Minä olin ja kuuntelin kaiuttimia, en musiikkia. Nooh, se oli sitä sekavaa aikaa.
Nykyään kuuntelen musikkia ja merisäätä. Sillä ei ole niinkään merkitystä kuuntelenko patteriradiolla vai high end ämyreillä.
Onhan minulla ollut vaikka mitä vehkeitä. Jos sille tielle lähtee, nìin se on loputon tie.
Siĺlloin lähtee vaimo, talo, auto ja saatanan maamyyräkin. Tiedän kokemuksesta.
Älkää siis kuunelko kaiuttimia. Kuunnelkaa raadioohjelmaa.
>simiti<
Oletteko hifistejä?
7
183
Vastaukset
Minä kuuntelen kännystä musiikkia, äänikirjoja ja radiota. Käytössä mulla on JBL:n halvimmat 9.90 kuulokkeet ja bluetooth kaiutin 49.90.
Riittää mulle.- Anonyymi
Kyllä ja ei. Liian huonoilla vehkeillä ja lähteellä(Spotify ja varsinkin ilmainen) hyvistä dynaamisista äänitteistä jää tunnetta pois. Pikku nyanssit, erottelevuus ja silkkinen diskantti loistavat poissaolollaan.
Konemusiikissa ja paskasoundisessa digiajan rockissa ja metallissa ei niin väliä. Oliko sulla räsäset. On ainakin sanottu, että tosi hyvät kaiuttimet.
Ei...en kyllä oo ollut hifistelijä pääasia että on voinut kuunnella musaa se mitkä kuuntelu vehkeet on ollu ei oo ikinä niin kiinnostanu.🙂.
Tehnyt parikymmentä vuotta töitä äänentoiston parissa, ja arvostan kyllä hyvää äänentoistoa, mutta en varsinaisesti hifistele.
Kyllä hyviä laitteita on ilo kuunnella niin kuulokkeissa kuin stereoissakin, mutta en kyllä lähde uskomushoitoihin, kuten nostamaan kaapeleita lattiasta tms.Totta turiset, tunnen pari hurahtanutta ja sillä ei ole mitään rajaa kun sille tielle lähdetään. Hiukan kyllä nostattaa kulmakarvoja silloin kun joku sanoo kuuntelevansa radiosta musiikkia, tai kännystä yms kakkosdivisioonan vehkeestä. Eivät he mitään kuuntele oikeasti, he kuulevat vain ääniä tai taustameteliä. Myönnän kyllä että nykyisistä suht. edullisista bluetooth kaiuttimista löytyy hyvälaatuisia kapistuksia.
Enkä ole oikeasti mikään varsinainen hifistikään, kunhan nyt vähäsen erotan missä mennään...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Näin kun katsoit salaa ja
Hymyilit sieltä kaukaa 😍☺️ mutta hämmennyin ja tilanne oli niin nopeaa ohi etten oikeen kerennyt mukaan 😢 säteilit ku604696Katu täyttyy...
Hei, oli pakko laittaa vielä tää. Huomaan että olet suuttunut. Minähän sanoin että poistun, olit paikalla. Olin pettynyt362159Povipommi, ex-Playboy-malli Susanna Penttilä avoimena - Paljastaa suhteestaan miehiin: "Olen..."
No nyt! Susanna Penttilä on OnlyFans-vaikuttaja ja yrittäjä sekä yksi uuden Petolliset-kauden kisaajista. Onpa 53-vuoti511698- 1781659
Eduskunnasta tippuneet kokoomuslaiset nostavat eniten sopeutumisrahaa. Kyllä veroeurot kelpaavat.
Sopeutumisraha on eduskuntatyön päättymisen jälkeen maksettava etuus, jonka tarkoituksena on tukea entisiä kansanedustaj1651537Sari Multala teki "riikkapurrat"
Sekoili humalassa Ruisrokissa kuten Purra Lohjan torilla. Kovia dokaamaan nuo nykyiset ministerit.2781372Ympäristötuhoministeri Multala: "Olin humalassa"
Ruisrockin rokkimimmi myöntää: https://www.is.fi/politiikka/art-2000011407835.html Nämä ministerikuvatukset saavat ilm1981219- 871142
- 2041136
- 651094