PELKKÄÄ MAKAROONIA..

KOKEMUKSIA?
3372
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Tottakai laihdut jos syöt vaikka vain 1 dl makaroonia päivässä etkä mitään muuta.
Tyhmä!

Laihduta terveellisesti, niin paino pysyykin poissa. Syö kaikkia ruokia kohtuudella ja kuluta enemmän kuin syöt. Se on AINOA varma keino laihtua pysyvästi ja terveellisesti.
Ravintoaineiden puutos johtaa sairastumiseen. Oletko sitten tyytyväinen, kun olet laiha, mutta kalpean harmaa iholtasi, hiukset harventuneet/lähteneet etkä jaksa tehdä mitään? Sittenkö olet tyytyväinen? Jos näin on, niin syö pelkkää makaroonia.

Jos kuitenkin haluat olla pirteä ja kauniin hoikka, niin syö monipuolisesti ja harrasta liikuntaa. Mieluiten ulkoliikuntaa, jotta ihosi saa auringosta D-vitamiinia ja keuhkosi happea puhtaasta ulkoilmasta.

Ja ennen kaikkea, jos et selvästi ole ylipainoinen, niin älä laihduta!

Äänestä
  • Mää oon syöny raketti pakettia jo noin kolmisen vuotta pelkästään ja aina on hyvä mieli ollut olo on aivan huumaava.Mitä ny joskus rohkenen töräyttää ketseppiä pikkasen piälle.
    Kyä roonilla pärjää kun syö vaan.Se on mun lempi apetta, en syö ikuna mitään muuta kun roonia ja kaljaa.Joskus kun on heikko olo niin ei muuta kun ketsuppia purkista suoraan naamaan niin saa vitamiinoja.
    Sitten taas elämä hymyileepi ja kaljalo maistuupi.

    Ps.Kerran multa läks pari hammasta tietääks kukaan mistä se vois johtuu.

    Äänestä

  • Työtön työläinen kirjoitti:

    Mää oon syöny raketti pakettia jo noin kolmisen vuotta pelkästään ja aina on hyvä mieli ollut olo on aivan huumaava.Mitä ny joskus rohkenen töräyttää ketseppiä pikkasen piälle.
    Kyä roonilla pärjää kun syö vaan.Se on mun lempi apetta, en syö ikuna mitään muuta kun roonia ja kaljaa.Joskus kun on heikko olo niin ei muuta kun ketsuppia purkista suoraan naamaan niin saa vitamiinoja.
    Sitten taas elämä hymyileepi ja kaljalo maistuupi.

    Ps.Kerran multa läks pari hammasta tietääks kukaan mistä se vois johtuu.

    Voisitko antaa jotain vinkkejä miten tollaselle kuurille voi ruveta.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


LAIHTUUKO JOS SYÖ.. kirjoitti:

KOKEMUKSIA?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu