Pelkällä kädelläkin ja vauhditta keihäs lentää 30-40 metriä. Vauhtia ottamalla 40-70 metriä. Tukijalan päältä 70-90 metriä.
"Pönkä " antaa heitolle vipuvoiman. Samaan tapaan kuin vipukeihäälle vipu. Eli vartalo kääntyy heiton suuntaan tukijalan ollessa maassa.
Keihästä heitettävä tukijalan päältä
Anonyymi-ap
4
1427
Vastaukset
- Anonyymi
Aina kun Helander saa tukijalan käytön onnistumaan keihäs lentää yli 80 metriä.
- Anonyymi
https://fi.wikipedia.org/wiki/Keihäänheitto#/media/Tiedosto:Thomas_Röhler_2011.jpg
Kuva oikeasta heittoasennosta. Vasen tukijalka on suorana edessä ja vartalo kiertyy heiton suuntaan ja oikea jalka pysäyttää suorituksen iskeytymällä maahan.
Heittäytyäkin voi mutta vasta tämän jälkeen.- Anonyymi
Ensin heittäydytään vatsalleen ja sitte heitetään tulee enempi vipuvartta
- Anonyymi
Sirkusveitsin saa kivasti treeniä. Toinen on heittokirveet eli tomahawkit. Kantoja on metsissä.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Selvästi näyttää siltä, että SDP:n kannattajat hyväksyy kiusaamisen
ja seksuaalisen ahdistelun, kun puolueen kannatus pysyy korkealla. Mitä tämä kertoo demari-äänestäjien moraalista?1724980Kenen joukoissa Suomi seisoo maailmalla, jos SDP voittaa seuraavat vaalit?
SDP on ainoa pohjoismainen sosialidemokraattinen puolue, joka edelleen kuuluu Sosialistiseen internationaaliin. Sitä ka621585- 141583
Jos mies oikeasti haluaa sinut
Hän ei ota riskiä että menettäisi sinut. Ei pienintäkään. Mies ei jätä vastaamatta viesteihin eikä pidä sinua epätietois1211441Helena Puolakka laukoo suorat sanat Vappu Pimiän MasterChef -pestistä
Vappu Pimiä on uusi MasterChef Suomi -tuomari. Kokenut keittiömestari ja ravintoloitsija Helena Puolakka laukoo suorat s91233Ketä ehdotatte seuraavaksi kuntanne johtohahmoksi
Ei ole teitä riitaisia kehityksen jarruja helppo yrittää kohti valoa ohjata. Siinä on teille pähkinä purtavaksi.931046Voiko ryyppäämisellä tienata elantonsa?
Lassi Kuhlman on rappiostriimaaja. Hän kuvaa omaa päihteiden käyttöään pitkissä somestriimeissä. Katsojat voivat lahjoit461010Persuille 1,8 prosenttiyksikköä laskua. Keskusta meni ohi ja Vasl hengittää niskassa
Erityisesti työväestö on hylkäämässä persut. https://yle.fi/a/74-20208249297932- 178889
Hinduille tiedoksi
USA Pressa sanoi '' kansakuntaa ei voi johtaa ilman Raamattua''. Tämä löytyy sitaateista. Raamatusta tulee kaikki julmu279757