Surullinen 12 v

Anonyymi-ap

Olen vasta 12. Tulin tänne koska äitini haukkuu minua kokoajan. Minulla ei ole hyvä olo kotona. Äiti on heittänyt minut monta kertaa ulos,tukistanut ja lyönyt joskus. En enää haluasi tätä minulla on kokoajan mielessä se kun iskä häipyi elämästä kun olin vielä tosi pieni ja äiti ei välitä minusta niin paljoa kuin vaikka siskostani. Äiti on uhkaillut etsiä minulle uuden kodin sitä ei onneksi vielä ole tapahtunut. Oloni on tällä hetkellä todella huono. Ja minun opettaja sanoi että minun paras kaveri ja minä emme saisi olla enää kavereita ja minun kiusataan koulussa haukkumalla tikku,liian laiha,alipainonen, ruma,tyhmä... Olisi kiva jos joku ymmärtäisi

6

453

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Pääset aika pian muuttamaan kotoa omaan opiskelija-asuntoon, puhu kouluterveydenhoitajalle ja ottakaa yhdessä yhteys sosiaalityöntekijään.

      • Anonyymi

        Ei kannata jäädä asumaan tuollaiseen kotiin, jonka äitisi tarjoaa.


      • Anonyymi

        😍😍😍😋😋😋😋😍😍😍

        🔞 ­N­­y­­­m­­f­o­m­­a­a­­­n­­­i -> https://ye.pe/finngirl21#18003707K

        🔞❤️💋❤️💋❤️🔞💋❤️💋❤️💋🔞


    • Anonyymi

      Hei, voit mennä käymään koukuterveydenhoitajalla tai koulukuraattorilla ja kertoa heille näistä asioista. Mene rohkeasti puhumaan heille. Tsemppiä sinulle, muista että olet arvokas ja sinua ei saa kukaan lyödä, kiusata tai muuten aiheuttaa sinulle pahaa oloa.

    • Anonyymi

      Sinulla on oikeus saada apua, opettaja ei voi sinua määrätä, tarvitset oman sosiaalityöntekijän, joka auttaa sinua saamaan apua, mene heti huomenna kouluterveydenhoitajalle ja kerro hänelle tämä kaikki, minkä kirjoitit tänne ja pyydä hoitajaa auttamaan sinua.

    • Anonyymi

      Hei.
      Sinulla on elämä edessä. Voin vain kuvitella miltä sinusta tuntuu. Mene puhumaan koulussa asiasta, sinun ei tarvitse hävetä mitään!

      Ne ihmiset jotka haukkuvat voivat itse pahoin, onnellinen ja hyvinvoiva ihminen ei käytä omaa aikaa toisten haukkumiseen.. se kun ei vie itseä elämässä eteenpäin.

      Neuvona voin antaa sinulle sen, että lue hyvin koulussa, opiskele, koska myöhemmin elämässä se opiskelu palkitaan sillä että sinulla on mahdollisuus tehdä mielenkiintoista työtä ja saada kohtuullista palkkaa siitä.

      Olet arvokas, eikä kenelläkään ole oikeutta kohdella toista huonosti. Myös äitilläsi on ehkä vaikeaa, joten mene puhumaan asiasta koulussa. Silloin myös äitisi todennäköisesti voi saada apua.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nyt tajusin mitä haet takaa

      En epäile etteikö meillä olisi kivaa missä vaan. Se on iso hyppy henkisellä tasolla sinne syvempään päätyyn, kuten tiedä
      Ikävä
      43
      3793
    2. Kiitos kun sanoit ikävästi minulle, herkälle

      Sait kesälomani pilattua😔
      Ikävä
      38
      2578
    3. Naiselle mieheltä

      Huomasin tuossa, että jääkaapissani on eräs sinun ostamasi tuote edelleen avaamattomana. Arvaatko mikä?
      Ikävä
      36
      2082
    4. Jalkapalloa

      Ura ja Kokkola Cup?
      Kannus
      23
      1822
    5. Kaipaan niin....

      Aaawww mikä kaipuun tunne iski ja lujaa🥺😭❤️
      Ikävä
      17
      1729
    6. Ihmetteletkö, mihin sinussa ihastuin?

      Pikkuhiljaa huomasin, että olet ainutlaatuinen luonne, plussana tietysti ulkoiset avut. Toista ei taida löytyä koko maai
      Ikävä
      100
      1662
    7. Eiii...

      Etkä! 😘
      Ikävä
      23
      1608
    8. Mitä yhteistä on sulla ja kaivatulla?

      Onko teillä samantyyppinen olemus tai luonne? Vai muistuttaako vartalonne toisiaan? Tai kasvot? Entä pukeutuminen? Onko
      Ikävä
      99
      1486
    9. Mikset vain

      Unohtaisi?
      Ikävä
      24
      1467
    10. En ymmärrä miksi minä

      Maailma on täynnä sinulle muita
      Ikävä
      25
      1464
    Aihe