Urheilutrikoot miehellä

Anonyymi-ap

Onko muita miehiä jotka tykkäävät käyttää trikoita urheillessa, tai arjessa muuten vaan?

Itselleni niistä on muodostunut vuosien varrella hyvin arkinen vaate ja sellaisia tulee käytettyä aina kuntosalilla ja lenkkeillessä, mutta myös ulkoillessa, kaupungilla sekä kotihousuina.

Ovat mitä mukavimmat jalassa, koska eivät hierrä eivätkä purista. Kastuessan esimerkiksi hiestä tai vesisateesta myös kuivuvat nopeasti.

Omistan varmaan 10 paria urheilutrikoita, joista yli puolet on ostettu naisten osastolta. Ihan siitä yksinkertaisesta syystä, että miesten mallit ovat vyötäröltä turhan matalaa persvakomallia ja niissä on aivan turha munapussi, joka tekee niistä mielestäni typerännäköiset ja tuntuiset jalassa.
Naisten puolella valikoimaa on myös huomattavan paljon enemmän, sekä värivaihtoehtoja on muitakin kuin pelkkä musta.

En henkilökohtaisesti ymmärrä miksi trikoot olisivat vain naisten vaate? Miksi mitä hurjemmassa kunnossa oleva tonnikeiju saa ahtaa itsensä läpkuultaviin leggingseihin, mutta mies ei saisi pukeutua mukaviin ja hyvin istuviin urheilutrikoisiin?

5

658

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ruman näköset miehellä

    • Anonyymi

      Rikoo on riskillä ruma mut ruipelolla kaunis :)

    • Anonyymi

      Pari vuoskymmnetä tullut jatkuvaan käytettyä

    • Anonyymi

      Ennen miehet juoksivat shortseissa joiden alla tavalliset ohuet naisten sukkahousut.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Jalankulkija kuoli. Poliisi etsii mustaa BMW Coupe -autoa, jossa on punertavat vanteet.

      Jalankulkija kuoli jäätyään auton alle Joensuussa – kuljettaja pakeni, poliisi pyytää havaintoja https://www.mtvuutiset.
      Joensuu
      191
      4388
    2. Mikä vasemmistolaisista jankkaavaa vaivaa?

      Pahasti on ihon alle, siis korvien väliin sinne tyhjään tilaan, päässeet kummittelemaan. Ei ole terveen ihmisen merkki
      Maailman menoa
      31
      3160
    3. Ohjelma "Rikollisjengien Ruotsi" hyvin paljasti jakautuneen maan

      eli ns. ruotsalaiset yhdellä puolella, muslimit ja muut kehitysmaalaiset toisella puolella. Siinäkin hyvin näki mitä ma
      Maailman menoa
      30
      2864
    4. Vassarina hymyilyttää vaurastuminen persujen kustannuksella

      Olen sijottanut määrätietoisesti osan Kelan tuista pörssiosakkeisiin, ja salkku on paisunut jo toiselle sadalle tuhanne
      Maailman menoa
      60
      2746
    5. PÄIVÄN PARAS: Nigerialainen haki turvapaikkaa Suomesta, lähti takas huilaamaan

      kotimaahansa, koska turvapaikan saaminen kesti niin kauan. Ja tämän kertoo ihan Yle, eikä yhtään toimittaja kyseenalaist
      Maailman menoa
      67
      2733
    6. Riikka runnoo: Elisalta potkut 400:lle

      Erinomaisen hallitusohjelman tavoite 100 000 työllistä lisää yksityisellä sektorilla on kohta saavutettu. Toivotaan toiv
      Maailman menoa
      90
      2605
    7. Pidennetään viikko 8 päiväiseksi

      Ja jätetään työpäivien määrä nykyiseen 5:een. Tuo olisi kompromissiratkaisu vellovaan keskusteluun työajan lyhentämisest
      Maailman menoa
      14
      2341
    8. Pääseekö kuka tahansa hoitaja katselemaan kenen tahansa ihmisen terveystietoja?

      "Meeri selaili puhelinta uteliaisuuttaan ja katuu nyt – Moni hoitaja on tehnyt saman rikoksen Tuttujen ihmisten asiat k
      Maailman menoa
      99
      2098
    9. Miksi eristäydyt?

      Onko jokin syy kun vetäydyt omiin oloihin?
      Ikävä
      100
      1190
    10. Missä me nähtiin viimeksi nainen

      Paikka ja siitä vähän kuvailua. Mitä kohtaamisessa tapahtui?
      Ikävä
      60
      1082
    Aihe