"Hyvää viikonloppua"

Anonyymi-ap

Mitäs teette äijät kun kun tulee match tinderissä ja toki te heitättä ekan Moi-viestin.

Sitten tulee vastaus joka loppuu lauseeseen "Hyvää viikonlopoua".

Mulle toi indikoi että "no go" ja vetäsen yleensä koko matchin pois. Minusta toi lause ilmaisee että "ei kiinnosta".

2

338

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Naisena totean, että minulle tuo tarkoittaa "hyvää viikonloppua". Ja minulle tuo taas tarkoittaa, että kyseisellä henkilöllä on jotain aktiviteettia viikonloppuna, eikä luultavasti ehdi silloin viikonloppuna viestittelemään. Sen enempää en itse tuosta tulkitsisi, mutta jokainen tietysti tyylillään.

      • Anonyymi

        Ihmettelen että mistä "Moi...." jne voi päätellä että miehellä on jotain muuta tekemistä aatellen kokonaiskuvasta matchin suhteen.

        Mutta itse sanoisin että naisen ei kannata missään nimessä vastata noin jos mies on kiinnostava.

        Se antaa fiiliksen että ei kiinnosta. Aina voi käyttää omia aivojaan ja vastata jotain muuta. Muuten se antaa ylimielisen kuvan ja match loppuu siihen.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      79
      4578
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      109
      3813
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      164
      3583
    4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      53
      2040
    5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      71
      1928
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      89
      1259
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      128
      1098
    8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      138
      1034
    9. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      57
      953
    10. Mikä homma?

      https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä
      Saarijärvi
      27
      872
    Aihe