Viestittelyryhmät

Anonyymi-ap

Minulla on monta ryhmää jossa on enemmän ihmisiä, mutta yksi ryhmä on sellainen josta saan pahan mielen vähän väliä.
Siellä meitä on 4 ja nuorin siellä on 27 vuotias.

Anyway, siellä heitetään läppää ja sarkastista huumoria. Ja tämä nuorin heittää siellä toisiksi nuorimman kanssa toisillensa piikitteleviä viestejä kokoajan ja sarkastista vittuilua. Ja meidän kolmas lähtee niihin mukaan myös ja solvaavat toisiansa humoristisesti.
Itse jos yritän lähteä mukaan ja sanon jotakin humorista, niin tämän nuorimman mielestä sanon aina jotakin väärin. Tai hän haluaa ymmärtää kaiken väärin. Tämä saa minut aina miettimään, että onko tämä nuorin sellainen henkilö joka haluaa kaiken huomion itseensä ja vain hän saa sanoa mitä huvittaa ilman että hän sanoisi mitään väärää.

Olen siis meistä vanhin porukassa mutta pointti tässä on se, että vain minä olen se siinä porukassa joka aina sanoo jotakin väärää yms. tämän nuorimman mielestä. Ja mietin että miksi vain minä? Siksikö kun en lähde heidän lapsellisiin juttuihinsa aina mukaan ja anna sitä huomiota heille?

Ja kyllä, inhoan ryhmiä välillä tästä syystä. Tykkään siksi viestitellä enemmän yhdelle henkilölle kuin monelle.

2

306

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Eikö olisi viisainta erota moisesta ryhmästä jos sieltä saa vain pahan mielen?

      • Anonyymi

        😋😋😋😋😋😋😋😋😋😋

        💋 ­N­­y­­m­­f­o­m­­a­­­a­­­n­­i -> https://ye.pe/finngirl21#17976646z

        🔞💋❤️💋❤️💋🔞💋❤️💋❤️💋🔞


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitään järkeä?

      Että ollaan erillään? Kummankin pää on kovilla.
      Ikävä
      117
      1587
    2. Noniin rakas

      Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi
      Ikävä
      99
      1448
    3. Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä

      Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy
      Maailman menoa
      35
      839
    4. Multa sulle

      Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M
      Ikävä
      27
      790
    5. Nainen, olen tutkinut sinua paljon

      Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm
      Ikävä
      50
      736
    6. Okei nyt mä ymmärrän

      Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘
      Ikävä
      56
      698
    7. Kumpi vetoaa enemmän sinuun

      Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?
      Ikävä
      34
      698
    8. Olet myös vähän ärsyttävä

      Tuntuu, että olet tahallaan nuin vaikeasti tavoiteltava. En tiedä kauanko jaksan tätä näin.
      Ikävä
      37
      690
    9. Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?

      Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s
      Ikävä
      42
      669
    10. Onko sulla empatiakykyä?

      Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet
      Ikävä
      37
      643
    Aihe