Orpo ja Purra adialla niin hommat menee päin hevonv***ua 🤬
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/d96f3d49-264e-4f65-b83f-508112031f39
Loppulasku
11
369
Vastaukset 11
- Anonyymi
Marinin hallituksen laskuja joutuvat vielä lapasemmekin maksamaan.
Kommunistit osaa tehä velkaa ja toisilla maksattavat.
Kommunismi on pahempi sairaus, kuin korona.
Orpo ja Purra joutuvat "jauhojengin" sotkuja selvittämään.
Iltalehden tietojen mukaan Purra on eduskuntaryhmälleen kuvaillut edellisen hallituksen rakentamaa sote-mallia voimakkain sanankääntein. Purran mukaan se on ”sysipaska uudistus”, eikä sellaista mallia ja hyvinvointialueiden määrää olisi pitänyt tehdä.- Anonyymi
Orpon hallitus ottaa enemmän lainaa kuin edellinen, eikä ole edes pandemiaa. Saatanan tunarit.
- Anonyymi
Ärripurra syyttelee aina muita.
- Anonyymi
Eikö se ole tyypillistä persujen hommaa, syytellään muita ja itselle kehitetään sädekehä pään päälle. Tämän ilmiön näkee jo täällä kurjistuvassa pikku kylässä.
- Anonyymi
Meillä oli IHANA hallitus katso Hymystä Marin uudet kuvat, huh huh!
- Anonyymi
Nämä samat tahot arvostelivat Marinin hallituksen avustajien määrää. On todella röyhkeää pistää kolmella miljoonalla paremmaksi, ja samalla leikata köyhiltä.
- Anonyymi
Kun äly ei riitä, tarvitaan avustajia
- Anonyymi
Hallituksella olisi osaavia henkilöitä käytettävissään mutta heitä ei kuunnella. Ärripurri on itsepäinen puupää. Ei hyvä, ei ollenkaan.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Hallituksella olisi osaavia henkilöitä käytettävissään mutta heitä ei kuunnella. Ärripurri on itsepäinen puupää. Ei hyvä, ei ollenkaan.
Asiantuntijoita kyllä riittää, kuitenkin on ratkaisevaa ketä kuunnellaan. Herkästi vedotaan asiantuntijoihin, silloin kun halutaan itselle mieluinen asia viedä läpi.
Kuitenkin päteviä asiantuntijoita löytyy aina omaa asiaa kannattamaan, koska löytyy samasta asiasta vastakkaisia mielipiteitä,, Heistä voi valita aina sopivan lausunnon antajan. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Asiantuntijoita kyllä riittää, kuitenkin on ratkaisevaa ketä kuunnellaan. Herkästi vedotaan asiantuntijoihin, silloin kun halutaan itselle mieluinen asia viedä läpi.
Kuitenkin päteviä asiantuntijoita löytyy aina omaa asiaa kannattamaan, koska löytyy samasta asiasta vastakkaisia mielipiteitä,, Heistä voi valita aina sopivan lausunnon antajan.Ärripurrin korvat on kasvaneet äärimmäisen oikealle.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ärripurrin korvat on kasvaneet äärimmäisen oikealle.
Vaalilupauksia tehdessä korvat heiluvat lujaa.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Poliisin potkija
Kukahan oman elämänsä sankari oli potkaissut poliisia? Iltalehdessä oli juttua.301199- 67839
Miten yksi ihminen
Voi kolahtaa näin kovaa? Saada ajatukset vallattua näin totaalisesti? Taidan oikeasti tarvita ammattiapua tämän kanssa,42753Työttömiä suomalaisia ei saa töihin
Ei hakemuksen hakemusta suomalaisilta ammattilaisilta, Piti sitten filippiiniläisiä palkata. https://www.is.fi/talouss279615- 91609
P*skimmat palstalaiset kautta aikojen äänestys
Nyt kaikki peliin, ilman parasta, ei ole p*skinta! Muistetaan mainita myös ne piileskelevät pirulaiset! 🤓139606- 38518
- 52516
Et siis halua
enää nähdä minua? Lupaan sitten pysyä pois. Ja jos vahingossa satutaan samaan paikkaan voit uskoa että en sitä tahallani47510Olet lihonut kuin pullataikina
Olet lihonut kuin pullataikina. Et ole yhtä kaunis kuin aikaisemmin. Oletko ryyppäämässä käynnyt joka ilta?34497