Lainasi cd:n jossa on kopiointiesto (copycontrolled). MediaPlayer ja RealPlayer eivät kopioineet levyä. onko mitään tehtävissä? Saako levyä MP3 formaattiin?
mitäs nyt?
3
406
Vastaukset
- Nippe
Jos olet kytkenyt tietokoneesi stereoihin niin laita levy soimaan cd-soittimeen ja nauhoita se tietokoneelle haluaamaasi formaattiin sopivalla ohjelmalla, vaikkapa ilmaisella audacity -ohjelmalla.
Uskoisin, että pystyy myös laittamaan levyn soimaan tietokoneessa normaalisti ja audacity nauhoittamaan, niin en ole itse kokeillut, mutta luulisin että onnistuu.
http://audacity.sourceforge.net/ Hae ensin ilmainen LAME-enkooderi osoitteesta http://mitiok.free.fr/ ja asenna se. Imuroi sitten loistava ripperi Exact Audio Copy osoitteesta http://www.exactaudiocopy.de/ ja asenna sekin. Tuo EAC ei välitä levyjen käyttörajoituksista ja pakkaa ripatut biisit LAME:lla. Kannattaa kokeilla (ja unohtaa Windows Media- ja RealPlayer).
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 764251
Purra on kantanut vastuuta täyden kympin arvoisesti
Luottoluokituksen lasku, ennätysvelat ja ennätystyöttömyys siitä muutamana esimerkkinä. Jatkakoon hän hyvin aloittamaans903968Surullista
Että menetit sen naisen , tosi surullista ja vielä oman tyhmyyden takia ,ymmärrän että se on masentavaa572478Muuttunut käytös
Onko kaivattusi käytös muuttunut? Tiedätkö mistä se johtuu? Haluatko kertoa, mitä tapahtui?662324Väkeä oli liikkeellä
Nyt leijutaan pilvissä. Kun eläinpuistossa oli porukkaa 😆😆 Olihan siellä kun ilmaiseksi pääsivät. Eiköhän se juuri sik412044- 491919
- 1181901
Kummallista
Oletteko koskaan ihastuneet ihmiseen, joka ei ulkonäöltään vastaa ollenkaan ihannettanne?541678- 561672
- 661582