Kuntosali kokemuksia

No olen tämmonen 14 vuotias poika joka on ylipainoinen en uskalla mennä salille koska pelkään mitä ihmiset ajattelevat minusta joten kysymys olis onko ketään joka kertois jotain hyviä sali kokemuksia koska haluun muuttaa elämäntapaani
71154
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Jos tavoitteena pudottaa painoa, niin aloita vaikka ensin pyöräilystä ja lenkkeilystä. Salille ehdit myöhemminkin.

Äänestä
  • Juuri noin! Aerobinen puoli siedettävään tasoon ja paino kuriin järkevillä ruokailutottumuksilla.
    Sitten lihaskunnon suhteen tolkulliset tavoitteet.
    Kasvupäätteiden sulkeutumisen jälkeen kunnollinen alkuopastus ja ohjelmointi.
    Liikkuvuus, kehon hallinta, kimmoisuus, teho!
    Pikavoittoja ei ole.
    Tuloshakuinen treenaus edellyttää myös järkevän safkaamisen toteuttamista. Ei kuitenkaan mitään poikkeavaa. Ainostaan rakenteeltaan terveellistä.
    Hitonko merkitystä sillä on mitä kuvittelet toisten ajattelevan?
    Jokainen kävijä on joskus aloittanut.

    Äänestä

Älä pelkää salia katsoo se poruhkamsua muutenkin kuin salilla josmolet ylipainoinen.

Lopeta kokoajan syöminen niin laihtuu ja salille vaan reipaasti.

Äänestä
  • On ylipainoisia ja sitten on aikuisia kirjoitustaidottomia.

    Äänestä

Pekoni muuksi muutettu.
Olet ok ihminen.

Asiaa Kuntosali. Niiden nurkat, haisevat joskus kivun pahoinvoinille , niin paljon että vain eteinen on enää jäljellä puhuhuoneista.

Äänestä

Lihaville pojille, ikään katsomatta, nauretaan aina. Ihan joka paikassa. Tee jotain inhottaville läskeillesi. YÄK!

T: Koti-Martta-täti

Äänestä

Hommaa painoliivit ja ala tekemään ylämäkikävelyjä, paino putoaa silmissä. Voit kehittää lihaskuntoa tekemällä leuanvetoja ja dippejä puistoissa, etenkin jos kalisteniikalle suunnattu. Jaloille yhden jalan pistoolikyykkyä, tuettuna ja myöhemmin ilman.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

No olen tämmonen 14 vuotias poika joka on ylipainoinen en uskalla mennä salille koska pelkään mitä ihmiset ajattelevat minusta joten kysymys olis onko ketään joka kertois jotain hyviä sali kokemuksia koska haluun muuttaa elämäntapaani

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu