Sinkkujen paheet?

Nyt tuo vanhan vihtahousun saatanallinen sätkätoppa vihdoin loppui.

Kerran olin työystävälläni kylässä ja sätkät unhoittuivat kotiin.

Parvekkeella huomasin, että tuossahan on valmis sätkä ja sytytin sen.

Työystävä katsoi hetken ja totesi sitten, ettei se ole tupakkaa.

Se oli höpöheinää. Aivan sama. Nykyään kitkuttelen (yritän) noilla Zonnic nikotiinipusseilla.

>simiti<
11824
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Tykkään näytellä paljasta takapuoltani ikkunasta :D

Äänestä
  • Hhhmm...tota ööö...niin missäs sä taas asuitkaan?😉😂.

    Äänestä

En voi käyttää nikotiinia. Se saa minut oksentamaan kahden viikon ruuat kaaressa ulos. 🤮

Höpöheinää en ole kokeillut. THC on rasvaliukoinen ja pysyy elimistössä kauan sekä kertyy aivoihin.

Pitäydyn satunnaisessa sherryssäni.

🦄

Äänestä
  • Yritän kirjoittaa tähän viestiä, jossa sanotaan, että THC on laitonta.

    Jostain syystä se sensuroidaan koko ajan (2x).

    😵😵😵

    🦄

    Äänestä

Tupakka, viina ja villit naiset..
Tai no, voi ne olla miehiäkin, mut 'villit miehet' kuulostaa jotenki ehkä alkukantaiselta🤔

(uuga buuga)

Äänestä

Joskus oli paheita enemmänkin nyt en rehellisesti sanoen osaa äkkiseltään enää sanoa mitä paheita olisi. Röökiä en enää polta. Alkoholia on tullut käytettyä harvoin voi olla että jos olisi oikeanlaista seuraa niin sitä vähän useemmin tulisi käytettyä. Muita päihteitä en enää käytä. Naisia on ollut tosi harvakseltaan kuitenkin ja niistäkin oli vielä vähän aikaa sitten pitkä tauko kokonaan.🤔. No ehkä laiskuus joissain asioissa voisi olla yksi pahe ja itsepäisyys kanssa tietyissä asioissa. Vai onko ne enemmänkin luonteen piirteitä kuin paheita?🙂.

Äänestä
  • Vielä tuli mieleen hieman kaksmielinen huumorintaju mikä saattaisi olla pahe ehkä joidenkin mielestä mutta onko sekin enemmän luonteenpiirre?🤔😄.

    Äänestä

  • Taitaapi olla enemmän piirteitä. Onhan minullakin sellainen hassu piirre, että olen laiska siivoamaan. Mutta kun ryhdyn siivomaan teen sen raivon vallassa ja naapurit pelkää.

    Taustalla toki soi Norjalaista death metallia. Monesti poliisit poikkeavat reitiltään ja ajelevat hitaasti kämppäni ohi siivouspäivänä.

    >simiti<

    Äänestä

Olen pelkkää pahetta koko mies. :D

Äänestä

Kyllä suurin paheeni on YouTuben videot, joissa poistetaan korvavahaa. 🤔

🦄

Äänestä
  • En siis ole sinkku. Vain sinkkupalstalainen.

    🦄

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Nyt tuo vanhan vihtahousun saatanallinen sätkätoppa vihdoin loppui.

Kerran olin työystävälläni kylässä ja sätkät unhoittuivat kotiin.

Parvekkeella huomasin, että tuossahan on valmis sätkä ja sytytin sen.

Työystävä katsoi hetken ja totesi sitten, ettei se ole tupakkaa.

Se oli höpöheinää. Aivan sama. Nykyään kitkuttelen (yritän) noilla Zonnic nikotiinipusseilla.

>simiti<

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu