Valtava muutos nähtävissä vertailukuvista: https://www.dailymail.co.uk/femail/article-12532755/fitness-coach-three-weight-loss-tips.html Urakkaan kului häneltä peräti kuusi vuotta, eli laihtui minimaaliset 12,5 grammaa vuorokaudessa.
Vuorokaudessa on helpohko laihduttaa 100 grammaa, jolloin 27 kg:n läskimassa (noin kolme ämpärillistä läskiä) laihduttaa yhdeksässä kuukaudessa, aivan kaikki hänen tarjoamat ohjeet ole eivät siis ole optimaalisia.
Hän kuitenkin sai elämänsä takasin, pääsi nyt 25v iässä parisuhdemarkkinoilla. Minäkin hyväksyisin hänet, tuosta tilasta on hyvä jatkaa vielä toiset 27 kg.
Rumapainoinen 19v tyttö laihdutti yli 27 kg
13
460
Vastaukset
Oikeastaan, hänen ohjeistaan vain yksi on todella hyvä - syö vähemmän (energiaa). Mutta tulos on silti oikein hyvä, vaikkakin vaikeamman kautta.
- Anonyymi
Tuon painomäärän saa halutessaan pois vielä huomattavasti nopeamminkin kuin 9 kk:ssa. Se tosin ei ihan kauhean terveellistä ole ja voi laukaista myös monenmoista terveysongelmaa. Sinällään tuolla tavalla hitaasti tai "vaikeamman kautta" painon pudottaminen on tutkimuksissa todettu pidemmän päälle toimivimmaksi keinoksi. Mitä nopeammin painoa pudottaa, niin sitä useammin se tulee jatkossa takaisin ehkä korkojen kera. Kropalla on oma "ideaalipainonsa", johon se pyrkii aina palautumaan. Tuota "ideaalia" on mahdollista hilata alaspäin, mutta se vaatii aikaa. Kun painoa pudottaa rauhalliseen tahtiin, niin tuo "ideaali" ehtii tulla mukana alaspäin, eikä painon pitäminen alhaalla ole niin taistelua. Tai noin nuo tutkimukset väittävät. 🙂
Anonyymi kirjoitti:
Tuon painomäärän saa halutessaan pois vielä huomattavasti nopeamminkin kuin 9 kk:ssa. Se tosin ei ihan kauhean terveellistä ole ja voi laukaista myös monenmoista terveysongelmaa. Sinällään tuolla tavalla hitaasti tai "vaikeamman kautta" painon pudottaminen on tutkimuksissa todettu pidemmän päälle toimivimmaksi keinoksi. Mitä nopeammin painoa pudottaa, niin sitä useammin se tulee jatkossa takaisin ehkä korkojen kera. Kropalla on oma "ideaalipainonsa", johon se pyrkii aina palautumaan. Tuota "ideaalia" on mahdollista hilata alaspäin, mutta se vaatii aikaa. Kun painoa pudottaa rauhalliseen tahtiin, niin tuo "ideaali" ehtii tulla mukana alaspäin, eikä painon pitäminen alhaalla ole niin taistelua. Tai noin nuo tutkimukset väittävät. 🙂
Otsikossa on muuten virhe, hänen BMI oli ennen laihdutusta 37,8 eli oli kammottavapainoinen.
Etenkin teinitytölle kuuden vuoden mittainen laihdutusrubma on sietämättömän pitkä projekti. Paljon todennäköisemmin onnistuu kun popsii herkkukurkkuja 6kk ajan.- Anonyymi
Jalkamies kirjoitti:
Otsikossa on muuten virhe, hänen BMI oli ennen laihdutusta 37,8 eli oli kammottavapainoinen.
Etenkin teinitytölle kuuden vuoden mittainen laihdutusrubma on sietämättömän pitkä projekti. Paljon todennäköisemmin onnistuu kun popsii herkkukurkkuja 6kk ajan.Tuolla tavoin toteutettu painonpudotus on likipitäen taattu epäonnistumaan ja paino tulee vain takaisin korkojen kera. Fiksu tyttö, on toiminut järkevästi. En tiedä onko hän ottanut tarkotuksella ton tieteellisen puolen huomioon, mutta tuo pudotus tulee suurella todennäköisyydellä pitämään.
Anonyymi kirjoitti:
Tuolla tavoin toteutettu painonpudotus on likipitäen taattu epäonnistumaan ja paino tulee vain takaisin korkojen kera. Fiksu tyttö, on toiminut järkevästi. En tiedä onko hän ottanut tarkotuksella ton tieteellisen puolen huomioon, mutta tuo pudotus tulee suurella todennäköisyydellä pitämään.
Läskit tulee takaisin vain jos märehtii itsensä takaisin rumapainoiseksi. Tyttö joka pyrkii saavuttamaan seksuaalisen markkina-arvon takaisin, ja onnistuu siinä, ei tuosta noin vaan märehdi itseään takaisin rumapainoiseksi.
Maustekurkussa on kaikki mtä laihduttaja tarvitsee. Kun ryhtyy "myrttiselle" niin päivässä tai kahdessa loppuu ruuan/mässyn märehtimisen himo. Kun on nälän tunnetta niin puolikas tai kokonainen maustekurkku poskeen ja sen jälkeen odotellaan yksi tiima tai puolikas jotta ateria että alkaa sulamaan, silloin nälän tunne poistuu taas monien tuntien ajaksi.- Anonyymi
Feetdude kirjoitti:
Läskit tulee takaisin vain jos märehtii itsensä takaisin rumapainoiseksi. Tyttö joka pyrkii saavuttamaan seksuaalisen markkina-arvon takaisin, ja onnistuu siinä, ei tuosta noin vaan märehdi itseään takaisin rumapainoiseksi.
Maustekurkussa on kaikki mtä laihduttaja tarvitsee. Kun ryhtyy "myrttiselle" niin päivässä tai kahdessa loppuu ruuan/mässyn märehtimisen himo. Kun on nälän tunnetta niin puolikas tai kokonainen maustekurkku poskeen ja sen jälkeen odotellaan yksi tiima tai puolikas jotta ateria että alkaa sulamaan, silloin nälän tunne poistuu taas monien tuntien ajaksi.Kannattaa tutustua asiaan paremmin. Ihmiskeho on monimutkainen systeemi ja se tosiaan pyrkii pitämään kiinni painosta, jonka se on tavoittanut. Se mekanismi kun on olut evoluutiossa hyödyksi, että ei luovu liian helposti tavoitetusta "hyvästä". Kroppa pistää helposti päälle mm. säästöliekin ja paastomoodin ja sitten homma mutkistuu. No mutta tutki jos kiinnostaa. Jos ei kiinnosta niin pysy tietämättömän. Eipä se mun ongelmani ole.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kannattaa tutustua asiaan paremmin. Ihmiskeho on monimutkainen systeemi ja se tosiaan pyrkii pitämään kiinni painosta, jonka se on tavoittanut. Se mekanismi kun on olut evoluutiossa hyödyksi, että ei luovu liian helposti tavoitetusta "hyvästä". Kroppa pistää helposti päälle mm. säästöliekin ja paastomoodin ja sitten homma mutkistuu. No mutta tutki jos kiinnostaa. Jos ei kiinnosta niin pysy tietämättömän. Eipä se mun ongelmani ole.
"Se mekanismi kun on olut evoluutiossa hyödyksi, että ei luovu liian helposti tavoitetusta "hyvästä". "
Kun jo on laihtunut kaunispainoiseksi, niin on jo niistä läskeistään luopunut. Tuo "mekanismi" (mikäli sellaista alkuunkaan on olemassa) ei enää vaikuta silloin.
"Myrttinen" on paras apu myös silloin kun pitää pikkuinen läskimakkara siitä vyön/vyötärönauhan päältä roikkumasta nopeasti laihduttaa.
- Anonyymi
Milloin sinä laitat itsesi kuntoon? Eihän xs-kokoinen miehenpuolikas naisia viehätä.
- Anonyymi
Eipä laiheliiniit kiinnosta, miehellä pitää olla lihaa luiden ympärillä. Eikä saa olla pitkäkään, koska itse lyhyt ja en pidä itseäni paljon pidemmistä miehistä.
- Anonyymi
Varmaan sulle kelpaisi. Mutta miksi kukaan tuon ikäinen haluasi melkein 70 pikku ukon käppänän.
- Anonyymi
Näinpä. Ja vieläpä tuollaisen epämiellyttävän ja harhaisen käivänän. Aika pihalla näyttää olevan sellaisesta tavanomaisesta inhimillisyydestä. Hankala voi olla löytää ketään, joka jaksaisi muutamaa tovia pidempään tuollausta tyyppiä
- Anonyymi
Tuommoisena pulskempana varsin söötti. Ihan turhaan laihdutti.
- Anonyymi
Miksi on aina näin päin? Koskaan ei saa lukea kenenkään tytön ilakointia siitä että onnistui märehtimään itsensä rumapainoiseksi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Et siis vieläkään
Et ilmeisesti ole vieläkään päässyt loppuun asti mun kirjoituksissa täällä. Kerro ihmeessä sit, kun valmista 😁 tuskin k532514Hyvä että lähdit siitä
Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖362511Taisin tehdä virheen
Kaipaan sua enemmän kuin kuvittelin. Luulin, että helpottuisin, mutta olinkin täysin väärässä. Vieläkö vastaisit minulle292487Koronarokotus sattui oudon paljon nyt sairaanhoitaja Tanja 46 istuu pyörätuolissa
Pitkä piina piikistä Kun Tanja Vatka käy suihkussa, tuntuu kuin ihoa revittäisiin raastinraudalla irti. Hän on kärsinyt921886Nyt tuntuu siltä, että on pakko päästä puhumaan kanssasi
Tuntuu että sekoan tämän kaiken takia. Miehelle291758Olisitko mies valmis?
Maksamaan naisellesi/vaimollesi/tyttöystävällesi elämisestä syntyvät kulut, ruokailun, vuokran ja muut välttämättömät me3111665- 1501486
- 731348
vieläkin sanoa voin...
💖💛💖💛💖💛💖💛💖 💛 Beijjjbeh 💛 Kaks vuotta tänään täällä. Miten hitossa jotkut on jaksaneet kymmeniä vuos231078Nainen onko sulla supervoimmia ?
Voisitko auttaa miestä mäessä? Tarjota auttavan käden ja jeesata tätä miestä? Tai antaa olla et sä kuitenkaan auta.251060