Aivantaatustitarviinapua

siis mä haluisin laihtua mahollisimman paljon (oon noin 160/65,eli ylipainoinen) nii sit ku oon päättäny et kuntoilen muit en saa aikaseksi lähettyä esim. juoksemaan. :) oon vasta 14 joten salilla äiti sanoo et en voi mennä koska oon niin nuori.. apua,kiitos
1222
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Äitisi on oikeassa. Ota kaveri mukaan lenkille tai vaikka naapurin/tuttavaperheen koira. Aluksi riittää ihan reipas kävely päivittäin. Voit käydä uimassa, jumpassa, pyöräilemässä... Muista juoda riittävästi vettä, pari litraa päivässä. Katso mitä syöt, herkuttelua vain kerran viikossa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


laiskimus.:) kirjoitti:

siis mä haluisin laihtua mahollisimman paljon (oon noin 160/65,eli ylipainoinen) nii sit ku oon päättäny et kuntoilen muit en saa aikaseksi lähettyä esim. juoksemaan. :) oon vasta 14 joten salilla äiti sanoo et en voi mennä koska oon niin nuori.. apua,kiitos

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu