Oos se tämä törniö ihan kepulaisten kaupunki vai onko perus suomalaisilla toimintaa täällä ? Onko riikkapurra tai Mestari käynyt pitämässä puheita? Miten pääsis toimintaan mukaan. Muutin opiskelemaan vartiaksi savu koskelta ja asun kivi rannalla.
Vasta paikka kunnalle muuttanut kyselöö
12
568
Vastaukset
- Anonyymi
Hyvä trölli. Olisit muuttanut etelämpään sivistyksen pariin etkä sinne pölvästien tuppukylään.
- Anonyymi
Menisit takaisin sinne Sauhukoskelle. Täällä ei ole natsit oikein suosittuja.
- Anonyymi
Ei oo näkyny Natsimammaa eikä Mestaajaa ja se on hyvä. Täällä riittää ongelmaksi nuo omat idioottipersut.
- Anonyymi
No ihan selkeästi asut väärässä kaupungissa. Sinun aatetoverit asuvat n.25km etelämpänä, ainakin huonosta kirjoitustaidosta päätellen. Kokeileppa Kemiä, siellä ei ole järjenvalo loistanut koskaan, eli sulaudut sekaan mainiosti.
- Anonyymi
Kyllä täällä Torniossa kepu on vahvasti aatteissa, ja suurin osa äänestääkin Väyrystä seuraavaksi presidentiksi, siinä on järki jätkä!
- Anonyymi
Kyllä se pitäisi kaikkien nyt älytä äänestää Mestaria vaan!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kyllä se pitäisi kaikkien nyt älytä äänestää Mestaria vaan!
Vain tollo äänestää Mestaajaa.
- Anonyymi
Kyllä Paavo joutaa jo museoon.
- Anonyymi
Laitappa poika viestiä jos "järjenvalo" pelaa ja yö vartian paikka kiinnostaa.
T: Jokkeri - Anonyymi
törvötölöä törniöön
- Anonyymi
Laita viesti jatkossa edes oikealle keskustelupalstalle. Ei mene edes huonosta huumorista. Vitsipalstalla tai jollain Törniö vois toimiakin.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Björn Wahlroos, maataloustuet lakkautettava
Sanoo pankkimies. Mitäs persut ja muut tukinulliem perskärpäset tähän? "Wahlroos listaa kansallisen maataloustuen. – I1173093Persut päättivät hiilivoiman kieltämisestä Suomessa
Moni on jo unohanut kuka hyväksyi hiilivoimaloiden kieltämisen Suomessa: persut Sukupuolineutraalit liikennemerkitk572768Nalle Wahlroos ei ulise kuten Teemu Selänne sähkölaskuista
Nalle "hah hah" nauroi saamistaan sähkötuista, kun taas Teemu-poika itkeä tirautti kovasta sähkön hinnasta. Nalle nauro352162Muistattekos kuinka kokoomus ja persut vinkuivat sähkön hinnasta?
Oppositiossa vuonna 2022, kun sähkön hinta uhkasi nousta 20 senttiin kilowattitunnilta? Nyt ovat hiiren hiljaa, kun pitä1012081Vain persut vastustivat hiilivoimaloiden alasajoa
Persut vastusti jyrkästi hiilen kieltolakia ja on myöhemmin vaatinut hiilivoimaloiden pitämistä käytössä. He perusteliva441931Mikä aate kaiken pahan takana?
Se laiskistuttaa kansat, opettaa vaatimaan etuisuuksia, syleilee maailmoja eikä omaa kansaa.1251930Muistan vuosikymmenten takaa
Toivottavasti voit hyvin ja jaksat työssäsi. Olet upea ja erinomainen ihminen, toivon kaikkea hyvää.81035Kristinoppi ja vähäkatekismus:
Luther Lapsikasteesta: "Mitä kaste antaa eli hyödyttää? Kaste vaikuttaa syntien anteeksiantamuksen, vapauttaa kuolemas67964Päivi Räsäsen seksipaljastus loksauttaa Katja Ståhlin leuat! Elämäni biisi kohujakso tv:ssä!
Elämäni biisi -suosikkisarjan uusinnat ovat startanneet ja nyt vuorossa on sarjan 2. jakso v. 2019. Sinisille sohville11898Valtuuston puheenjohtaja ei hallitse kokousta
Kemijärven kaupunginvaltuuston puheenjohtaja antoi teatterin pyöriä valtuustossa. Sosialidemokraattien Risto Korkalon pu77880