Siirtyminen terveelliseen ruokaan on jo iso asia hyvinvoinnin kannalta eli vähentämällä rasvan ja sokerin osuutta ruokavaliossa.
Laihduttaminen vaatiikin sitten paljon enemmän.
Sekin onnistuu paljon paremmin kun on saanut ensin parannettua olon ja saanut kuntoon ruokavalion.
Käytännössä se on sitä että karkkien ja paljon sokeria sisältävät tuotteet pitää vaihtaa terveelliseen vaihtoehtoon ja rasvassa uppopaistetut tuotteet kokonaan pois.
Jos on esimerkiksi syönyt karkkia 200-300 grammaa päivässä,syökin vain 20-50 grammaa.
Siirry terveelliseen ruokaan niin kunto parantuu
8
248
Vastaukset
- Anonyymi
Itse en syö ilta 18 jälkeen mitään, aamu 6 sitten aamupala. Puolipaastoksi jotkut kutsuvat, kuitenkin suolisto saa levätä 12 tuntia. Googlaamalla lisää.
- Anonyymi
Minä lopetan illalla syömisen 7 maissa, aamupala sitten aamulla 9 jälkeen. Mukava 14 tunnin tauko.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Minä lopetan illalla syömisen 7 maissa, aamupala sitten aamulla 9 jälkeen. Mukava 14 tunnin tauko.
Ovatko päivittäiset minipaastonne auttaneet painonhallinnassa?
- Anonyymi
Sikäli on, että paino pysyy suunnilleen samana. Jos pienentäisi annoksia, saisi painoa alemmas.
- Anonyymi
Syön leipää sekä kaalia.
- Anonyymi
Ja ihan omia johtupäätöksiä.
Mikä on terveellinen ruokavalio?
Miksi tyydytettyä rasvaa pitäisi varoa jos on ymmärtänyt asiat oikein? - Anonyymi
Jos on karkkiaddikti, niin se on sama kuin kalja-addikti. Ei niitä tahdo pystyä säätelemään. Voi olla karkin kanssa helpompaa, kun viinamies ei ota valtaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Oletko kertonut jo muille tunteistasi?
Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.774572Kesä, kesä!
Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k122677- 1771789
Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.
Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes2611610- 1241490
- 1221357
Shokki! Suuri seikkailu -kisassa todellinen jättiyllätys - Tämä muutos järkyttää varmasti monia!
No nyt on kyllä aikamoinen ylläri, peli todellakin kovenee…! Lue lisää: https://www.suomi24.fi/viihde/shokki-suuri-seik91297Miksi nuori ottaa hatkat? Rajut seuraukset: seksuaalinen hyväksikäyttö, väkivalta, huumeet...
Lastensuojelu on kriisissä ja nuorten ongelmat kasvussa Suomessa. Hatkaaminen tarkoittaa nuoren luvatta poistumista omil731291- 761262
- 351006