Lakot ja ulosmarssit hallitusta vastaan alkavat lokakuussa

Anonyymi-ap

Hieman sisäpiiritietoa että hallitusta vastustavat lakot ja ulosmarssit aloitetaan lokakuussa, vähän joka alalla. Niitä koordinoidaan siten että ne aiheuttavat maksimaalisen vahingon työnantajille, avainasemassa siinä on tietenkin logistiikka-ala mutta perseitä lyödään nyt penkkiin joka puolella.

Ja turha on tästä työntekijöitä tai ammattiliittoja syyttää, he eivät tätä tappelua aloittaneet. Nämä ovat reaktiivisia toimia hallituksen ja työnantajien törkeisiin vaatimuksiin ja syy on yksin niiden.

7

280

    Vastaukset 7

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Omalla työpaikallani ulosmarssi alustavasti toteutetaan 29. tätä kuuta perjantaina.

    • Anonyymi

      Jos työtenkijät ovat niin ikäviä yritystä kohtaan, että SDP:n, vasemmistoliiton ja vihreiden vaalitappion takia alkavat lakkoilemaan, niin antaa olla.

      Muutosneuvottelut alkavat 9.10.2023.

    • Anonyymi

      Keltainen kortti SAK:n Elorannalle ja liittojen päätöksentekijöille. Sama koskee ay-demareita ja vasemmistoliittolaisia lakkokiimaisia. Keltainen kortti.

      Lakko ei ole mielenosoitus, se on työtaistelu. Mitä pahaa yrirykset ovat tehneet, että niitä pitää kampittaa. Perkele!!!

      • Anonyymi

        Ne ovat äänestäneet tämän hallituksen valtaan, antaneet vaalitukea ja niiden edunvalvojat ovat kirjoittaneet tämän ennennäkemättömän hyökkäyksen työntekijöitä vastaan. Hyökkäys on vastahyökkys vain ja se keihin se kohdistuu ovat kyllä ansainneet kaiken mitä tulee.


    • Anonyymi

      Toivottavasti koko Suomi menee yleislakkoon ja oikein kunnolla!

    • Anonyymi

      Siihen pyritään ja lakkovahtien avustuspartiomme, kuuluisat ruuttaryhmät ruuttaavat lakkoporteilla rikkurit kunnolla siankusella ja lietteellä sekä munat ja pillut tärpätillä suditaan jos eivät vähemmällä usko ja pysy poissa työpaikoilta lakon aikana !!!

      Talkoo-Taavetti

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Liikenneonnettomuus kuhmo

      Taisi Audi mennä lunastukseen ja pemari kilometritehtaalle
      Kuhmo
      40
      2566
    2. Olen aivan hajalla yhden

      Naisen takia😞
      Ikävä
      52
      1026
    3. Olen pahoillani kun olen satuttanut

      Välillä kiukuttaa paljon.
      Ikävä
      66
      911
    4. Riikka Purra on mukana Suomen huutokauppakeisari -sarjassa

      Suomen huutokauppakeisari on tavallisten suomalaisten ohjelma. Sarjan suosiosta kertoo se, että nyt alkaa jo 19. kausi t
      Maailman menoa
      53
      837
    5. Kuuleppas

      ensimmäiset naissuhteet toimii miehelle eräänlaisena oppikouluna, mutta hän ei välttämättä itse ymmärrä oppineensa mitää
      Ikävä
      227
      773
    6. T.h tuomio

      Onko tämä lainvoimainen vai onko tästä valitettu? Mitenhän on mennyt linnassa joko pehmennyt pää täysin
      Suomussalmi
      10
      694
    7. Paljonko on etäisyytesi kiinnostavaan naiseen km?

      Kaipailen tärkeää miestä ja pohdin hänen ajatuksiaan... ❤️
      Ikävä
      60
      664
    8. Mitä näät

      Siinä miehessä?
      Ikävä
      49
      634
    9. Naurettavia provoja ja lavastuksia täällä

      Saa olla aika harhainen jos uskoo juttuja täällä faktoina 😆😆😆 ihmiset matkii toisia jne
      Ikävä
      81
      607
    10. Miten sä jaksat

      Pitää susta huolen.
      Ikävä
      65
      603
    Aihe