Suomea EI voi verrata Ruotsiin, 2000E/kk MINIMIELÄKKEET Ruotsissa

Anonyymi-ap

PörssirikollisOligarkkien neonatsihallituksen, äärifasistiset käytännön väkivaltajoukot, kampanjoivat nyt kovasti EK-medioissaan, äänekkäästi verraten Suomea muka Ruotsiin ja sillä verukkeella, ovat vaatimassa, vielä pahempaa yliresurssointia äärifasistiseen, Israelin kaltaiseen, överi-militaristiseen poliisivaltioon, jota käytännön väkivaltajoukkoineen pörssirikolliset, neonatseineen ym rikollisineen edistävät.

https://keskustelu.suomi24.fi/t/17570837/ruotsissa-on-6-500ekk-elakekatto-eika-osake-vakuutuskuoririkollisuutta

https://tradingeconomics.com/finland/at-risk-of-poverty-rate-for-pensioners-eurostat-data.html

https://keskustelu.suomi24.fi/t/17909223/aarifasistihallitus-hyysaa-norjasta-paenneita-superrikkaita-verovalttelijoita-soteihmiskaupassa

KOVEMPAA verotusta Norjasta paenneita, superrikkaita verovälttelijöitä, neonatsihallituksen äärifasistit, hyysäävät Suomessa, tappamassa eläkeläisväestöämme ennenaikaisesti, veroparatiisi-sote-IHMISKAUPASSA, äärimmäiseen köyhyyteen, taloudellisesti oikeusturvattomaksi pahoinpitelemällä.

https://keskustelu.suomi24.fi/t/17861806/cayman-saarille-vuodettuja-valtavia-varallisuuksia-perittava-takaisin-valtiolle

https://keskustelu.suomi24.fi/t/16960037/korruptio-perustuslaki-valiokunnan-laiton-veroparatiisi-sote-lausunto-on-rikos-

Siinä yksi esimerkki siitä, miten erilaisista valtioista puhutaan, Suomen vertaaminen Ruotsiin, on pelkästään FEIKKIÄ.

23

1533

    Vastaukset 23

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      OligarkkiNiinistön tavoite, äärifasistisesta yliresurssoidusta poliisi-militaristivaltiosta, on jo toteutettu, sillä eivät yhteiskunnan ongelmat, kuin pahenivat vakavalle tasolle, joten nyt viimeistään on korkein aika, kääntää katse kansalaisten puuttuvaan, taloudelliseen oikeusturvaan, ja alkaa leikkaamaan yliresurssoidusta militarismi-poliisivaltiosta, eli demokratian ja oikeusvaltion alasajamisesta, kansalaisten oikeuksien tuhoamisesta, äärifasisti-pörssirikollisten, neonatsien käytännön vihaväkivaltajoukkoineen.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17942666/aarifasistien-neonatsihallituksen-kaytannon-vakivaltajoukot-katuvakivaltaa#comment-122098473

    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17644085/vale-tasa-arvolaki-on-kovempi-aarioikeistoekstremistinen-poliisi-militaristivaltio

      ELÄKELÄISKÖYHYYS taloudellinen oikeusturvattomuus, veroparatiisi-sote-IHMISKAUPAN tavoitteella, on kaiken naisiin, vanhuksiin, vammaisiin, pitkäaikaissairaisiin ja seksuaalivähemmistöihin, kohdistuvan vihaväkivallan YTIMESSÄ.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17168811/elakelaiskoyhyys-on-koko-koyhyysongelman-ydinta--ikarasismia-nais-vammais-sairausvihaa

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17882467/aito-huoltovarmuus-2000ekk-valttamaton-ja-kiireellinen

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Miksi verrataan Suomea muihin pohjoismaihin, kun se kerran on näistä köyhin?
      Ei täällä ole rahaa samalla tavalla.

    • Anonyymi

      Suomi ei ole millään mittarilla pohjoismaa. Oikeastaan vain pohjoinen Suomi Torniosta ylöspäin on maantieteellisesti Skandinaviaa ja myös kulttuurillisesti muuten olemme, ikävä kyllä, maantieteellisesti lähempänä Venäjää. Tämän asian tunnustaminen on vaikeaa mutta totuus sattuu.

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Onko sulla luetun ymmärtämisessä kuinkakin paljon vaikeuksia? Olen sulle sen sata kertaa laittanut Ruotsin pienimmät eläkkeet linkkien kera, mutta aina vaan sä jauhat tota yhtä ja samaa.

      Ruotsissa pienin eläke on noin 1000 euroa/kk.

      • Anonyymi

    • Anonyymi

      Tässä sulle taas kerran, ties sadannenko kerran linkki Ruotsin eläkkeistä. Tuo kaavio on vuoden 2020 mukaan. Tuon jälkeen eläkkeitä on inflaation vuoksi korotettu noin 100 eurolla kuukaudessa. Ruotsin pienin eläke on noin 1000 euroa kuussa.

      Joko uskot?

      https://www.etk.fi/tyo-ja-elakkeet-ulkomailla/muiden-maiden-elakejarjestelmat/eurooppa/ruotsin-elakejarjestelma/

    • Anonyymi

      Valheellisia tilastoja esittelet, et kerro, mitä kaikkia muita etuuksia, Ruotsin eläkeläisväestöllä, joita ei missään teekutsuliikkeen äärifasistien kerjuuttamisjonoissa simputeta, on.

      https://www.dw.com/en/german-election-poor-people-dont-vote/a-58967380

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17882467/aito-huoltovarmuus-2000ekk-valttamaton-ja-kiireellinen

      Suomen nykyisillä järjettömän korkeilla elinkustannuksilla, tuo 2000€/kk:kin on vaatimaton taloudelliseksi oikeusturvaksi, saati huoltovarmuudeksi, erottamaan eläkeläiset, veroparatiisi-sote-ihmiskauppa-orjista.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17914480/2000ekk-minimielakkeet-toimintakykyisen-hallituksen-edellytys

      • Laita sinä sitten linkki niihin 2000 e minimieläkkeisiin. Mikset? Ai kun ne ovat valetta. Hups.


      • Anonyymi
        Tipale kirjoitti:

        Laita sinä sitten linkki niihin 2000 e minimieläkkeisiin. Mikset? Ai kun ne ovat valetta. Hups.

        Ihan vapaasti voit itse hakea kaikki linkit, mitä eläkeläisväestö Ruotsissa ym oikeus-sivistysvaltioissa, joissa vanhuksia, vammaisia ja pitkäaikaissairaita ei kerjuuteta saavat.

        Kyllä Ruotsin eläkeläisväestö lomailee talvet, hoidattamassa itseään etelän lämmössä ja syövät gourmee-ravintoa, voivat aidosti hyvin, toisin kuin Suomen eläkeläisväestö, äärimmäiseen köyhyyteen pahoinpideltyinä.

        2000€/kk MINIMIELÄKKEET: Norja, Tanska, Ruotsi, Islanti, Saksa, EU-ym oikeus-sivistysvaltiot, tämä on tosiasia, sieltä vaan kaikki tuet ja avustukset katsomaan, ei yhden linkin vääristelevien tietojen tuputtaminen, tätä tosiasiaa muuksi muuta.

        https://keskustelu.suomi24.fi/t/17168811/elakelaiskoyhyys-on-koko-koyhyysongelman-ydinta--ikarasismia-nais-vammais-sairausvihaa

        Ja kyllähän jokainen, omalle kansallemme hyvää tahtova, nuo 2000€/kk MINIMIELÄKKEET Suomen vanhuksille, vammaisille ja pitkäaikaissairailla haluavat.


      • Anonyymi kirjoitti:

        Ihan vapaasti voit itse hakea kaikki linkit, mitä eläkeläisväestö Ruotsissa ym oikeus-sivistysvaltioissa, joissa vanhuksia, vammaisia ja pitkäaikaissairaita ei kerjuuteta saavat.

        Kyllä Ruotsin eläkeläisväestö lomailee talvet, hoidattamassa itseään etelän lämmössä ja syövät gourmee-ravintoa, voivat aidosti hyvin, toisin kuin Suomen eläkeläisväestö, äärimmäiseen köyhyyteen pahoinpideltyinä.

        2000€/kk MINIMIELÄKKEET: Norja, Tanska, Ruotsi, Islanti, Saksa, EU-ym oikeus-sivistysvaltiot, tämä on tosiasia, sieltä vaan kaikki tuet ja avustukset katsomaan, ei yhden linkin vääristelevien tietojen tuputtaminen, tätä tosiasiaa muuksi muuta.

        https://keskustelu.suomi24.fi/t/17168811/elakelaiskoyhyys-on-koko-koyhyysongelman-ydinta--ikarasismia-nais-vammais-sairausvihaa

        Ja kyllähän jokainen, omalle kansallemme hyvää tahtova, nuo 2000€/kk MINIMIELÄKKEET Suomen vanhuksille, vammaisille ja pitkäaikaissairailla haluavat.

        Minkä vuoksi kirjoitat päivästä toiseen tätä samaa täysin valheellista juttuasi, jonka varmasti itsekin valheeksi tiedät? Ihmeellistä.


    • Anonyymi

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/16330532/elakerahastoissa-biljoonia-pelkat-korot-tuhansia-miljardeja-euroja---on-mista-ottaa#comment-120813696

      Rahasta eivät tosiaan, aidon, ajanmukaisen, taloudellisen oikeusturvan, täysin välttämättömät ja kiireellisenä toteutettavat 2000€/kk MINIMIELÄKKEET ole mitenkään kiinni, vaan eduskunnan korruptiopoliitikko-pörssirikollisten tahdosta, arvovalinnoista ja oikeudenmukaisuuden alkeellisimmasta vaatimustasosta. Mistään yhdenvertaisuudesta, saati laillisesta hallituksesta, ei Suomessa ennen 2000€/kk vähimmäis-oikeusturvan MINIMIELÄKKEITÄ, voi puhuakaan.

      https://www.kauppalehti.fi/uutiset/suomen-rikkaimmat-ihmiset-nauttivat-etua-jolla-kerataan-satoja-miljoonia-euroja-ilman-veroa-professori-taysin-omituista/5cf5e68b-025b-4659-beb7-b8ad6ff4d881?ref=iltalehti:5fd4&utm_source=iltalehti.fi&utm_medium=almainternal&utm_campaign=kiintea_kauppalehti_ohjausboksi&utm_content=ohjausboksi

    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Olisit sinäkin sosiaalipummi tehnyt töitä toimeentulosi eteen niin eläke juoksisi, mutta toimeentulo tuki ei taida eläkettä kartuttaa? Eli jatka kelan luukulla käyntiä entiseen tapaan ?

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ampuminen kylpylässä

      Onko vornasen timbe käynyt hiukan kylpemässä vai mikä tämä ampumatapaus on kylpylässä? Tuntuu aika villi meno olevan naa
      Naantali
      52
      1216
    2. Moottoripyöräonnettomuus

      Mopomiitissä tapahtunut onnettomuus ja uutisointi. Ajoradan ylityksen vaarallisuudesta ei mitään uutisointia. Ei myöskää
      Alajärvi
      86
      936
    3. haluatko lopettaa

      ihan lopullisesti
      Ikävä
      164
      897
    4. Jos oikeasti haluat mies

      Tiedät mitä on tehtävä. Luotan, että etenet jos haluat. En voi tehdä enää mitään kun ei ole numeroasi.
      Ikävä
      105
      844
    5. Uusi ruokapaikka

      Tuleeko Haapavedelle uusi lounaspaikka ,haetaan kokkia? Uusi firma kyseessä
      Haapavesi
      29
      805
    6. Kerro minulle totuus

      Minä haluan kuulla sen nyt. Kenen kanssa sinä olet nykyisin, ja miksi jätit minut? 🐒
      Ikävä
      197
      730
    7. Miten sinä voit?

      Kysytkö kukaan sitä sinulta? Olen huomannut, että jos kohtaa empaattisen ihmisen ja hän kysyy noin, saattaa padot murtua
      Ikävä
      93
      697
    8. Hautakivien massapoisto aloitettu Härkökankaan vanhalla hautausmaalla kaikessa hiljaisuudessa!

      Suomussalmen seurakunnan kirkkoneuvosto on tehnyt historiansa surullisimman päätöksen hautojen haltuunotosta ja raivauks
      Suomussalmi
      43
      695
    9. Kemijärvellä vesionnettomuus

      Pitkänsillan ja taiteilijanniemen välillä nähty henkilön painuvan veden alle. Mitä on tapahtunut? Onko vesihiisi taas as
      Kemijärvi
      24
      659
    10. voi luoja kun uskaltaisin

      laittaa viestiä sinulle...
      Ikävä
      25
      647
    11. Hei, voitko kuunnella

      Voisitko auttaa minua selvittämään asioita? En halua ajaa sinua hulluuteen kanssani, en sitoa sinua, en esittää vaatimu
      Ikävä
      122
      625
    12. Miten yrität

      Vielä saada kaivattusi?
      Ikävä
      61
      602
    13. VILLISIKALAUMA TULOSSA IISALMEEN

      Yle: Poliisi varoittaa Iisalmen keskustaa lähestyvästä villisika­laumasta Poliisi on pyytänyt Pohjois-Savossa Iisalmessa
      Iisalmi
      43
      596
    14. Useita poliisiautoja kunnantalolla

      Maijojen kyydissä tuttuja naamoja ja nyt kannetaan arkistolaatikoita autoihin. Nyt se on alkanut. Pidätykset.
      Ähtäri
      12
      555
    15. On todella ikävää

      Todella ikävää, että asiat ovat menneet tällaisiksi. Tämä ei ollut missään vaiheessa tarkoitukseni. Olen tehnyt virheit
      Ikävä
      78
      520
    16. Jos näkisimme vielä joskus

      ... mihin veisit miut treffeille? 😊
      Ikävä
      80
      512
    17. 39
      485
    18. Muutto auto hakee sut tänään!

      Tein sulle oman huoneen! mieheltä naiselle
      Ikävä
      57
      485
    19. sinulle....

      Olen ymmärtänyt, ettei minua haluta enää takaisin. Mitään pahaa en koskaan halunnut sinulle. Ikävä että kuvittelit niin.
      Ikävä
      75
      477
    20. Ottanet yhteyttä

      Facebookissa,jos on jotain asiaa.Miehelle! T.M-nainen.
      Ikävä
      55
      477
    Aihe