Olen vasta 12. Tulin tänne koska äitini haukkuu minua kokoajan. Minulla ei ole hyvä olo kotona. Äiti on heittänyt minut monta kertaa ulos,tukistanut ja lyönyt joskus. En enää haluasi tätä minulla on kokoajan mielessä se kun iskä häipyi elämästä kun olin vielä tosi pieni ja äiti ei välitä minusta niin paljoa kuin vaikka siskostani. Äiti on uhkaillut etsiä minulle uuden kodin sitä ei onneksi vielä ole tapahtunut. Oloni on tällä hetkellä todella huono. Ja minun opettaja sanoi että minun paras kaveri ja minä emme saisi olla enää kavereita ja minun kiusataan koulussa haukkumalla tikku,liian laiha,alipainonen, ruma,tyhmä... Olisi kiva jos joku ymmärtäisi
Surullinen 12 v
6
443
Vastaukset
- Anonyymi
Pääset aika pian muuttamaan kotoa omaan opiskelija-asuntoon, puhu kouluterveydenhoitajalle ja ottakaa yhdessä yhteys sosiaalityöntekijään.
- Anonyymi
Ei kannata jäädä asumaan tuollaiseen kotiin, jonka äitisi tarjoaa.
- Anonyymi
😍😍😍😋😋😋😋😍😍😍
🔞 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#18003707K
🔞❤️💋❤️💋❤️🔞💋❤️💋❤️💋🔞
- Anonyymi
Hei, voit mennä käymään koukuterveydenhoitajalla tai koulukuraattorilla ja kertoa heille näistä asioista. Mene rohkeasti puhumaan heille. Tsemppiä sinulle, muista että olet arvokas ja sinua ei saa kukaan lyödä, kiusata tai muuten aiheuttaa sinulle pahaa oloa.
- Anonyymi
Sinulla on oikeus saada apua, opettaja ei voi sinua määrätä, tarvitset oman sosiaalityöntekijän, joka auttaa sinua saamaan apua, mene heti huomenna kouluterveydenhoitajalle ja kerro hänelle tämä kaikki, minkä kirjoitit tänne ja pyydä hoitajaa auttamaan sinua.
- Anonyymi
Hei.
Sinulla on elämä edessä. Voin vain kuvitella miltä sinusta tuntuu. Mene puhumaan koulussa asiasta, sinun ei tarvitse hävetä mitään!
Ne ihmiset jotka haukkuvat voivat itse pahoin, onnellinen ja hyvinvoiva ihminen ei käytä omaa aikaa toisten haukkumiseen.. se kun ei vie itseä elämässä eteenpäin.
Neuvona voin antaa sinulle sen, että lue hyvin koulussa, opiskele, koska myöhemmin elämässä se opiskelu palkitaan sillä että sinulla on mahdollisuus tehdä mielenkiintoista työtä ja saada kohtuullista palkkaa siitä.
Olet arvokas, eikä kenelläkään ole oikeutta kohdella toista huonosti. Myös äitilläsi on ehkä vaikeaa, joten mene puhumaan asiasta koulussa. Silloin myös äitisi todennäköisesti voi saada apua.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa kansainvälinen etsintäkuulutus Poliis
Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa – kansainvälinen etsintäkuulutus Poliisi pyytää yleisön apu2712340En kadu sitä, että kohtasin hänet
mutta kadun sitä, että aloin kirjoittamaan tänne palstalle. Jollain tasolla se saa vain asiat enemmän solmuun ja tekee n831021Oisko mitenkään mahdollisesti ihan pikkuisen ikävä..
...edes ihan pikkuisen pikkuisen ikävä sulla mua??.. Että miettisit vaikka vähän missähän se nyt on ja oiskohan hauska n571010- 108980
Noniin rakas
Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi81941- 44861
Au pair -työ Thaimaassa herättää kiivasta keskustelua somessa: "4cm torakoita, huumeita, tauteja..."
Au pairit -sarjan uusi kausi herättää keskustelua Suomi24 Keskustelupalvelussa. Mielipiteitä ladataan puolesta ja vastaa21848Helena Koivu : Ja kohta mennään taas
Kohta kohtalon päivä lähestyy kuinka käy Helena Koivulle ? Kenen puolella olet? Jos vastauksesi on Helenan niin voisi67746- 33697
Tässä totuus jälleensyntymisestä - voit yllättyä
Jumalasta syntyminen Raamatussa ei tässä Joh. 3:3. ole alkukielen mukaan ollenkaan sanaa uudestisyntyminen, vaan pelkä299694