Hajuhaitta

Anonyymi-ap

Meillä on vaimon kanssa yli 10v yhteistä historiaa.
Aiemmat suhteeni ovat olleet max. 1v luokkaa ja näihin päiviin saakka olen aina pitänyt naisia jotenkin mystisenä, kauniimpana ja tavallaan viisampana sukupuolena.
Asuinkumppani on kuitenkin muuttumut vuosien varrella enemmän mieheksi tai vähemmän naiselliseksi, koska paskan haju on jatkuvaa. Julkisella paikalla ollaan kuten ennenkin, siustejä ja hajuttomia, mutta kotona on jatkuva "käry". Hän ei itse näe asiassa oikein mitään ongelmaa, koska ollaan jo "pieruuttuja" ja kaikillahan on samanlaiset kehon toiminnot.
Itse en oikein tule asian kanssa toimeen. Pizzalähettikin nyrpisti jo oven suussa nenäänsä kun viimeksi toi ruokaa. Koen, että seksuaalisestikin peli on jo menetetty, ei vain pysty enää näkemään toista kumppanina tai viehättävänä henkilönä jatkuvan paskan hajun keskellä. Oma kotikasvatus ei sallinut muuta kuin omissa oloissa tai WCssä käryttelyä ja jotenkin se tuntuu nyt ymmärrettävältä.
Olen varmaankin ahdasmielinen tai tekopyhä, mutta tulen hulluksi tämän asian takia.
Muuten meillä on kaikki asiat ja arvot samoissa asteikoissa, en vain ymmärrä missä kohtaa tämä kohtuus hävisi näissä asioissa. Onko kyse virstinnästä minulle, tyyliin "en jaksa enää esittää mitään". Kohtalotovereita?

7

504

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Vaihtakaa ruokavalio, sieltä se kumpuaa!!

    • Anonyymi

      Ymmärrän. Edesmennyt Dallas -tähti kertoi syrjähyppyjensä lisäksi syyksi pitkälle avioliitolleen: erilliset kylpyhuoneet.
      Miehenä olen vähän samaa mieltä. Kyllä se taika säilyy jotenkin premmin kun kaikkia kaasuja ei päästellä toisen nenään. Oma vaimo on tästä pitänyt aina huolta ja arvostan sitä. Joskus ja harvoin voi oikein tarkalla korvalka kuulla pienen suhauksen keittiöstä kun itse istuu olohuoneessa. Mielestäni se kertoo myös toisen arvostuksesta. Ei se niin vaikeaa ole käydä WCssä tai jossain muualla kun maha kurnii.

    • Anonyymi

      Osui ja uppos tää aihe. Vähän samaa kipuillut nykyisen kanssa. Alussa oli se häpeävaihe, mutta sitten jossain vaiheessa ainakin tyttöystävällä lähti jotenkin lapasesta tää homma. Sanoin jossain vaiheessa ettei tää kaverijuttu näin oikein ole OK ja asiat muuttui. Nykyään sanoo, että luuli minun kaipaavan jotain hippimallista WC ovet auki kakalle mallista elämää. No en, mutta päästiin tästäkin yli ihan vaan hetken keskustelulla. Suosittelen ottamaan vaan asian puheeksi.

    • Anonyymi

      Naisten p*erut tutkitusti haisevat pahemmalle kuin miesten. Tämä on tutkittu juttu. En sitten tiedä onko sukupuolten välillä eroja ruokavaliossa vai mistä on kyse.

      • Anonyymi

        En usko alkuunkaan teidän juttuja. Voi olla joitain yksittäistapauksia ja jotenkin tulee mielen että on muutakin vikaa kuin vain suolistovaivoja eli mielenterveydessä tai psyykkeessä tai persoonallisuudessa jotain? Tai kyseessä on kosto.
        Autosminkirjolla olevat tai rajatilapersoonat voivat toimia aika estottomasti mutta normi ihmiset kyllä ovat yleensä häveliäitä myös parisuhteissa. Eli kaasut mennään päästelemään suljettuun tilaan
        .Yleensä tuo piereskely- ongelma koskee enemmän miehiä kuin naisia.
        Ainakin eräs miespuolinen tuttava - ihan avoimesti pieraisi avokkinsa ja minun läsnäollesssa eikä avokki reagoinut millänään tavalla. Itselle tuli kiusallinen ja hämmentävä olo. Tuntui ettei toinen arvostanut lainkaan. Tai oli sitten ilmeisesti täysin normia päästellä suolikaasuja Toinen inhotava ja oksettava asia on miesten tyyli puristella puolisonsa finnejä tai mustapäitä ja sitten nuolla se jätös suuhunsa.
        Hyi hiivatti. Itsellä meinasi oksennus tulla kun sellaista olen nähnyt. Ja tekee sitä ihan kaikkien nähden. Viimeksi näin juna- asemalla kun yksi äijä puristeli naisen naamaa ja nuoli siten mädän suuhunsa. No monet naiset nielee äijiensä spermat vaikka se on todella ällöttävän makuista ja pahan hajuista.
        Kaikkea löytyy. Miehet ja naisey nuolevat toistensa genitaaleja vaikka siellä voi olla mitä tahansa tautipesää ja bakteereita, kuin myös anusaukkoa, sieltä mistä uloste tulee , sitäkin nuollaan ja paljon muutakin tehdään.
        Hyi helkatti mitä touhua. Saa suuhunsa sukuelinherpeksen tai muun taudin..

        Sitten itse tapaukseen, oletko itse piereskellyt vaimosi länsäollessa? Jos olet, niin yksi syy voi olla se että vaimo maksaa takaisi kalavelkoja, sitä mitä on joutunut sietämään kun et ole kieltoja uskonut ja siirtynyt muualle kaasuttelemaan?


    • Anonyymi

      Joko oot itte lopettanut munies raapimisen?

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kumpi on sekaisempi - Koskenniemi vai Trump?

      Koskenniemi haukkui Trumppia A-studiossa, niin että räkä lensi suusta. Sen sijaan Trump puheessaan sanoi, että Grönlant
      Maailman menoa
      169
      3081
    2. Sannahan laski sähkön ALV:n 10 prosenttiin, Riikka runnoi 25,5 %:iin

      Tässäkin nähdään kumpi on Suomen kansan puolella, ja kumpi omaa vastaan. Putinistipersuille Suomen kansa tulee aina vii
      Maailman menoa
      44
      1889
    3. Kolmen tuiki tavallisen demariahdistelijan nimet julki

      Nyt tiedetään ketkä kolme oli niissä niin tavanomaisissa demarin jokapäiväisissä askareissa avustajia ahdistelemassa. K
      Maailman menoa
      31
      1874
    4. Kaivattusi silmin

      Minkälaisen kuvan olet omasta mielestäsi antanut itsestäsi kaivatullesi?
      Ikävä
      196
      1817
    5. Saisinpa halata sinua joka päivä

      ja kertoa miten paljon sinusta välitän. Vaikka olisi jommalla kummalla huono päivä, väsynyt päivä tai kiireinen päivä, a
      Ikävä
      26
      1580
    6. Riikka Purra perustelee hallituksen leikkauspolitiikkaa

      Odotukset ovat kovat, mutta puhe on poikkeuksellisen onttoa jopa hallituksen omalla mittapuulla. Vastuu työnnetään alas,
      Perussuomalaiset
      77
      1266
    7. Kansalaispalkka ja maksuton joukkoliikenne

      Noilla pienillä parannuksilla saadaan Suomesta taas hitusen parempi paikka peruskansalaiselle, joka elää ekologisesti ja
      Maailman menoa
      88
      1206
    8. Martinan pankkikortti

      Seiska uutisoi, että Martina antoi pankkilortin tyttärilleen. Siinä on vaan sellainen pointti, että pankkikorttia ei saa
      Kotimaiset julkkisjuorut
      210
      1050
    9. Muistattekos kun kaupassa piti pyytää tavarat myyjältä

      Edes kahvipakettia ei saanut itse valita, vaan myyjä nouti sen hyllystä tiskille. Jos osti jauhelihaa, niin se jauhettii
      Maailman menoa
      179
      1042
    10. Kadonnut Kajaanissa

      Yllättävän hyvät kuvat poliisilla, luulisi löytyvän niiden perusteella?
      Kajaani
      20
      1012
    Aihe