me äänestäjät vaadimme juusin eroa, se petti vaalilupauksensa.
juuso eroa
15
853
Vastaukset
- Anonyymi
Rehellinen lapin "Mies" Arpelasta.
- Anonyymi
On olemassa vain yksi " rehellinen Lapin mies " ja sekin valehtelee jatkuvasti.
Kuinka siis on mahdollista, että joku on uskonut persun vaalilupauksiin?
- Anonyymi
Myös Purra petti kansan, semmosia nuo persut ovat, valehtelevat ja pettävät oman kansan.
- Anonyymi
Niinkö? Ja vielä kaikenlisäksi natseja ja rassisteja
- Anonyymi
Mihin katos 40 miljardia?
- Anonyymi
Ihme juttu. Se on niin suuri summa, että se ei edes sovi kenenkään taskuun.
- Anonyymi
Riikka Purra sanoi vaalivideolla. Perussuomalaiset ei leikkaa köyhiltä, niin kuin kokoomus tekee. Heti päästyään valtionvarainministeriksi kertoi kuinka hän leikkaa köyhiltä, vie tuhkatkin pesästä.
Että semmoisia pettureita ja valehtelijoita persut ovat.- Anonyymi
Nehän leikaakin valtion menoista.
- Anonyymi
Ihan sama ,meidän puolueen miehet räjäyttelee kissoja
- Anonyymi
Siirtykää vasemmiston joukkoon. Sieltä se apu tulee. Nostakaa puolueen kannatusta, kun se laahaa niin alhaalla.
- Anonyymi
Onneksi eduskunnassa vasemmisto ei voi erottaa ketään huutamalla,. Se onnistuu vain neuvostoarmeijassa.
- Anonyymi
No mitäs nyt mieltä?
- Anonyymi
Kaisajuusi paras ministeri suomen Historiassa! Laittaa slte palvelut kuntoon. Sitten Mestari tekee siitä pensa ministerin niin Lkaa tiisselin hinta laskea.
- Anonyymi
Juuso laskee bensanhintaa.
Uusi hinta on laskettu 2.129 euroa. Hihhhii. - Anonyymi
Oliko ensimmäinen politiikassa joka petti lupauksensa?
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
6 kW saunan lämmityksestä kohta 10 euron lisämaksu / kerta
Kokoomuslainen sähköyhtiöiden hallitsema Energiavirasto ehdottaa 5 kW:n rajaa, jonka ylittämisestä tulee lisämaksu. Tark2457504Duunarit hylkäsivät vasemmistoliiton, siitä tuli feministinaisten puolue
Pääluottamusmies Jari Myllykoski liittyi vasemmistoliittoon, koska se oli duunarien puolue. Sitä samaa puoluetta ei enää1393941Oppiiko vasemmistolaiset valehtelun jo kotonaan?
Sillä vasemmistolaiset/äärivasemmistolaiset valehtelee ja keksii asioita omasta päästään todella paljon. Esim. joku vas1172208Olen väsynyt tähän
En osaa lopettaa ja koen huonoa omaatuntoa tästä. Kaikki on muutenkin turhaa ja tekemisesi sattuvat. Tunteita on vain hy261587- 461490
- 331382
Minneapolisin tapauksesta hyvä video
Runoilijan auto oli poikittain tiellä ja kun poliisit lähestyivät sitä, runotyttö painoi reippaadti kaasua. Auto syöksäh3421204Miksi et voi tutustua minuun irl?
Vastaa yleisellä tasolla/ympäripyöreästi, jos pelkäät tunnistamisia.1411012Milloin palaat
Odotan niin kauan kun vaan jaksan toivoa. Tiedät että sua jäi joku ikävöimään. ❤️23948Tiesitkö? Uusi Bachelor on raivannut tietään määrätietoisesti somessa, myös Böckermanin ex-rakas!
Arttu Kilpeläinen tuli julkisuuteen Pernilla Böckermanin rakkaana. Pariskunta päätyi eroon v. 2024. Ex-poliisi Kilpelä7937