AutokratiaUsan Disinformaatio ja manipulaatio, vain tihenee ja sakeutuu sitä myöten, mitä falskimmaksi äärifasisti pörssirikollisten, kansamme ryöstämisen retki verokeitaisiin käy. Irvokkuudelta ei enää voida välttyä.
https://yle.fi/a/74-20045202
https://keskustelu.suomi24.fi/t/14666594/ylen-veroja-maksetaan-veroparatiisiin#comment-101719999
Miksi meistä tavallisista kansalaisista tuntuu, ettei jäykkäkauluksisen, valkaistuine hampaineen, American expressin rajattoman luoton, luottokortillaan kehuskelevien, pitäisi mennä kiusaamaan, nälänhätään pakotettuja ihmisiä ns. kehitysmaissa. Eikö tiedonvälitykseen löytyisi vaatimattomampia tahoja, tragikomiikan välttämiseksi ja tiedonvälityksen uskottavuuden palauttamiseksi ?
https://metropolitan.fi/entry/edward-snowden-finland-nsa-cooperation-since-2004
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17930300/biden-uhkaili-toimittajaa!!!!!!!#comment-121933560
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17857559/kaviko-korruptioniinisto-massaraiskaaja-nygardin-saarella-#comment-120863415
Joka sunnuntaiseen tapaan, tuo Suomen valtion ja eläkerahastot, eli kansamme valtavien varallisuuksien, ryöstämisen verokeitaiden pörssirikollisille, AutokratiaUsan kansalaisiksi, kansalaisuuden vaihtaneille, PetosKok-pörssirikollis-presidentti, tyrkyttää itseään ja äärifasistista pörssirikollis-aatettaan EK-medioissa, Suomen kansa pärjäisi paremmin ilman, tuota jatkuvan disinformaation ja manipulaation tuputtamista.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17833541/petoskokpersujen-piti-lakkauttaa-ek-yleisradio-ja-poistaa-jattirahoitus
Missäs viipyy PetosKokPersujen pitkäaikaisimman ja tärkeimmän vaalilupauksen lunastaminen, EK-Ylen alun alkaenkin liioitellun jättibudjetin lakkauttaminen, sitä odotellessa.
Rauli Virtanen ja American expressin rajaton luottokortti EK-Ylessä
17
1479
Vastaukset
- Anonyymi
EK-medioissa tosiaan tehty lobotomia toimittajille, "natopolkuineen" ym valeuutisineen, manipulaatioineen ja disinformaatioineen, joiden tulvaa kaadetaan kuin laskiämpäriä kansalaisten niskaan, aivan kuin ei olisi jo muutenkin, liian ahtaalle ajettu yhteiskunta, iso korjaamaton köyhyysongelma, eriarvoistaminen, kansan kahtiajako ja alasajetut ennen julkiset palvelut.
https://www.aamulehti.fi/tekstarit/art-2000009729475.html- Anonyymi
No nythän äärioikeisto natsivaihtohallitus jakaa rikkaille köyhiltä vietyä rahaa ..
Ja rikkaat saa ostaa puoliiljstteeksi köyhien omaisuutta asuntoja jne.
- Anonyymi
Ketkä niitä äänestivät, rasismikortin nöyristelijät ym itsestään liikoja luulevat.
https://seura.fi/asiat/ajankohtaista/suomen-sisun-kokoomuslainen-tiedottaja-tiedan-useita-jotka-ovat-kokoomuksessa-mukana/ - Anonyymi
Keiden Suomessa pitäisi rikostutkia, isointa talousrikollisuutta, äärioikeistoekstremististä järjestäytynyttä pörssirikollisuutta, korruptiota vallan väärinkäyttäjien keskuudessa, kun kovin ovat hiljaista sakkia.
https://www.aljazeera.com/features/2023/8/18/are-these-really-the-worlds-happiest-countries - Anonyymi
EK-Ylen Virtanen tosiaan, usein kuvattuna lentokoneessa, piirtämässä pikimustaa hiilijalanjälkeä, lentelemässä milloin mihinkin, tekemään niitä "raportteja", joissa ei syistä ja seurauksista, kerrota mitään, mutta raflaavia ja tunteisiin vetoavia, eli populistisia artikkeleja pörssirikollisten ek-medioiksi, muutettuun äärioikeistoyleen ym ek-medioihin toki saadaan.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/16142552/elakeyhtioiden-jattiomaisuuksia-sotateollisuuden-veroparatiisisijoituksissa#comment-99923203
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17570837/ruotsissa-on-6-500ekk-elakekatto-eika-osake-vakuutuskuoririkollisuutta
Mitä uskottavuutta on porvaritoimittajilla, jotka eivät itse kanna mitään aitoa yhteiskunta-luonto-ilmastovastuuta, eivät maksa veroja mihinkään valtioon ja kehua retostelevat EK-medioissaan, "rajattoman luoton american express-korteillaan", kuten Virtanen. - Anonyymi
https://tradingeconomics.com/finland/at-risk-of-poverty-rate-for-pensioners-eurostat-data.html
Köyhyyteen pakotettujen keskuudessa, pitäisi osata käyttäytyä hillitysti, eikä mennä sinne imemään voimaa, toisten kärsimyksistä, rahastamaan.
https://www.aamulehti.fi/tekstarit/art-2000009729475.html
Suomessa kaikki ennen julkiset, on yksityistetty, kansalaiset saavat enää, käytännössä käydä tekemässä ilmaiseksi töitä, yksityistetyille palveluntuottajille, antamassa palautetta ja jos et anna kiitosta, tai vähänkin kritisoit, amerikkalaistettua systeemiä, sinut otetaan silmätikuksi ja aletaan kiusaamaan, eli olkaa ihmiset varuillanne, mitä "palautetta", yksityistetylle sotelle annatte, se kaikki rekisteröidään, kun:
https://metropolitan.fi/entry/edward-snowden-finland-nsa-cooperation-since-2004 - Anonyymi
EK-Yle on Disinformaattori, manipulaattori, AutokratiaUsan pörssirikollisten, propagandakoneiston innokkain ja tarmokkain toteuttaja, vieläpä ryöstettyjen varoilla.
https://www.aljazeera.com/features/2023/8/18/are-these-really-the-worlds-happiest-countries - Anonyymi
Populistiporvarit lupasivat, pitkään ja hartaasti, lakkauttaa EK-Ylen, alun alkaenkin liioitellun, verokeitaisiin päätyvän jättibudjetin. Sitä odotellessa.
https://www.aljazeera.com/features/2023/8/18/are-these-really-the-worlds-happiest-countries - Anonyymi
Kuinka etenee PetosKokPersuilla, EK-Ylen alun alkaenkin, järjettömästi liioitellun jättibudjetin luvattu lakkauttaminen, vai jatkuvatko vuodot verokeitaisiin, yksityistetyn äärifasistisien ek-median kautta ?
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17833541/petoskokpersujen-piti-lakkauttaa-ek-yleisradio-ja-poistaa-jattirahoitus - Anonyymi
Jostain syystä sunnuntaista, on tehty EK-medioissa, virallinen pörssirikollis-äärifasismin päivä, sitä tulee ovista ja ikkunoista, yhteiskunnassa tapahtuvan kansantappamisen uutisoinnin sijasta.
https://www.aljazeera.com/features/2023/8/18/are-these-really-the-worlds-happiest-countries
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17957053/venajakin-on-vahemman-venaja-kuin-neonatsihallituksen-porssirikolliset
https://www.tekniikkatalous.fi/uutiset/sak-tyontekijan-asemaa-heikennetaan-ja-sosiaaliturvaa-leikataan-rajusti-jannitteet-kasvavat-tyomarkkinoilla/1100a808-f891-48d3-996e-2a4ebf8d976e
Naisia nakellaan parvekkeilta, "putoaa" kuten Venäjällä, ei mitään eroa enää. Naisiin, yksinasuviin varsinkin, vanhuksiin, vammaisiin ja pitkäaikaissairaisiin, ym alisteisiin asemiin pakotettuihin, kohdistuvan vihaväkivallan malli, tulee eduskunnan yksipuoluejärjestelmästä, valtion korkeiden virkojen, törkeästi väärnikäyttäjiltä ja neonatsi-pörssirikollisten lainvastaisesta äärifasistihallituksesta.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17942666/aarifasistien-neonatsihallituksen-kaytannon-vakivaltajoukot-katuvakivaltaa#comment-122098473 - Anonyymi
Suomi on jo Israelin tapaan, yliresurssoitu poliisi-militarimisvaltio, jossa ei ole enää kansalaisoikeuksia, eikä aitoa demokratiaa.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17907665/epaluottamuslause-ei-riita--laittomuudet-perusoikeuksia-vastaan-tutkittava- - Anonyymi
Äärifasistisssa diktatuureissa ns. virallinen media, on yleensä tyrannien puolella, Suomi ei tee poikkeusta.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17982406/aarifasisti-israelin-kaltainen-yliresurssoitu-poliisi-militaristivaltio-antidemokratiaa - Anonyymi
EK-Ylen "liikuttavat" rahankerjuumainokset, pörssirikollis-jättibudjetin jatkamiseksi, eivät voisi irvokkaampia olla.
- Anonyymi
https://keskustelu.suomi24.fi/t/18012460/korruptiosiimes-valehtelee-ek-ylessa-elakerahastoista-kehtaakin
Miten tuo ihminen kehtaa, valehdella hädänlaisiksi pahoinpidellyille, veroparatiisi-sote-ihmiskauppa-orjuuttamiseläkeläisille - eikö sillä ole omaatuntoa, vai onko ahneus sokaissut niin pahasti, että naurussa suin lyö lyötyjä ja kehtaa vielä väittää olevansa joku vasemmistolainen, paskan marjat. - Anonyymi
https://keskustelu.suomi24.fi/t/18010900/biden-syytteissa-korruptiosta-ja-porssirikollisuudesta-autokratiausassa
Muut EU-valtiot vetäytyvät vähitellen, AutokratiaUsan ja Venäjän pörssirikollisOligarkkien sodasta ÄärioikeistoUkrainassa, vain Suomen kansalla nettomaksatetaan, pörssirikollisten veroparatiisi-sota-sote-ym pörssirikollisuutta, kansamme kustannuksella. - Anonyymi
https://www.aljazeera.com/news/liveblog/2023/10/24/israel-hamas-war-live-fuel-shortfall-could-force-un-to-halt-work-in-gaza-2
Uskovaisina itseään pitävät, äärifasistijuutalaiset ja muut uskonnolliset fundamentalisti-pörssirikolliset, käyttävät nälkään ja janoon näännyttämistä, aseena palestiinalaislapsia- ja siviilejä vastaan. - Anonyymi
Suomi ei saa olla mukana, AutokratiaUsan / Israelin, saarretussa Gazassa tekemässä lasten ja siviilien murhaamisessa.
https://www.france24.com/en/live-news/20231031-ceasefire-now-protesters-interrupt-us-congress-hearing
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse934722Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1133902Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä2043768Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.882169Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575751951Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.791328- 1311214
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.1611183- 531085
Mikä homma?
https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä30934