Islannin jalkapallosarjan Breidablik pelaa tänään sopupelin Mostaria vastaan 1-0.
Maali on sovittu, että se tehdään n. 80 min. jälkeen.
Jatkopaikan suhteenhan koko peli on pelkkää kosmetiikkaa, koska Mostar kylvetti Islantilaisseuraa peräti 6-2 ensimmäisessä ottelussa.
Nyt kuitenkin Mostarin pelaajista monet saivat Singaporesta niin houkuttelevan puhelun, ettei tänä iltana heitä maalinteko enää kiinnosta ollenkan.
Breidablik voittaa tänään Mostarin 1-0 sopupelillä
5
516
Vastaukset
- Anonyymi
Niin näyttäisi olevan...
Mistä ihmeestä sä tän tiesit ennalta ? - Anonyymi
Onks ketjun aloittajalla minkäänlaista osviittaa, että millaisia lahjussummia noi Mostarin pelaajat ovat saaneet tästä sopupelistä tililleen ?
- Anonyymi
Singaporen huijarit maksaa noille n. 30 000 - 50 000 dollarin palkkion per nenä.
Yleensä lahjontaan riittää, kun singaporesta lahjotaan puolustajia sekä veska. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Singaporen huijarit maksaa noille n. 30 000 - 50 000 dollarin palkkion per nenä.
Yleensä lahjontaan riittää, kun singaporesta lahjotaan puolustajia sekä veska.ja Sveitsin tileille varmaan menee kaikki noi rahat ?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
ja Sveitsin tileille varmaan menee kaikki noi rahat ?
No minnes muualle
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma
Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.2772885Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala
Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka472280Israel euroviisujen 2.
Israel sai taas eniten yleisöääniä. Suomesta täydet 12 pistettä, poliittinen ”ammattiraati” antoi 0 pistettä. Hyvä Is3471987- 1131717
Euroviisut ei enää niin musiikkikilpailu?
Kappaleiden taso ei enää ole mikä sijoituksen ratkaisee.Eikö kukaan ihmettele että Israel pärjää lähes joka vuosi kisois1051644Mun mielestäni on tosi loukkaavaa
Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra2121365- 661307
- 681243
- 551179
Rakas nainen ymmärsin
Että minun pitää pitää kiinni sinusta. Haluan, että sä olet onnellinen. Olet mulle se oikea ja mä sulle. Rakastan Sua yl771161