Taas suomen ennätys Kemiin

Anonyymi-ap

Ja tällä kertaa siinä että täällä nostetaan suomen eniten kela-tukia.

6

631

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      No katoppas kaduille ei näy kuin mustia nuoria miehiä ja naisia niilä kymmeniä kakaroita loisivat vaan.

    • Anonyymi

      Kemissä on pitkät peristeen vastikkeettoman rahan jakamisessa. jo yli 30 vuotta takaperin sosiaalitoimistosta jaettiin toimintatonneja kaikille halukkaille, jotka älysivät mennä kysymään. Ei ollut työnteko eikä tulot esteenä.

    • Anonyymi

      Helppoo massii on.

    • Anonyymi

      Kyllä noiden Narkkien hoivaaminen tulisi lopettaa kokonaan, mielellään myös narkit tulisi lopettaa. Kemiin on kasautunut myös Ylitornion, Tornion, Keminmaan, Tervolan ja Simon narkkarit, Kemin vasemmisto-viherpiiperot hoivaavat näitäkin muuten velkaisen kaupungin kustannuksella.

      Nyt hyyssäyksestä vastaa Lapha, mutta kaupunki kustantaa näille asunnot ja elatuksen. Aika surkeaa että meillä on lässynlässyn -virkamiehiä, vaikka nehän ovat kyllä keminmaalaisia, mielellänhän ne näille jakavat Kaupunkilaisten rahoja, pysyvät omasta kunnasta poissa.

      Tähän on vuosien aikana kehittynyt niin iso kupla, että sitä eivät sossutädit uskalla edes puhkaista, nyt olisi suoraselkäisten poiitikkojen ryhdyttävä toimeen, vai pelkäväätkö hekin?

      • Anonyymi

        No mitä asialle voi tehdä?
        Nuohan on lakisääteisiä asioita ja päätökset tehdään muualla, kuin Kemissä.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa

      Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site
      Maailman menoa
      51
      5866
    2. Persut on Suomen mamutuspuolue nro 1.

      Heti ensimmäisenä persuvuonna 2015 maahantoivat Suomeen 35 tuhatta kunniavierastaan. Tuoreimpana persuvuonna 2025 pers
      Maailman menoa
      71
      4595
    3. Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia

      SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto
      Maailman menoa
      46
      4352
    4. SDP:n johto pesi kätensä häirintäkohusta

      "Suurimman oppositiopuolue SDP:n johto olisi todennäköisimmin halunnut vaieta puolueen ympärillä velloneen häirintäkohun
      Maailman menoa
      56
      4141
    5. SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa

      Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt
      Maailman menoa
      91
      3735
    6. Tytti Tuppurainen ollut aivan sekaisin viime päivinä

      Pitäis varmaan tehdä huumetesti sille. "– SDP:n Tytti Tuppurainen väittää kirkkain silmin ja Antti Lindtman vierellään
      Maailman menoa
      61
      3265
    7. SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"

      Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het
      Maailman menoa
      50
      2443
    8. Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?

      Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?
      Ikävä
      35
      2349
    9. Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa

      Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat
      Maailman menoa
      42
      2089
    10. En uskalla ees ajatella muru

      Miten mulle ois käynyt näiden raskaiden vuosien aikana jos sua ei ois ollut 🥺😧❤️ Sä oot ollut mun henkisenä tukena iha
      Ikävä
      13
      1219
    Aihe