Orpo ja Purra adialla niin hommat menee päin hevonv***ua 🤬
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/d96f3d49-264e-4f65-b83f-508112031f39
Loppulasku
11
351
Vastaukset
- Anonyymi
Marinin hallituksen laskuja joutuvat vielä lapasemmekin maksamaan.
Kommunistit osaa tehä velkaa ja toisilla maksattavat.
Kommunismi on pahempi sairaus, kuin korona.
Orpo ja Purra joutuvat "jauhojengin" sotkuja selvittämään.
Iltalehden tietojen mukaan Purra on eduskuntaryhmälleen kuvaillut edellisen hallituksen rakentamaa sote-mallia voimakkain sanankääntein. Purran mukaan se on ”sysipaska uudistus”, eikä sellaista mallia ja hyvinvointialueiden määrää olisi pitänyt tehdä.- Anonyymi
Orpon hallitus ottaa enemmän lainaa kuin edellinen, eikä ole edes pandemiaa. Saatanan tunarit.
- Anonyymi
Ärripurra syyttelee aina muita.
- Anonyymi
Eikö se ole tyypillistä persujen hommaa, syytellään muita ja itselle kehitetään sädekehä pään päälle. Tämän ilmiön näkee jo täällä kurjistuvassa pikku kylässä.
- Anonyymi
Meillä oli IHANA hallitus katso Hymystä Marin uudet kuvat, huh huh!
- Anonyymi
Nämä samat tahot arvostelivat Marinin hallituksen avustajien määrää. On todella röyhkeää pistää kolmella miljoonalla paremmaksi, ja samalla leikata köyhiltä.
- Anonyymi
Kun äly ei riitä, tarvitaan avustajia
- Anonyymi
Hallituksella olisi osaavia henkilöitä käytettävissään mutta heitä ei kuunnella. Ärripurri on itsepäinen puupää. Ei hyvä, ei ollenkaan.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Hallituksella olisi osaavia henkilöitä käytettävissään mutta heitä ei kuunnella. Ärripurri on itsepäinen puupää. Ei hyvä, ei ollenkaan.
Asiantuntijoita kyllä riittää, kuitenkin on ratkaisevaa ketä kuunnellaan. Herkästi vedotaan asiantuntijoihin, silloin kun halutaan itselle mieluinen asia viedä läpi.
Kuitenkin päteviä asiantuntijoita löytyy aina omaa asiaa kannattamaan, koska löytyy samasta asiasta vastakkaisia mielipiteitä,, Heistä voi valita aina sopivan lausunnon antajan. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Asiantuntijoita kyllä riittää, kuitenkin on ratkaisevaa ketä kuunnellaan. Herkästi vedotaan asiantuntijoihin, silloin kun halutaan itselle mieluinen asia viedä läpi.
Kuitenkin päteviä asiantuntijoita löytyy aina omaa asiaa kannattamaan, koska löytyy samasta asiasta vastakkaisia mielipiteitä,, Heistä voi valita aina sopivan lausunnon antajan.Ärripurrin korvat on kasvaneet äärimmäisen oikealle.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ärripurrin korvat on kasvaneet äärimmäisen oikealle.
Vaalilupauksia tehdessä korvat heiluvat lujaa.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purra leikkasi alimmalta tulodesiililtä 15 %
Muistaako kukaan Riikka Purran kovaäänisen vaalilupauksen ennen eduskuntavaaleja? https://yle.fi/a/74-20221152 "THL o3646570Muistele nainen niitä meidän yhteisiä hetkiä
Miltä ne tuntui? Enkö aina huokunut välittämistä, kiintymystä. Eikö sinulla aina ollut hyvä olo kanssani? Minulla ainaki483876Odottavan aika on pitkä, Lindtmanin hallitusta tule jo!
Eilisen perusteella nykyinen hallitus epäonnistui kaikissa vaalilupauksissaan, joten olemme ansainneet uudet eduskuntava231432Riikan vappumiljardin maksavat sairaat, vanhukset ja kuolleiden omaiset
Vappumiljardi, eli Riikan päätös laskea yhteisöveroa kaksi prosenttiyksikköä 18 prosenttiin, vie verotuloja noin miljard161183- 981081
Naiset ei halua kilttejä miehiä
Näin se vaan on..jos olet ilman tatskoja, et rähjää, sinulla ei ole rikosrekisteriä, olet liian kiltti, et sano pahasti,174987- 52930
Seiska: Helmi Loukasmäki paljastaa - Näin Danny ja Helmi tapasivat
Helmi Loukasmäki, 25, ja Ilkka Danny Lipsanen, 83, ovat seurattuja julkkiksia. Mutta tiesitkö, miten he tapasivat? Lue18926- 56886
Tämä kikka tekee lihapullista entistä maukkaampia - Tämä "ihmeaine" löytyy keittiön kaapista
Lihapullat ja ruskea kastike on arkiruokien kunkku! Paistatko itse lihapullat pannulla vai uunissa? Näin saat ruoasta v9857