Onko muita miehiä jotka tykkäävät käyttää trikoita urheillessa, tai arjessa muuten vaan?
Itselleni niistä on muodostunut vuosien varrella hyvin arkinen vaate ja sellaisia tulee käytettyä aina kuntosalilla ja lenkkeillessä, mutta myös ulkoillessa, kaupungilla sekä kotihousuina.
Ovat mitä mukavimmat jalassa, koska eivät hierrä eivätkä purista. Kastuessan esimerkiksi hiestä tai vesisateesta myös kuivuvat nopeasti.
Omistan varmaan 10 paria urheilutrikoita, joista yli puolet on ostettu naisten osastolta. Ihan siitä yksinkertaisesta syystä, että miesten mallit ovat vyötäröltä turhan matalaa persvakomallia ja niissä on aivan turha munapussi, joka tekee niistä mielestäni typerännäköiset ja tuntuiset jalassa.
Naisten puolella valikoimaa on myös huomattavan paljon enemmän, sekä värivaihtoehtoja on muitakin kuin pelkkä musta.
En henkilökohtaisesti ymmärrä miksi trikoot olisivat vain naisten vaate? Miksi mitä hurjemmassa kunnossa oleva tonnikeiju saa ahtaa itsensä läpkuultaviin leggingseihin, mutta mies ei saisi pukeutua mukaviin ja hyvin istuviin urheilutrikoisiin?
Urheilutrikoot miehellä
Anonyymi-ap
5
658
Vastaukset
- Anonyymi
Ruman näköset miehellä
- Anonyymi
Rikoo on riskillä ruma mut ruipelolla kaunis :)
- Anonyymi
Pari vuoskymmnetä tullut jatkuvaan käytettyä
- Anonyymi
Ennen miehet juoksivat shortseissa joiden alla tavalliset ohuet naisten sukkahousut.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Jalankulkija kuoli. Poliisi etsii mustaa BMW Coupe -autoa, jossa on punertavat vanteet.
Jalankulkija kuoli jäätyään auton alle Joensuussa – kuljettaja pakeni, poliisi pyytää havaintoja https://www.mtvuutiset.1914388Mikä vasemmistolaisista jankkaavaa vaivaa?
Pahasti on ihon alle, siis korvien väliin sinne tyhjään tilaan, päässeet kummittelemaan. Ei ole terveen ihmisen merkki313160Ohjelma "Rikollisjengien Ruotsi" hyvin paljasti jakautuneen maan
eli ns. ruotsalaiset yhdellä puolella, muslimit ja muut kehitysmaalaiset toisella puolella. Siinäkin hyvin näki mitä ma302864Vassarina hymyilyttää vaurastuminen persujen kustannuksella
Olen sijottanut määrätietoisesti osan Kelan tuista pörssiosakkeisiin, ja salkku on paisunut jo toiselle sadalle tuhanne602746PÄIVÄN PARAS: Nigerialainen haki turvapaikkaa Suomesta, lähti takas huilaamaan
kotimaahansa, koska turvapaikan saaminen kesti niin kauan. Ja tämän kertoo ihan Yle, eikä yhtään toimittaja kyseenalaist672733Riikka runnoo: Elisalta potkut 400:lle
Erinomaisen hallitusohjelman tavoite 100 000 työllistä lisää yksityisellä sektorilla on kohta saavutettu. Toivotaan toiv902605Pidennetään viikko 8 päiväiseksi
Ja jätetään työpäivien määrä nykyiseen 5:een. Tuo olisi kompromissiratkaisu vellovaan keskusteluun työajan lyhentämisest142341Pääseekö kuka tahansa hoitaja katselemaan kenen tahansa ihmisen terveystietoja?
"Meeri selaili puhelinta uteliaisuuttaan ja katuu nyt – Moni hoitaja on tehnyt saman rikoksen Tuttujen ihmisten asiat k992098- 1001190
- 601082