1. Lance Armstrong
2. Fausto Coppi
3. Miguel Indurain
4. Eddy Merckx
5. Marco Pantani
Pyöräilijät Top 5kautta aikojen
21
1125
Vastaukset
- Greg ?
Entäs Greg Lemond ? Onko vasta sijalla 6 ?
- pyöräilijä
Bernard Hinault
- Vauhkis
pyöräilijä kirjoitti:
Bernard Hinault
Paras Tour de France ajossa Lance mutta Eddy Merx on kaikkien kolmen klassikon voittaja useasti ja jopa samana vuonna kaikki kolme Giro, Vuelta ,ja Tour
- Maantiefillaristi.
Vauhkis kirjoitti:
Paras Tour de France ajossa Lance mutta Eddy Merx on kaikkien kolmen klassikon voittaja useasti ja jopa samana vuonna kaikki kolme Giro, Vuelta ,ja Tour
60-luvulla myös Jacgues Anquetil voitti kaikki kolme ympäriajoa,tosin ei samana vuonna mutta yksi suurista nimistä hänkin.
- Vauhkis
Maantiefillaristi. kirjoitti:
60-luvulla myös Jacgues Anquetil voitti kaikki kolme ympäriajoa,tosin ei samana vuonna mutta yksi suurista nimistä hänkin.
Puhutte nyt etappiajojen parhaista.
!991 asti itäblokista ajoivat amatööreinä Gustav Schur, NL:n Kapitanov ja Shuhuretzenko ja rata-ajossa on myös pyöräilyä ymmärtävien legendoja. Totta Jagues Anguetil oli 18 vuotiaana Helsingin olympialaisissa ja on kaikissa klassikoissa voitto ammatilaisena. Vjatislav Ekimomov moninkertainen maailmanmestari ja maailmanennätyksiä ajannut ammattilaisena ja amatöörinä radalta ja pääsi siirtymään ammatilaiseksi vasta yli kolmekymppisenä.
- orbea
1. Alessandro Petacchi
2. Paolo Bettini
3. Laurent Jalabert
4. Eddy Merckx
5. Lance Armstrong- Gustavo
Jos nuo ovat vaihtoehdot, niin silloin järjestys on tällainen:
1. Eddy Merckx
2. Laurent Jalabert
3. Lance Armstrong
4. Paolo Bettini
5. Alessandro Petacchi
- Anonyymi
Armstrong oli dopingurheilija. Joten Coppi.
- Anonyymi
Se on Lance Armstrong ykkönen ja toiseksi paras Marco Pantani. Kaikki käytti ja monet käyttää, joten kemikaaleja ei lasketa.
- Anonyymi
Kaikki lasketaan.
- Anonyymi
Pentti Linkola
- Anonyymi
on
PYHÄINHÄVÄISTYS
tuoda Linkolan Penan nimeä tällaiselle pahimpien tyhjäntoimittajien listoille. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
on
PYHÄINHÄVÄISTYS
tuoda Linkolan Penan nimeä tällaiselle pahimpien tyhjäntoimittajien listoille.Ha, ne on kovia työmiehiä nuo ammatikseen polkupyöräilevät. Pentti olisi jäänyt seisomaan kun ammattilaiset jo häipyisivät horisonttiin.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ha, ne on kovia työmiehiä nuo ammatikseen polkupyöräilevät. Pentti olisi jäänyt seisomaan kun ammattilaiset jo häipyisivät horisonttiin.
Mutta Pentti pyöräili puhtaasti. Repussa oli eväänä vain ilmakuivattuja muikkuja, ruisleipää ja piimää.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mutta Pentti pyöräili puhtaasti. Repussa oli eväänä vain ilmakuivattuja muikkuja, ruisleipää ja piimää.
Linkola oli nuoruudessaan myös kova juoksija. Voitti armeijan suunnistusmestaruuden ja vaati everstiltä kartan takaisin, koska oli merkinnyt siihen havaitsemansa linnunpesät.
Samoin ornitologien monivuotinen juoksukisojen monimestari. Voitti kaikki pitkät ja keskipitkät matkat, samana päivänä juostut 800 m, 1500m ja 5000. Sekä Kympin voittoajat ovat kaikki alle puolen tunnin.
- Anonyymi
TDF on yksi saastuttavimmista viihdetapahtumista.
Ranskan Elokapina on asettanut sille pysyvän vastarintaliikkeen. - Anonyymi
1. Minä
1. Minä
1. Minä
1. Minä
1. Minä
1. Minä
Laitoin top 6 koska Minä olen parempi kuin top 5. - Anonyymi
Eddy on numero yksi. Kukaan muu ei pääse lähellekään.
- Anonyymi
https://www.procyclingstats.com/rankings/me/all-time
Tässäpä tietoa - Anonyymi
Kuka puhtaasti paras ilman roinaa?
- Anonyymi
Mistäpä nuo tietää, mutta luulisin seurailtuani noita entisiä kisoja, että Jalabert saattaisi olla yksi, ja on aika kärkipäässä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1522216
Stubb kävi pelaamassa golfia Trumpin kanssa Floridassa
Presidentit tapasivat aamiaisella, pelasivat kierroksen golfia ja lounastivat yhdessä. Vierailu oli luonteeltaan epävir3511485Mies, miksi et vaikuta halukkaalta?
Ihmeellistä käytöstä mieheltä. Toki et ole mikään teinipoika enää.971473- 2091428
- 681121
- 35988
Ikävä on häntä
Josta on tullut niin tärkeä ja rakas. Olisinko onnellinen hänen kanssaan. Ne rakastavat silmät jotka mua katsoo aina jos59960Minkä kultakimpaleen
Menetän jos en saa häntä. Joku muu saisi nauttia siitä hellyydestä, huumorista ja intohimosta. Ehkä hän ymmärtää nyt mik31959Joustoasuminen , kyykyttämistä vai ihan vaan mielenvikaisuutta?
https://yle.fi/a/74-20149669 Kun asumistukia leikataan joittenkin sääntöjen mukaan,olis pakko muuttaa halvempaan. Mutta29891Onko kaivattusi
Työelämässä vai ei? Jo on niin mitä ajattelet hänen ammatistaan? Jos ei ole niin haittaako se sinua?46859