Kiinnostaisi kuulla, että miten suvaitsemattomia ihmiset ovat tämän asian suhteen?
Olisi siis kyseessä henkilö joka pitää ns. itse huolen itsestään, ei tosiaankaan etsi kumppanista mitään hoitamaan tms, työelämä vain ei sairauksien vuoksi enää olisi mahdollista.
Haittaisiko sinua seurustella ihmisen kanssa, joka on työkyvyttömyyseläkkeellä
10
338
Vastaukset 10
- Anonyymi
Ei haittaisi, koska ihminen on tärkein valintaperuste, ei se mitä hän tekee työkseen tai mitä työtä on tehnyt.
- Anonyymi
Jos rakastuisin niin ei haittaisi.
Mikä ettei,kyl muut asiat ratkaisisivat .
- Anonyymi
Kokonaisuus ratkaisee. Ei tuo välttämättä ole este.
- Anonyymi
Olen miettinyt omalla kohdallani tota, että pitäisikö pyrkiä työkyvyttömyyseläkkeelle, ku tuntuu siltä, ettei kelpaa enää työ elämään? Olen laittanut varmaan jo sata hakemusta ihan perus duuneihin (logistiikka/ kuljetus ja koulutustani vastaaviin töihin). Työuraa olisi jäljellä vielä noin 10- vuotta. Olen pärjännyt omasta mielestäni työurallani keskimääräistä paremmin ja joskus jopa vielä paremmin. Omasta mielestäni olen hyvä suoriutuja työelämässä.
- Anonyymi
Minusta tuntuu, että parempi olisi olla töissä.
Toivottavasti löydät itsellesi työpaikan. Tsemppiä sinulle. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Minusta tuntuu, että parempi olisi olla töissä.
Toivottavasti löydät itsellesi työpaikan. Tsemppiä sinulle.Työkyvyttömyyseläkkeelle kannattaa varmaan hakea, jos tuntuu ettei jaksa tehdä töitä.
Ihmiset ovat niin erilaisia, toisen puolesta ei voi tietää mikä on parasta.
- Anonyymi
Ei mitenkään minua haittaa. Seurustelin monta vuotta miehen kanssa joka suhteemme aikana joutui työkyvyttömyyseläkkeelle. Ja seurustelimme vielä vuosia senkin jälkeen. Suhde kaatui muihin asioihin.
- Anonyymi
Kiitos vastauksista kaikille ❤️
- Anonyymi
Ei mua työkyvyttömyyseläke häiritse. Sen syillä voi olla väliä, että kuinka rajuista jutuista on kysymys ja millä tavalla ja missä määrin ne vaikuttavat elämään. Ei työkyvyttömyyseläkkeelle kuitenkaan yleensä ihan pikkujutuista johtuen pääse.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Poliisin potkija
Kukahan oman elämänsä sankari oli potkaissut poliisia? Iltalehdessä oli juttua.301257- 70879
Miten yksi ihminen
Voi kolahtaa näin kovaa? Saada ajatukset vallattua näin totaalisesti? Taidan oikeasti tarvita ammattiapua tämän kanssa,42813P*skimmat palstalaiset kautta aikojen äänestys
Nyt kaikki peliin, ilman parasta, ei ole p*skinta! Muistetaan mainita myös ne piileskelevät pirulaiset! 🤓149677Työttömiä suomalaisia ei saa töihin
Ei hakemuksen hakemusta suomalaisilta ammattilaisilta, Piti sitten filippiiniläisiä palkata. https://www.is.fi/talouss281642- 45622
- 91619
Olet lihonut kuin pullataikina
Olet lihonut kuin pullataikina. Et ole yhtä kaunis kuin aikaisemmin. Oletko ryyppäämässä käynnyt joka ilta?38568- 52536
Et siis halua
enää nähdä minua? Lupaan sitten pysyä pois. Ja jos vahingossa satutaan samaan paikkaan voit uskoa että en sitä tahallani47520