselin verotukikin on204494Sture Fjäder haluaa tuensaajien nimet julki
Kokoomuspoliitikko haluaa yli 800 euroa kuukaudessa tukia saavien nimet julki. Ehkä olisi syytä julkaista myös kuvat? h783583Luotathan siihen tunteeseen, joka välillämme on?
Uskothan myös, että se kestää tämän? Kaipaan sinua valtavasti. Vielä tehdään yhdessä tästä jotain ihmeellistä ja kaunist443543En saa sua mielestäni vaikka tekisin mitä
Mikä tähän auttaa.. ei mikään. Edes aika. Kaivan sut kohta vaikka kivenkolosta että saan kysyä haluatko sinäkin💛143487Riikka on siis suomalaisille velkaa 84 mrd
Jos kauhukabinetti istuu vaalikauden loppuun. Keskimäärin yli 20 miljardia uutta velkaa rikkaiden veronalennuksiin jokai943371Sanna on suomalaisille siis velkaa 24 mrd euroa
Muistanette vielä kuinka Italian remonttirahoja perusteltiin sillä, että italialaiset ostaa suomalaisilta paidatkin pääl1682896Onnettomuus
Hukkajärventiellä kolaroi lavetti ja henkilöauto. Uutista ei missään! Hys hys ollaanko hiljaa tästäkin?52820- 252529
Köysi alkaa kiristyä putinin kaulalla....
Putin pelkää eniten juuri omaa porukkaansa, ja siihen on varmasti syytä kun sota ei ole mennyt hyvin, tappiot ovat valta312134